Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιουνίου 18, 2019, 10:05:45 πμ

Αποστολέας Θέμα: 25 Ιουλίου 2009 Εκδρομή στην Δυτική Ελλάδα (Φλώρινα-Πρέσπες)  (Αναγνώστηκε 8603 φορές)

FANIS

• Επισκέπτης
Re: 25 Ιουλίου 2009 Εκδρομή στην Δυτική Ελλάδα (Φλώρινα-Πρέσπες)
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 23, 2009, 09:22:28 πμ »
Τι θάλασσα ρε και green horses λέτε??? Δροσίστηκε κανείς ποτέ στη θάλασσα με 40 βαθμούς?? ΒΟΥΝΟ πάμε ΒΟΥΝΟ!!! Εκεί κάτω από τα πλατάνια με τα τρεχούμενα νερά!!!!

Πάντως ας κοιτάξουμε να μην είμαστε 1 με 5 το μεσημέρι στο δρόμο.....

Μη μας βγει ξινή η εκδρομή, μεσημέρι πρέπει κάπου να έχουμε στρατοπεδεύσει για φαγητό ούτως ή άλλως και καφέ μετά χωρίς μετακινήσεις...

Αποσυνδεδεμένος mourat

• I Live Here
  • *
  • ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    • STELVIO 1200 4V
    • SP walk Guzzi
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 23, 2009, 12:19:52 μμ »
Παράθεση από: "bil"
Η λογικη λεει οτι αυτο το πσκ θα πρεπει να εισαι κοντα σε μια παραλια με παγωμενουσ χυμους και να μην τρεχεις κατω απο νταλα ηλιο στους δρομους μεσα στα κρανη και τα μπουφαν ! Μουρατ δεν σε αδικω, εκει ειναι και μενα το μυαλο μου αλλα λεω : η πρωτη εκδρομη σκυρωθηκε λογω υπετβολικης βροχης. Να χασω την δευτερη λογω υπερβολικης ζεστης δεν λεει ...
και εγω αυτο λεω
Βεβαια να δουμε και την παρασκευη !
ηδη το μετεο δειχνει 3 βαθμους κατω, ισως τελικα τον γλυτωσουμε τον καυσωνα

Πολυ ομορφο το χορνετ σε ασπροκοκκινο, το ειδσ πριν λιγες ημερες ! Μεγεια !

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 23, 2009, 01:24:11 μμ »
ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΝΟΥΜΕ

1. Fanis + Marina(?)
2. Bicilindrico
3. Mourat + Mourataina
4. Akis (1100 sport)
5. V11 cafe
6. Guzzonord
7. Bil

παίζει να έρθω και μόνος χωρίς το έτερο ήμισυ... αύριο θα ξέρω.

άλλος?

Αποσυνδεδεμένος mourat

• I Live Here
  • *
  • ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    • STELVIO 1200 4V
    • SP walk Guzzi
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 23, 2009, 02:15:27 μμ »
πες το εγκαιρως
αν ειναι να στειλω την μουραταινα

......για μπανιο

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 24, 2009, 09:10:11 πμ »
Παράθεση από: "mourat"
πες το εγκαιρως
αν ειναι να στειλω την μουραταινα

......για μπανιο
 :lol:

Οι γυναίκες για μπάνιο κι εμείς θα οργώνουμε τα βουνά σαν τρελοί μέσα στη ζέστη....
ω μα τι μαζοχισμός.....  :D

Αποσυνδεδεμένος Bicilindrico

• I Live Here
  • *
  • The Way the "V" is meant to Be...
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 24, 2009, 09:11:29 πμ »
Παιδιά, αύριο επιτέλους θα βρεθούμε! 11.00 στη Καστοριά, στη λίμνη.

Οι Θεσσαλονικείς 8.30 ραντεβού στη στάση στα Δικαστήρια (στάση ΙΚΑ, από την κάτω πλευρά-προέκταση Τσιμισκή)
Τι είναι η Μoto GUZZI μπαμπά;
Ό,τι και το τραγανό και ζουμερό λιπάκι στην άκρη της μπριζόλας παιδί μου

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 25, 2009, 12:42:22 πμ »
Το ωραίο διήμερο άρχισε...
μόλις γύρισαμε από φαγοποτοοινοποσία (3 μπύρες!) με τον V11 cafe στο Γεφύρι της Άρτας.
Μιλήσαμε με Bil, πρωί ξεκινάμε 8 η ώρα να συναντήσουμε τους βόρειους στην Καστοριά.
Εύχομαι σε όλους καλό Σ/Κ και τα λέμε Κυριακή βράδυ, με φωτό, βίντεο και εμπειρίες!!!

C I A O

Αποσυνδεδεμένος bil

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 25, 2009, 05:31:10 πμ »
Είναι 5:30 το πρωί και ακόμα βλέπουμε τροχαία από το πρωί εδώ πέρα.
Η αυπνία μάλλον θα μου κοστίσει την εκδρομή ...
Γαμώτο μου ...  :(
Θορυβώδης Εγκάρσιος Δικύλινδρος

Αποσυνδεδεμένος bil

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 26, 2009, 07:24:55 μμ »
Ας έχω την χαρά να αρχήσω τα μεθεκδρομικά πόστ !

Καταρχήν είμαι σίγουρος οτι θα ακολουθήσουν φωτογραφίες επικού κάλους (μοτοσυκλετιστικού και φυσικού ...) και περιμένω ...
Η προσψπική μου σελίδα στην εκδρομή αυτή ήταν ελαφρώς σύντομη καθ'ότι την προηγούμενη ημέρα (Παρασκευή) ήμουν εφημερία η οποία με κράτησε παντελώς αύπνο μέχρι της 8 πρωί. Χαρακτηριστικά κατα τις 5:30 το πρωι οπου και κουτουλούσα πόσταρα ενα μην όλο απαισιοδοξία και θυμάμαι αμυδρά την ανατολή του ηλίου έξω από το νοσοκομείο όταν ερχότανε οι πρώτες "εν κρεπάλη μέθη" κορασίδες από τα ξενυχτάδικα κλάμπ  :D
Στην είσοδο της Εγνατίας βλέπω 2 σκιές (Φάνης - Χρήστος) και αφού πούμε τις καλημέρες μας και κάνουμε και το πρώτο τσιγαράκι, φεύγουμε με ρυθμούς ΒΕΕΦΤΑΙΚΟΥΣ (αυτούς που επιβάλλει η κούκλα μου στις άλλες δηλαδή) για Καστοριά. Η Εγνατία σχετικά άδεια, ο καιρόςτέλειος για μοτοταξίδι, οι ρυθμοί ανθρώπινοι και τα τοπία ... Ευρωπαικές Αλπεις... ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ !!!
Ο ήχος από τρία Guzzi σε τούνελ της Εγνατίας (άνοιγα και κανα κράνος... ) ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ...

Κατα την άφιξή μας και την περιπολία στην Καστοριά στον παραλίμνιο και κάτω από κάτι σκιές πετυχαίνουμε ενα φουκαρά με Guzzi που είχε μείνει ... ΠΛΑΚΑ κάνω !  :lol:  Αυτοί δεν μάσησαν και πήγαν όμως...

Η ζέστη είχε αρχίσει να γίνεται ανυπόφορη και στην ερώτηση του Ακη αν υπάρχει εδώ κοντά κανα ποτάμι, θυμήθηκα το Νεστόριο River Party που ερχόμουνα λίγα χρόνια πρίν και που στην μνήμη μου ήταν υπέροχο. Το πρότεινα και τα παιδιά πήγαν. Μετά τον καφέ οι δρόμοι μας χώρισαν αφού εγώ έπρεπε πια να γυρίσω. Η κούραση και τα πατρικά καθήκοντα υπερίσχυσαν... Ετσι χαιρέτησα τα παιδιά καιτους Αυστριακούς στο Βενζινάδικο και την ώρα που αυτοί κανανε μπάνιο στις σκιές στο Νεστόριο εγώ ψηνόμουνα σε μια άδεια Εγνατία που έβραζε στους 42 βαθμούς ...

ΥΓ. ενώ περιμέναμε με τον V11 κάτω από μια σκιά στην Καστοριά για να ντυθούν και οι άλλοι έγινε για μια ακόμα φορά αυτό που με το V7 γίνεται συχνά. Ηρθε ενας κύριος και αφού εκθείασε την μηχανή, άρχισε τις ερωτήσεις, έφερε και ενα άλλο κύριο που και εκείνος άρχισε τις ερωτήσεις και στο τέλος αφού έτρξαν αρκετά σάλια στον δρόμο έφυγαν με την υπόσχεση να πάρουν και αυτοί ενα ...
Θορυβώδης Εγκάρσιος Δικύλινδρος

Αποσυνδεδεμένος Bicilindrico

• I Live Here
  • *
  • The Way the "V" is meant to Be...
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 26, 2009, 07:34:39 μμ »
Παρασκευή βράδυ: Η V11 μπήκε στο συνεργείο του "Bruno" στις 21.00 μ.μ και βγήκε στις 2.30 το πρωί.
Σάββατο πρωί: 8.30 αναχώρηση Akis, Vale, Bici.
Σάββατο μεσημέρι: Καφές στη Λίμνη Καστοριά με V11Cafe, KrisG, Bil, Fanis και ένα ζευγάρι Αυστριακών, ο άντρας με την California III και η σύντροφός του με την Stone.
Σάββατο αργότερα το μεσημέρι: Όλη η παρέα στο Νεστόριο ποταμό, όπου και ρίχνει βουτιές! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ! Μαζί μας και οι Αυστριακοί.
Σάββατο ακόμα αργότερα το μεσημέρι: Guzzikό τσιμπούσι στο Νυμφαίο... (έφαγα αρνάκι "βλάχικο" και έπαθα πλάκα) όπου εν μέσω οικογενειακών υποχρεώσεων ο Guzzonord από την ΦΛώρινα, κατάφερε και "πετάχτηκε" και μας έκανε παρέα στο τσιμπούσι. Νίκο πολύ χάρηκα που τα είπαμε! Έστω και για λίγο! Το 1200 σου πάει σφαίρα εκεί στα "κλειστά"..
Σάββατο απόγευμα: Καφεδάκι στα περίχωρα της Έδεσσας. Είχαμε τον Vale, τον Εδεσσαίο, που ήξερε που μας πήγαινε..
Σάββατο βράδυ: Guzzikό "τσιμπούσι" Νο2. Σε μια ταβέρνα δίπλα στον σταθμό των τρένων....
Ύπνος αργά το βράδυ.
Εγερτηριο νωρίς το πρωί στις 8.00 και καφές δίπλα στους καταρράκτες της Έδεσσας.

Είμαι ψιλοπτώμα.
Περάσαμε φανταστικά. Χάρηκα πολύ που γνώρισα από κοντά και τον KRisG από την Θήβα (εντάξει, δεν είναι Θηβαίος, απλά εκεί ζει ο άνθρωπος   :D ). Μια πιστή Guzzi καρδιά χτυπά εκεί!
Ο Bil, αν και πτώμα, έχοντας ξενυχτήσει στην δουλειά, ήρθε με την κουκλίτσα του και τον είδαμε στην Καστοριά. Ελπίζω την επόμενη φορά να είμαστε περισσότερη ώρα παρέα Bil!
Ο Fanis από Άρτα μας εξόπλισε μια φοβερά guzzoμπιχλιμπίδια. Φάνη, ανυπομονώ να σου έρθουμε Άρτα!
Ονειρεύομαι να γίνουν πραγματικότητα οι σκέψεις και τα όνειρα του V11cafe...

Φωτογραφίες θα αναλάβουν οι υπόλοιποι της παρέας.
Τι είναι η Μoto GUZZI μπαμπά;
Ό,τι και το τραγανό και ζουμερό λιπάκι στην άκρη της μπριζόλας παιδί μου

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 27, 2009, 12:25:41 πμ »
Νά'μαστε πάλι εδώ...

http://www.youtube.com/watch?v=jVdRCEWXTgE

Eίχαμε κι ένα προβληματάκι με τον ήχο αλλά πιστεύω ότι πρέπει να διορθώθηκε.

Ευχαριστώ τους φίλους για το υπέροχο Σ/Κ και ελπίζω σύντομα να ξαναβρεθούμε!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2009, 01:09:07 μμ από FANIS »

Αποσυνδεδεμένος GuGuzzi

• Guzzi Lover
  • **
  • Η ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣ
    • GuGuzzi
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 27, 2009, 12:58:04 πμ »
Επειδή θέλω να είμαι σωστός και δίκαιος... σας υπόσχομαι ότι θα ανεβάσω όλες τις φωτογραφίες που έχω σε φουλ ανάλυση σε ειδικό site.
Το τι πείραγμα και δούλεμα έχει να πέσει δεν λέγετε...
Και για να δείτε τι καλό και δίκαιο παιδί είμαι... δεν θα μπορείτε ούτε να αλλάξετε ούτε να διαγράψετε φωτογραφίες και σχόλια :bbblll:
GuGuzzi Breva 1100 ABS + Κρητικός Γιώργος = LOVE
Μόλις σε είδα κούκλα μου εβάρεσα μπιέλα μου ρίξανε ηλεκτροσόκ απ την πολύ την τρέλα

Αποσυνδεδεμένος greekGT3

• Guzzi Let Me Be
  • *
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 27, 2009, 08:43:29 πμ »
μπραβο παιδες....πρεπει να περασατε φανταστικα....κριμα που δεν μπορουσα να ερθω :lol: ..ωστε να ερθουνε και οι νοτιοι και οι βορειοι  :bier:

Αποσυνδεδεμένος GuGuzzi

• Guzzi Lover
  • **
  • Η ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣ
    • GuGuzzi
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 27, 2009, 02:38:42 μμ »
Χε Χε Χε Χε
Για δείτε αυτό!!!!!
http://www.moto-guzzi.gr
GuGuzzi Breva 1100 ABS + Κρητικός Γιώργος = LOVE
Μόλις σε είδα κούκλα μου εβάρεσα μπιέλα μου ρίξανε ηλεκτροσόκ απ την πολύ την τρέλα

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 27, 2009, 02:44:45 μμ »
Ωραιος ο Γιωργος!!!  :mg:
Never ride faster than your guardian angel can fly