Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Νοέμβριος 24, 2014, 04:23:44 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΑΛΠΕΙΣ: ΙΤΑΛΙΑ -ΓΑΛΛΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ, ΝΔ συνορα ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 4960 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
ΠΡΩΤΟ ΜΠΡΑΤΣΟ. (ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ -ΓΑΛΛΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ, ΝΔ συνορα ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ)

Κυριακη 3 Αυγουστου και 34C, στην Αθηνα. Φορτωνω μια 48αρα top case και 2 σαμαρια oxfort, και ξεκιναω κατα τις 12 το μεσημερι για Πατρα. Οι "δυο γυναικες" μου κι εγω.
H
Moto Guzzi Breva850 & H Nikon. Το καραβι μου για Ancona φευγει στις 5 το απογευμα.Πατρα - Αncona ταξιδι με 0 μποφωρ, ανετο και ο συνκατοικος στην καμπινα, πιτσιρικας οδηγος απο Κρητη, που μετεφερε λαδι στην Ιταλια - δεν ροχαλησε ποτε!.

Δευτερα 04/08, φτανουμε στην Ancona κατα τις 2.30 ωρα Ιταλιας. Οι 35C συνεχιζονται, κι αφου αποβιβαζομαι, βαζω το Garmin να με οδηγησει ως την Perugia μεσω της Assisi. (Να δουμε και την πολη του Αγ. Φρανγκισκου). Απο εκει θα επαιρνα τον δρομο για Siena, με τελικο προορισμο 1ης βραδιας την Volterra -ενα μεσαιωνικο χωριο της Τοσκανης. Δεν προλαβαινω να κανω 10km, και το GPS, δινει σημα οτι εχει χασει επαφη με το ρευμα...Κριμα οι πατεντες που καναμε μια ολοκληρη μερα με τον Πετρο (Παναγιωτοπουλο), ωστε να του δωσουμε μονιμο ρευμα.Σταματαω σε κλειστο βενζιναδικο, ξεφορτωνω τα παντα, ξαναπατενταρω....και δινω ρευμα. (Της πατεντας μου της εμελλε να επιβιωσει απροβληματισμα μια βδομαδα...). Αφου περναω λοιπον και την πανεμορφη Sienna κατευθυνομαι Volterra και βρισκω κατευθειαν δωματιο, σε ξενοδοχειο που ειχα σταμπαρει (οχι κλεισει) στο Internet στην Αθηνα. Για την φυση και τα χρωματα της Τοσκανης δεν θα μιλησω...Ολοι λιγο πολυ εχουν ακουσει....

Τριτη 05/08. Εγερτηριο κατα τις 8 και πρωινο στο ξενοδοχειο. Φευγω για μια γρηγορη βολτα στην παλια πολη της Volterra. Πολυ ομορφη, τυπικη αναγεννησιακη πολη, με τα καστρα της, και τα πλιθοκτιστα σοκακια της. Γυρω στις 11 ξεκιναω για Sospel - Γαλλια. Περιπου 350km autostrada (και 28e διοδια). Μπαινω Γαλλια και κατεβαινω μια βολτα Monaco (εκτος πορειας μου). Εχει 37C στις 5 το απογευμα...Χανω το ενα γαντι μου μες τους δρομους του πριγκηπατου (ευτυχως ειχα 3 ζευγαρια) -κανει και κολαση ζεστη και συγχιζομαι και φευγω. Παιρνω τον Αλπικο δρομο που γινεται πολυ συχνα το Rally Monte Carlo.Εχω τσεκαρει ωραιο ξενοδοχειο απο Αθηνα, στην Sospel, μικρη πολη πανω στον δρομο μου. Μετα απο στροφιλικι πολυ σφιχτο και ανηφορικο μεσα στις Alpes Maritimes, φτανω Sospel. Ελα ομως που το challet που εχω στο νου μου ειναι....ακομα 26km πιο βορεια...Κανω τα 26km, περιπου 3 τεταρτα....(καθε 30 μετρα φουρκετα, και μετα....ξανα φουρκετα,..κοκ).Εδω για πρωτη φορα διαπιστωνω διαρροη βαλβολινης απ το διαφορικο. Ευτυχως οχι μεγαλη.Τελικα φτανω καποτε στο Challet, στα 1620μ. υψομετρο. Βρισκω αμεσως δωματιο και χτυπαω αγριογουρουνο και fondu με βατομουρα για βραδινο. Θερμοκρασια (επιτελους) 15C, εκπληκτικη τοποθεσια και μαγεια δειπνο.

06/08 Τεταρτη.Υπνος, πρωινο, αγριογουρουνα κλπ στοιχιζουν 78e. Για....μηχανοβιους ομως μου λεει η ιδιοκτητρια,...δως μας 60e.( H κυρια ηταν κατοχος μιας Ural, και ενος γαλαζιου πλοιου Harley)
Τα μαζευω και ξεκιναω για Bacelonnette. Πολη γνωστη απ τα centopassi της Ducati. Ο δρομος περναει κι απ τον ψηλοτερο δρομο της Ευρωπης. Col de la Bonette στα 2802μ. Βρισκω Ιταλους με Guzzi (Jackal & & California) και φτανουμε μαζι στα 2802μ. Εκει βρισκω και Γερμανο Guzzista, με 1000SP II. Πανω απ τα 2km υψομετρο, παντου κυριαρχει καραφλο τοπιο. Ενα πρασινο Αλπικο γκαζον.Παντου ομως βλεπεις μοτοσυκλετιστες και ποδηλατες. Ειδικα στην Γαλλια οι ποδηλατες ειναι περισσοτεροι απο οπουδηποτε αλλου.Αφου κατηφορησα, φτανω με τελειο καιρο (15-17C και ηλιο), στην Barcelonnette.Ζοριζομαι λιγο να βρω δωματιο, αλλα με την 3η, 4η προσπαθεια βρισκω 7χλμ εξω, στα 1600 υψομετρο. Στην...πλαγια του λυκου (Pra Loup). Κλεινω για 2 βραδιες.

Στο τοπικο βενζιναδικο, εχει "do it yourself" συνεργειο. Πεμπτη 07/08 πρωι-πρωι παω και συμπληρωνω βαλβολινες και λαδια.Κατεβαινω στην Barcelonnette σε κανονικο συνεργειο μηχανων και μου σφιγγουν το λασκαρισμενο φιλτρο λαδιου, και αγοραζω και 2 μπουκαλακια βαλβολινες για μελλοντικη κάβα.Φευγω γυρω στις 11 για την Briancon, μια πολη 110km βορεια, απ το γνωστο Αλπικο δρομο, Route des Grandes Alpes (Δρομος των μεγάλων Αλπεων)- που πρωτοάνοιξε ο Ναπολεων και που ακολουθω ολες τις μερες.Στα τελευταια 30Km τρωω την πρωτη Αλπικη βροχη μου.Φτανω Βriancon υπο βροχη ρωταω τιμες για ξενοδοχειο - και απογοητευομαι, οποτε καθομαι  και προτειμω να πιω απεναντι, espesso + πορτοκαλαδα+2 κρουασαν σε καφετερια = 3,90e. Αυτες οι τιμες μ αρεσουν! Επιστρεφω Barcelonnette απο άλλο δρομο, παλι καμμια 30αρια χλμ, υπο βροχη.Οταν σταματαει η βροχη, ερχεται η μαγεια του τοπιου και των χιονολιμνων, που περναω.Το βραδυ βγαινω βολτα στη Barcelonnette, που δεν εχει κατι ιδαιτερο να μου πει.

Aφου η Briancon δεν πιανεται στις τιμες πρωι της 08/08 Παρασκευη, φευγω/μετακομιζω για το κοσμικο Chamonix, στο Mont-Blanc. Την υψηλοτερη κορυφη των Αλπεων στα 4.808μ ακριβως συνορα Γαλλιας-Ιταλιας. Η αποσταση ειναι περιπου 350χλμ μεσα απ τον Αλπικο φιδισιο δρομο. Κατα τις 6 το απογευμα, φτανω 11χλμ πανω απ το Chamonix (για να χω και θέα), στην εκπληκτικη τοποθεσια Plain Joux.
Aπογοητευομαι γιατι δεν βρισκω δωματιο σε ενα απ τα 3 ξενοδοχεια του χωριου, αλλα η Laurence, η ευγενεστατη ιδιοκτητρια καφετεριας, μου βρισκει στην πλεον καλυτερη τοποθεσια! Κλεινω για 2 βραδιες.
Σουρουπο βγαινω και φωτογραφιζω το Mont Blanc. Απλά...δεν περιγραφεται....!!!

Σαββατο 09/08. Η λιμνη Lac Leman ή λιμνη Γενευης, βρισκεται στην καρδια των Αλπεων πανω στο 3εθνες Γαλλια-Ιταλια-Ελβετια. Απεχει γυρω στα 120χλμ.Ξεκιναω να παω βολτα. Καιρος super.Διαδρομη,πιο super.Ομελετιτσα και καφεδακι στην λιμνη σε Γαλλικο εδαφος με απεναντι μου την Λωζανη(Ελβετια). Επιστροφη (οπως παντα), απο διαφορετικο δρομο.Καμια 50αρια χλμ μεσα απο Ελβετια κι εγω,  χωρις καρτα κυκλοφοριας (υποχρεωτικη για Ελβετια) και με ξεχασμενα τα χαρτια της μηχανης στο ξενοδοχειο... Η τυχη ομως δεν με εγκατελειψε (οπως ποτέ αλλωστε). Κανεις Ελβετος τροχαιος δεν με σταματησε.

Κυριακη 10/08.Λιγο βαρια μερα. Θα αφησω την Γαλλια και θα διασχισω περιπου 400χλμ ψιλοβαρετης αλλά τελειας Εθνικης στην Ελβετια συν 100 Αλπικα χλμ.Σχεδιαζω να βρεθω το απογευμα Γερμανια.Διασχιζω λοιπον με πορεια Βορεια και Ανατολικη ολη την Ελβετια (δεν εχω προγραμματισει διανυκτερευση).Ευτυχως το τοπιο στην Εθνικη με παρηγορει. Λιμνες, λιβαδια και ενας καιρος ιδανικος. Περιπου 22C.Κατα τις 6 φτανω στην λιμνη Constance, στο 3εθνες Ελβετια,Γερμανια, Αυστρια. Θα μεινω στο Lindau/Γερμανια. Ενα μαγευτικο νησακι μεσα στην Αλπικη λιμνη.Νησακι με τειχος γυρω-γυρω και λιμανι (τυπου Ναυπακτος). Το μερος ειναι απεριγραπτα ομορφο και παραλληλα κοσμοπολιτικο. Βρισκω αμεσως ξενοδοχειο, κλεινω για 2 νυχτες και αρχιζω τις βολτες με τα ποδια μεσα στο Lindau.

Δευτερα 11/08, χαλαρα, ξεκιναω για βολτες γυρω απο την λιμνη Constance.Για να γινει κατανοητο το μεγεθος της οταν μιλαμε για λιμνη, θα πω οτι εχει μεγιστο μηκος 185χλμ και πλατος 30χλμ. Κατι σαν την Κερκυρα.Μεσα της χυνεται ο Ρηνος,φυσικο συνορο Γερμανιας-Γαλλιας. Επισκεφτομαι το μουσειο Zeppelin που φετος γιορταζει τα 100 χρονια, απο τοτε που το πρωτο αεροπλοιο πεταξε.Το μεσημερι περναει με service στην Βreva.Συμληρωμα λαδια, βαλβολινες και ξαναπατενταρισμα στην τροφοδοσια του GPS. Aπογευμα-βραδακι στο κοσμοπολιτικο Lindau, με τα τρομερα χρωματα της λιμνης και τ ουρανου.
Συνεχιζεται...

http://i841.photobucket.com/albums/zz338/guzzistas/Mont-Blanc-Lindau.jpg
ΑΛΠΕΙΣ: ΙΤΑΛΙΑ -ΓΑΛΛΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ, ΝΔ συνορα ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ

http://i841.photobucket.com/albums/zz338/guzzistas/HIGHEST-IN-EUROPE-282802m29.jpg

http://i841.photobucket.com/albums/zz338/guzzistas/FRANCE.jpg

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2010, 08:55:16 μμ από Doom admin »
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
ΑΛΠΕΙΣ Η επιτομή του τουριστικού μοτοσυκλετισμού!(μερος Β')
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 13, 2008, 03:11:46 μμ »
Απο Τριεθνές ΕΛΒΕΤΙΑ/ΓΑΛΛΙΑ/ΓΕΡΜΑΝΙΑ σε ΑΥΣΤΡΙΑ -ΙΤΑΛΙΑ -ΕΛΛΑΔΑ

12/08. Πρεπει να συνεχισω. Τα περιπου 450χλμ Alpenstrasse ως το Salzburg/Αυστρια περιμενουν. Η διαδρομη θα σπασει σε 2 κομματια. Στο Bad Tolz 2 διανυκτερευσεις και μετα 3 στο Bad Reichenhall.
Προγνωση καιρου βροχες.Καιρος οριακος-αλλα δεν βρεχει.Περναω λιμνες και καστρα και φωτογραφιζω το διασημοτερο καστρο του κοσμου, το Neuschwanstein castle. Μετα απο καμμια 30αρια Αλπικα χωρια, μαγικου τοπιου και 220χλπ Deutsche Αlpenstrasse, φτανω στο Bad Tolz στην καρδια των Βαυβαρικων Αλπεων. Bρισκω αμεσως ξενοδοχειο (με κλειστη πισινα, σαουνα και 45e παρακαλω). Κλεινω για 2 νυχτες.

13/08 Τεταρτη. Ολη νυχτα εβρεχε-ευτυχως σταματησε.Η μερα περιλαμβανει μονο 140χλμ βολτες γυρω απ τις λιμνες που υπαρχουν στην περιοχη. Το βραδυ σε intenet cafe κλεινω τις επομενες 3 διανυκτερευσεις μου στο  Bad Reichenhall/Γερμανια στα συνορα με Αυστρια και μολις 17χλμ απο το Salzburg.

14/08 . Συνεχεια της Alpenstrasse και συνεχεια σκηνικου.Λιμνες, Αλπικα χωρια,ποταμια. Διαδρομη σε υψομετρο απο 700-900μ.Περναω την διασημη λιμνη Chemsee, με το νησακι με το παλατι του Βασιλια.
Καταφερνω μια αποσταση 125χλμ να την κανω .....230χλμ, (λογω παρακαμψεων για να δω τοπια). Διανυω τα 230χλμ σε 8,5 ωρες με καταναλωση 5,4L/100km . Μου αναψε ρεζερβα....στα 330km! Φτανω στην πανεμορφη  Villa Rein που εχω κλεισει απ το internet, και το βραδυ παω στο κεντρο της πολης που εχει Rock live συναυλια.

15/08. Ξυπναω με καιρο που βρεχει-σταματαει-βρεχει, κοκ. Αποφασιζω να τολμησω να επισκεφτω το Kehlsteinhaus ή αλλιως Εagles Nest. Ειναι το περιφημο σπιτι πανω στην κορφη του βουνου στα 1834m, που το 1938 εκαναν δωρο στον Χιτλερ για τα 50στα του γεννεθλια. Απεχει μολις 24χλμ απο εκει που μενω, καθως και την Βασιλικη λιμνη Κonigssee στα 30χλμ. Τρωω βροχη πηγαινοντας - βροχη γυρνωντας, ομιχλη παντου δεν ειδα τιποτα και αφου μαζεψα καμμια 70χλμ βροχης, αποφασισα να αραξω στο ξενοδοχειο μου μεχρι να κοπασει ο καιρος.Κατα τις 6 τ απογευμα κανει μια "τρυπα" ο καιρος και απευθειας φευγω για Salzburg 17χλμ μακρια. Βολταρω το πανεμορφο Salzburg (καμμια σχεση με Innsbruck, που εχω επισκεφτει παλιοτερα). Εκει ομως που πινω το καφεδακι μου κατα τις 8, ξαναρχιζει η βροχη κι εγω προσθεσα ακομα...17 βροχινα χιλιομετρα για να επιστρεψω.

16/08 Σαββατο. Βρεχει ολη νυχτα και σερι μεχρι το μεσημερι. Μου χουν σπασει τα νευρα. Τελικα κοβει και βουρ ξανα για Χιτλερόσπιτο και λιμνη. Στη konigssee, παιρνω τελεφερικ που με παει πανω στα 2 χλμ στο βουνο πανω απ την λιμνη....Θέα -Αεροπλανο....και εκσταση.... Στο σπιτι του Χιτλερ, την ωρα που κοβω το εισητηριο μια ψηφιακη ταμπελα γραφει οτι εκει πανω (στην αετοφωλιά) εχει 4C...Δροσουλα...Ευτυχως δεν βρεχει, εχει πεσει και η ομιχλη και η θεα απο εκει πανω ειναι απεριγραπτη. Αργα το απογευμα αφου τα εχω δει ολα (κυριολεκτικα!!) - ξαναπαω βολτα ως το Salzburg, oπου και συνανταω Ελληνες 36ωριτες με...Benelli Tre!!

17/08 Kυριακη. Καιρος καλος (17C-19C). Aφηνω πισω μου την Γερμανια και μπαινω νοτια και καθετα στην Αυστρια.Παιρνω τον δρομο που περναει μεσα απο τον Αυστριακο Αλπικο Δρυμο.Ειναι η Hochalpenstrasse. Εισητηριο 18e, για 75 ΜΑΓΙΚΑ χιλιομετρα!! Οδηγω προς στην ψηλοτερη Αυστριακη κορυφη Grossglockner(3798μ), που ειναι και κατι σαν "προσκυνημα" για τους Αυστριακους μοτοσυκλετιστες.
Aρχιζω να κατηφοριζω τον δρυμο προς την πολη Lienz. Εκει συνανταω και τους πρωτους Δολομιτες. Επιτυγχανω νεο ρεκορ βραδυπορειας. 195χλμ σε 8 ωρες!! Δεν γινεται να οδηγας σ αυτα τα μερη.Τα ματια σου ειναι αλλου. Κοιμαμαι εξω απ το Lienz.

18/08 .Πρωι-πρωι κατα τις 8.30 ξεκιναω. Η μερα εχει πολλα χιλιομετρα, και εγω της εχω βαλει ακομα 120. Το βραδυ θα πρεπει να κοιμηθω στην Padova/ιταλια, αφου εχω διασχισει ολες τις Alpes Dolomites και τα επιπλεον 120χλμ, για στροφαρισμα στην καρδια των ψηλων, αγονων και επιβλητικων βουνων. Συνολο χλμ της μερας 480. Μεγαλη κινηση στους δρομους της Ιταλιας . Ακομα και πανω στο ψηλοτερο passo στους Δολομιτες -ο κοσμος πολυς. Ευτυχως η μερα ιδανικη. Αργα το απογευμα φτανω και κοιμαμαι το βραδυ, στην Padova.

19/08. To προγραμμα εχει καμμια 300αρια χλμ autostrada. Eυκολα και ψιλοβαρετα. Θα μεινω στην κωμοπολη Urbino, 115χλμ απ την Ancona που την επομενη μερα εχω το καραβι επιστροφης. Πανεμορφο το μεσαιωνικο Urbino και ιδανικο για χαλαρωτικες βολτες τριγυρω και μεσα στο κεντρο του.

20/08 Τεταρτη. Στις 5μμ Ιταλιας το πλοιο φευγει για Πατρα το GPS ξαναχανει επαφη με το ρευμα...λες και εχει κατι με την Ancona. Mικρο το κακο.Πλεον, ξερω το δρομο. Ταξιδι με "παγκοσμια μπουνατσα" για Πατρα κι εγω...ακομα να προσπαθω να καταλαβω πως περασαν αυτες οι 19 μερες,...βγαλμενες απ τα παραμυθια.....

ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ: Ολο το ΤΟΞΟ των ΑΛΠΕΩΝ απο Γαλλικη Ριβιερα μεχρι και ΝΑ Ιταλικους Δολομιτες. 19 μερες, 5 χωρες, 4650χλμ,    Θερμοκρασιες απο 2C -37C, Yψομετρα απο 0μ -2802μ, ξενοδοχεια 10, μεση καταναλωση 6L/100km, 535 φωτογραφιες, 2 βιντεακια, ατυχηματα/προβληματα μηδέν, απειρα παραλειπόμενα, .....
ένας ανθρωπος -μία  μοτοσυκλετα      ....κι ολα αυτα για 2.300 euro.

ΥΓ. Οσοι θελουν περισσοτερη πληροφορηση ας στειλουν pm ή ας κοιταξουν εδω: http://www.alpineroads.com/alpmap.php

http://i841.photobucket.com/albums/zz338/guzzistas/AlpenStrasse.jpg

http://i841.photobucket.com/albums/zz338/guzzistas/ALPENSTASSE---BIKERS-NEST-A.jpg

http://i841.photobucket.com/albums/zz338/guzzistas/Dolomites.jpg

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2010, 05:55:01 μμ από FANIS »

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • περιηγητής-φωτογράφος
Απ: ΑΛΠΕΙΣ: Η επιτομή του τουριστικού μοτοσυκλετισμού!
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 25, 2010, 02:56:03 μμ »
θείο...

θέλω και 'γω...  :food: :food: :food:
one flew over the cuckoo's nest...

Αποσυνδεδεμένος gino

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
    • Stelvio NTX
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 25, 2010, 03:43:58 μμ »
Τι λες ρε Κωστα?Παμε?Μια αποφαση ειναι.... :think:

Τα παραταμε ολα και φευγουμε :bike:.....μετα δεν ξερω ομως τι θα γινει.... :?

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 25, 2010, 03:54:21 μμ »
...μετα δεν ξερω ομως τι θα γινει.... :?

Nα σου πω Αλεκο?

Δεν θα ξανακαβαλησεις μεσα στην Ελλάδα!  ::helmet

Αποσυνδεδεμένος gino

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
    • Stelvio NTX
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 25, 2010, 03:58:37 μμ »
Ουτε με ποδηλατο?

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • περιηγητής-φωτογράφος
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 25, 2010, 04:06:30 μμ »
Τι λες ρε Κωστα?Παμε?Μια αποφαση ειναι.... :think:

Τα παραταμε ολα και φευγουμε :bike:.....μετα δεν ξερω ομως τι θα γινει.... :?

άν καταφέρω να βγάλω από το μυαλό μου (και το μυαλό του έτερου ημίσεως) το μετά... φύγαμε...

...θα τα καταφέρω όμως;

(θα τα καταφέρω, που θα μου πάει...)

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 25, 2010, 04:10:58 μμ »
Τιp:

Bαλτε και λιγο...Βενετια στο προγραμμα, για καλυψη-αποκρυψη-παραλλαγη.  :hehe:

Αλανθαστη μεθοδος....για "απροβληματιστα δικάβαλα"!  :oldgit:

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • περιηγητής-φωτογράφος
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 25, 2010, 04:13:00 μμ »
Τιp:

...το 'πιασα το υπονοούμενο κουμπάρε... 

κι επειδή η δικιά μου είναι και της τέχνης θα της βάλω και λίγη Φλωρεντία...  :D

Αποσυνδεδεμένος Pin

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 25, 2010, 04:45:22 μμ »
ΣΠΑΜ
Κ. αντμιν, μετεφερε το θεμα στην περιοχη μελων (μην μαθουνε τα μυστικα). :D

Αποσυνδεδεμένος Oil_and_fuel

• Συντονιστής
  • Guzzi Fetish
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 25, 2010, 08:49:37 μμ »
Τιp:

...το 'πιασα το υπονοούμενο κουμπάρε... 

κι επειδή η δικιά μου είναι και της τέχνης θα της βάλω και λίγη Φλωρεντία...  :D

Αν δεν κάνω λάθος, του χρόνου έχει bienale στη Βενετία, οπότε γλιτώνεις και τα χιλιόμετρα για Φλωρεντία.
Αυτά αν ο προορισμός είναι οι Άλπεις.
Αλλιώς και η Τοσκάνη δεν μπορώ να πω... :notworthy:

Αποσυνδεδεμένος Leftis V650

• Guzzi Lover
  • **
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 26, 2010, 01:17:24 πμ »
...μετα δεν ξερω ομως τι θα γινει.... :?

Nα σου πω Αλεκο?

Δεν θα ξανακαβαλησεις μεσα στην Ελλάδα!  ::helmet

Έχει πάει αυτός και ξέρει το μυστικό για τη γυναίκα .... !
Κώστα για ρίξε ένα τηλ. προς Κιάτο μεριά.