Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Νοέμβριος 23, 2014, 12:37:50 μμ

Αποστολέας Θέμα: Μπράβο στο συνεργείο του ΝΙΚΟΛΑΟΥ ...  (Αναγνώστηκε 2159 φορές)

Αποσυνδεδεμένος bil

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
Μπράβο στο συνεργείο του ΝΙΚΟΛΑΟΥ ...
« στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 09:57:34 πμ »
Δεν ξέρω αν είναι περι ανέμων ή υδάτων, αλλά σίγουρα για πολλά μπράβο είναι.
Συνήθως στα φόρουμ μοτοσυκλετών διαβάζει κανείς για παράπονα σχετικά με αστοχίες υλικών και προβληματικές καταστάσεις σε συνεργεία ( ιδιαίτερα για το δεύτερο ). Ετσι εκείνος ο μάστορας, αλλιώς μου έπιασε τον .. πάτο, έτσι με κορόιδεψε κλπ κλπ

Σε αυτήν την μαυρίλα που επικρατεί μέσα στο χώρο "Συνεργείο - Service - Μάστορας" ΟΦΕΙΛΩ να ξεχωρίσω και να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία για μια φωτεινή εξαίρεση, ιδιαίτερα οσον αφορά την μάρκα μας : ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Είχα ακούσει πολύ καλά λόγια και μέσα στο φόρουμ αλλά και σε κατ'ιδίαν κουβέντες με άλλα μέλη.
Για εμένα το να πάω στον Νικολάου είναι ταξίδι 5μιση ωρών και 450 χλμ. Λοιπόν θα τα ξανακάνω χαλαρά !

Δεν θα σταθώ στην καλή αίσθηση που σου δημιουργείται μόλις πάς γιατί αυτό είναι υποκειμενικό και ψυχολογικό.
Δεν θα πώ  :thumbsup:
Δεν θα σας τα πρήξω οτι έκατσαν και με άκουσαν προσεκτικά για οτι είχα να τους πώ (μπορεί να τους τα έσπασα κίολας...)
Δεν θα αναφέρω οτι όλες οι εργσίες γίνονται μπροστά στα μάτια σου (αν θέλεις να βλέπεις και δεν είσαι σπαστικός να μπλέκεις μέσα στα πόδια τους συνέχεια).
Δεν θα μιλήσω για το οτι φτιάξανε την διαρροή λαδιού από τον άξονα ( αναμένουμε... ) χωρίς να με χρεώσουν και να με ζαλίζουν με εγγυηση κλπ κλπ
Ούτε για την άριστη δουλειά που κάνουν.
Ούτε για το γεγονός πως φαίνεται πως τα Guzzi τα ξέρουν και τα αγαπάνε.

Ευχαριστώ όλους όσους με "σπρώξανε" προς τα εκεί.

Και εδώ θα ήθελα να ευχαριστήσω και Zordan, Κost4179, Guguzzi και Fanis που "βρεθήκαμε" μαζί. Μπορεί να χάνω λάδια (ελπίζω όχι πια) από τον άξονα, μπορεί να χρειαστεί να περιμένω 2 μήνες για την εξάτμιση αλλά μέχρι τώρα έχω ανακαλύψει πως οι MotoGuzzαίοι είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ... καλά παιδιά ..

:mg:
Θορυβώδης Εγκάρσιος Δικύλινδρος

Αποσυνδεδεμένος Dakota

• I Live Here
  • *
    • 1200sport & YBR 125
    • Του Μήτσου το μπλοκάκι
Re: Μπράβο στο συνεργείο του ΝΙΚΟΛΑΟΥ ...
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 10:19:56 πμ »
Προσυπογράφω!!!  

Carcano

• Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 10:48:17 πμ »
Κριμα που ειμουν εκτος των τοιχων και δεν σε ειδα και απο κοντα...

ειναι σημαντικο να εμπιστευεσαι τον μαστορα σου...

το μαγαζι του Νικολαου ειναι παλιο, ειχε τα πανω-κατω του αλλα ξερει τα γκουτσι καλα....

καλα χλμ.

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 10:49:00 πμ »
+750

Μακράν το καλύτερο συνεργείο από όλες τις απόψεις!!!

Κι εγώ θα το ξανακάνω το ταξίδι. Αξίζει!

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:16:19 πμ »
Συγχαρητηρια για το ποστ. Συνηθιζεται στην φυση των ανθρωπων να κατηγορουμε και να καταγγελουμε τα στραβα, και να ξεχναμε να κανουμε μια μνεια στα σωστα και τα ωραια.

Οπως τα ευτραπελα θελουν τον καυτηριασμο τους μπας και συμαζευτουν- ετσι και τα ωραια θελουν την αναφορα τους, ωστε να λαβει κι ο παραληπτης την ηθικη ικανοποιηση οτι ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΒΡΟΝΤΟ.

Για την ιστορια, επειδη ημουν παρον, να αναφερω οτι η διαρροη βαλβολινης στον αξονα του bil, φτιαχτηκε "δια χειρος Νικολαου του ιδίου" και αμεσως μετα ειπε: "Πηγαινε το, τσεκαρε κι αν συνεχισει να χανει, θα το βαλουμε εγγυηση και θα αλλαχτει"
Οπως ακριβως πρεπει να μιλησει καποιος. Ο ανθρωπος ειναι μηχανικος. Δεν ειναι ουτε μάντης ουτε Θεος. Αλλος στην θεση του θα ελεγε. "Στα εφτιαξα ολα φιλε. Μην ανησυχεις. Εισαι μπόμπα τωρα..."
Σημαντικη διαφορά,....για μενα τουλαχιστον.
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος kost4179

• Guzzi Lover
  • **
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 12:51:16 μμ »
Bill χάρηκα πολύ που σε είδα, την επόμενη φορά θα το κανονίσουμε καλύτερα (το καλό είναι ότι με τις μηχανές που έχουμε θα σε ξαναδούμε σύντομα χιχιχιχιχι  είναι κοινωνικά εργαλεία)

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:52:01 μμ »
Tα έχουμε πει και σε άλλα post για το συνεργείο αυτό... :thumbsup:

Hτανε να κατέβω κι εγώ εκείνη τη μέρα στο συνεργείο να γνωριστούμε από κοντά αλλά περίμενα τηλ από το Φάνη ο οποίος με ε@#$%σε :bier:

(Βιl που το 'φαγε το χέρι ο Κωστάκης;)
Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 03:16:20 μμ »
Παράθεση από: "VAS"
Tα έχουμε πει και σε άλλα post για το συνεργείο αυτό... :thumbsup:

Hτανε να κατέβω κι εγώ εκείνη τη μέρα στο συνεργείο να γνωριστούμε από κοντά αλλά περίμενα τηλ από το Φάνη ο οποίος με ε@#$%σε :bbblll: (η αλήθεια είναι ότι έμπλεξα με τη δουλειά).

ΣΠΑΜ ΟΝ

Φταίω εγώ με τη μπουρδελόπολη που ξεκίνησα στις 7 το πρωί για να τελειώσω κάτι δουλειές και τελείωσα 12:30 και μετά έπρεπε να φύγω γιατί το απόγευμα έπρεπε να είμαι πίσω Άρτα στο μαγαζί?? Τι χάλι είναι αυτό ρε... πρώτη φορά στη ζωή μου από τότε που γεννήθηκα που ήθελα να φύγω από την Αθήνα.....!!!! πώς την παλεύετε ρε παιδιά??? Ευτυχώς έφυγα τότε και την γλύτωσα... με τρύπα στο στομάχι θα ήμουν τώρα.. (το λιγότερο)... οπότε σόρρυ VAS, θα επανορθώσω την επόμενη φορά φίλε!

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 05:35:57 μμ »
Παράθεση από: "FANIS"

ΣΠΑΜ ΟΝ

Φταίω εγώ με τη μπουρδελόπολη που ξεκίνησα στις 7 το πρωί για να τελειώσω κάτι δουλειές και τελείωσα 12:30 και μετά έπρεπε να φύγω γιατί το απόγευμα έπρεπε να είμαι πίσω Άρτα στο μαγαζί?? Τι χάλι είναι αυτό ρε... πρώτη φορά στη ζωή μου από τότε που γεννήθηκα που ήθελα να φύγω από την Αθήνα.....!!!! πώς την παλεύετε ρε παιδιά??? Ευτυχώς έφυγα τότε και την γλύτωσα... με τρύπα στο στομάχι θα ήμουν τώρα.. (το λιγότερο)... οπότε σόρρυ VAS, θα επανορθώσω την επόμενη φορά φίλε!

:lol:  :lol: ...όπως ξεσυνήθησες...έτσι θα ξανασυνήθιζες...

(εδώ εγώ έπινα καφέ στο γραφείο στις 10:00 και με πήραν τηλ και 11:30 ήμουνα Σχηματάρι - και πάλι πίσω κέντρο το μεσημέρι...τι να λέμε τώρα...ωραία βρε η Αθήνα, είναι...απρόβλεπτη!)

ΣΠΑΜ ΟFF
Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"