Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Οκτώβριος 23, 2014, 07:27:58 μμ

Αποστολέας Θέμα: πολλαπλασιαστης ρευματος......  (Αναγνώστηκε 1361 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΙΩΝΑΣ

• Guzzi Let Me Be
  • *
πολλαπλασιαστης ρευματος......
« στις: Αύγουστος 23, 2011, 10:55:37 μμ »
κυριοι θα ηθελα μια βοηθεια απο εσας καθως σας βλεπω δυνατα διαβασμενους περι τεχνικων θεματων.
ΛΟΙΠΟΝ.
το θεμα εχει να κανει με το honda 1100 xx του οποιου ειμαι κατοχος.
εκει που πηγαινα με τους 4 κυλινδρους μου ξαφνικα το μηχανακι αποφασισε οτι και με δυο μπορουσε να με παει μεχρι 2 χιλιομετρα παραπερα ως εκει που ηθελα για να μπω σε βενζιναδικο της εθνικης.
απευθειας καταλαβα οτι το θεμα ηταν απο πολλαπλασιαστη.και αυτο το τσεκαραμε και σημερα με τον μαστωρα μου.
ο οποιος μου ειπε το εξης.φιλε πρεπει να αλλαξουμε και τον αλλον πολλ/στη.για να εχουνε και οι δυο την ιδια αποδοση ρευματος.και λογικα δικιο εχει.
εσεις τι λετε ??

Υ/Σ
Η διαφορα τιμης του αγγλικου σαϊτ με τα οριτζιναλ παρτς απο τον εδω σαρακακη ηταν μολις λιγα ευρω. :? :?
αλλαξανε οι καιροι.
περιεργο..........

Αποσυνδεδεμένος labros

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Fetish
Απ: πολλαπλασιαστης ρευματος......
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 24, 2011, 12:31:05 πμ »
Αν τον έχεις τσεκάρει τον μαστορά σου οτι ειναι ΟΚ, η σκέψη του δεν ειναι λαθεμένη, γιατι αργά ή γρήγορα μπορεί να σου την κάνει κ ο άλλος πολ/στης εαν έχει φτάσει στο όριο ζωής π.χ. , κ τα ρεύματα στη μηχανή είναι ικανά να σε τρελάνουν. Το οικονομικό τώρα είναι δική σου απόφαση.
Η διαφορα τιμης του αγγλικου σαϊτ με τα οριτζιναλ παρτς απο τον εδω σαρακακη ηταν μολις λιγα ευρω. :? :?
αλλαξανε οι καιροι.
περιεργο..........

Εαν αναφερεσε στον http://www.davidsilverspares.co.uk/parts/ ηταν σε διένεξη με τον Σαρακάκη για το θέμα της τιμής των ανταλλακτικών. Το αποτέλεσμα, με την παρέμβαση της Honda μάλλον, ήταν ο μεν άγγλος να προσφέρει τόση μεγάλη εκπτωση μόνο σε μοντέλα προγενέστερα του 1990, αν θυμάμαι καλά. Ο δε ελληνάρας πρόσφατα κατέβασε τιμές σε πολλά αναλώσιμα σε σημείο  :oo. Οπότε με ΦΠΑ 20% σε Αγγλία κ 23% σε Ελλάδα πας το βλέπεις κ το παίρνεις.
Όπως έπρεπε να ήταν απο την εποχή του 6βολτου C50.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2011, 01:26:36 πμ από labros »
One Man Piston Show