Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιούλιος 23, 2018, 01:21:21 πμ

Αποστολέας Θέμα: Φλώρινα - Οχρίδα - Όσιος Ναούμ  (Αναγνώστηκε 5233 φορές)

Αποσυνδεδεμένος guzzonord

• Guzzi Maniac
  • Αποκομμένο μέλος
Φλώρινα - Οχρίδα - Όσιος Ναούμ
« στις: Ιανουάριος 17, 2009, 05:32:22 μμ »
Η ιδέα ήταν του ZORDAN σε άλλο ποστ. ΕΔΩ
Δυο λόγια για τη διαδρομή.
Διαδρομή: πανέμορφη
Δρόμοι: ευνοούνται τα on-off
Εποχή: από Απρίλιο και μετά.
[attachment=2:3q6bfqy9]Clipboard03.jpg[/attachment:3q6bfqy9]
[attachment=1:3q6bfqy9]Clipboard01.jpg[/attachment:3q6bfqy9]
[attachment=0:3q6bfqy9]Clipboard02.jpg[/attachment:3q6bfqy9]
Όταν είστε έτοιμοι σφυρίξτε μου   ::helmet

• Guzzi Maniac
  • Αποκομμένο μέλος
Re: Φλώρινα - Οχρίδα - Όσιος Ναούμ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 05:59:18 μμ »
Επειδή δεν μπορώ να προσθέσω άλλα συνημμένα με edit (ας το δουν οι αδμινιστράτορες) βάζω νέο ποστ με φωτό από τον Όσιο Ναούμ.[attachment=2:1844d15t]122.jpg[/attachment:1844d15t]
[attachment=1:1844d15t]123.jpg[/attachment:1844d15t]
[attachment=0:1844d15t]134.jpg[/attachment:1844d15t]

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 06:32:14 μμ »
Για να μην παρεξηγηθουν τα λεγομενα του Guzzonord, " Ευνοουνται τα on-off", η διαδρομη που προτεινα, ΔΕΝ εχει καθολου χωμα. Απλα δεν ενδεικνυται για 200άρες και γενικα τελικιάσματα.
Ευνουνται ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΟ GUZZI.  

ΥΓ. Τ' ακους mourat? Τετοιες διαδρομες θα βαζεις στα ταξιδια σου, κι ασε τις Ρώμες,...για την Aegean Airlines.
Never ride faster than your guardian angel can fly

v11cafe

• Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 06:36:41 μμ »
Ωραια μερη :thumbsup:

Αποσυνδεδεμένος Bicilindrico

• I Live Here
  • *
  • The Way the "V" is meant to Be...
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 08:47:57 μμ »
Παιδιά μίλησα με τον Bicilindrico και μου είπε να σας πω πως μετά τον Απρίλιο θα χαρεί πολύ να αφιερώσει ένα Σ/Κ για την βόλτα που αναφέρει ο Guzzonord και ο Zordan. Ας πούμε ανεβαίνει ο Zordan (και οι υπόλοιποι ενδεχομένως ενδιαφερόμενοι από το Νότο) φορτσάτος από ΑΘήνα, μια ανοιξιάτικη Παρασκευή νωρίς το απόγευμα, με μαζεύει (ή "μας μαζεύει) από το δρόμο που θα τον περιμένω και συνεχίζουμε για Φλώρινα όπου και βρίσκουμε τον Guzzonord. Περνάμε το βράδυ της Παρασκευής στη Φλώρινα και Σάββατο νωρίς το πρωί ξεκινάμε για την διαδρομή μας. Κυριακή μεσημέρι φροντίζουμε να είμαστε Φλώρινα να παραδώσουμε τον Guzzonord, ώστε μετά οι υπόλοιποι να πάρουμε τον δρόμο της επιστροφής.

Λοιπόν, να αρχίζω να ζεσταίνω κινητήρα;
Τι είναι η Μoto GUZZI μπαμπά;
Ό,τι και το τραγανό και ζουμερό λιπάκι στην άκρη της μπριζόλας παιδί μου

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 09:03:21 μμ »
Για εσας που δουλευετε και δεν ειστε γεννημενοι πλουσιοι σαν εμενα (οπως λεει ο I.t.A    ), νομιζω μια καλη ημερομηνια ειναι το Π/Σ/Κ του Λαζαρου, δηλ. 10-11 & 12 Απριλιου. Ειναι χαλαρη περιοδος Πασχα, πιο πριν ειναι βαρυχειμωνιά και μετα το Πασχα ειναι 36ωριά. Εγω ειμαι πιο ευελικτος στις ημερομηνιες -οποτε πεστε εσεις. Διευκρινηση στα λογια του Bicilindrico. H εισοδος και εξοδος στην "αγαπημενη" μας γειτονικη χωρα θα γινει αυθημερον Σαββατο. Διανυκτερευσεις Φλωρινα city. Ή μηπως προτιματε διανυκτερευση Οχρίδα town?

Αποσυνδεδεμένος mourat

• I Live Here
  • *
  • ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    • STELVIO 1200 4V
    • SP walk Guzzi
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 12:20:33 πμ »
ΥΓ. Τ' ακους mourat? Τετοιες διαδρομες θα βαζεις στα ταξιδια σου, κι ασε τις Ρώμες,...για την Aegean Airlines.[/quote]

εχεις δικιο, το ΣΚ που περασε αναθεωρησα πολλα.
Αλλωστε, ενας απο τους λογους υπαρξης αυτης της παρεας ειναι:"να θυμουνται οι παλιοι  :huh2: "

ΥΓ. εδω ενα Ναυπλιο δεν μπορουμε να παμε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2009, 12:24:52 πμ από mourat »

Αποσυνδεδεμένος mourat

• I Live Here
  • *
  • ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    • STELVIO 1200 4V
    • SP walk Guzzi
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 12:23:50 πμ »
Παράθεση από: "Bicilindrico"
Παιδιά μίλησα με τον Bicilindrico και μου είπε να σας πω πως μετά τον Απρίλιο θα χαρεί πολύ να αφιερώσει ένα Σ/Κ για την βόλτα που αναφέρει ο Guzzonord και ο Zordan. Ας πούμε ανεβαίνει ο Zordan (και οι υπόλοιποι ενδεχομένως ενδιαφερόμενοι από το Νότο) φορτσάτος από ΑΘήνα, μια ανοιξιάτικη Παρασκευή νωρίς το απόγευμα, με μαζεύει (ή "μας μαζεύει) από το δρόμο που θα τον περιμένω και συνεχίζουμε για Φλώρινα όπου και βρίσκουμε τον Guzzonord. Περνάμε το βράδυ της Παρασκευής στη Φλώρινα και Σάββατο νωρίς το πρωί ξεκινάμε για την διαδρομή μας. Κυριακή μεσημέρι φροντίζουμε να είμαστε Φλώρινα να παραδώσουμε τον Guzzonord, ώστε μετά οι υπόλοιποι να πάρουμε τον δρόμο της επιστροφής.

Λοιπόν, να αρχίζω να ζεσταίνω κινητήρα;

μεσα και ο mourat με την κοκκινη καπριτσιοζα του

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 02:20:26 πμ »
Λοιπον εχουμε και λεμε: 2 Βορειοι, 1 εξτρεμιστης Βορειος και 1 Νοτιος. Μια χαρα ειμαστε! Αναμενουμε βεβαια και τυχοντες λοιπους.
Πεστε ημερομηνιες και επισης τι προτιματε? Διανυκτερευση Οχριδα ή Φλωρινα.

ΥΓ. Αν γινει Οχριδα, εχει και ενα ωραιο φαραγγι εκει κοντα να περασουμε.Δεν θυμαμαι ακριβως. Να το ψαξω.Guzzonord, σου λεει κατι?

• I Live Here
  • *
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 03:01:32 πμ »
Παιδιά να κοιτάξω λίγο το τεφτέρι μου και το ημερολόγιο και θα σας πω και γω για ημερομηνίες (μέχρι τώρα μου φαίνεται ενδιαφέρουσα η ημερομηνία που πρότεινε ο Zordan-10 Απριλίου- αλλά να κοιτάξω όπως είπα και να σας πω υπεύθυνα)
Όσο για διανυκτέρευση πιστεύω θα κάνω καλύτερο ύπνο στην Ωχρίδα. Η αίσθηση οτι κοιμάμαι εκτός συνόρων...βλέπεις...Βέβαια και Φλώρινα να παίξει μέσα!

Αποσυνδεδεμένος mourat

• I Live Here
  • *
  • ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    • STELVIO 1200 4V
    • SP walk Guzzi
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 12:25:25 μμ »
Παράθεση από: "ZORDAN"
Για εσας που δουλευετε και δεν ειστε γεννημενοι πλουσιοι σαν εμενα (οπως λεει ο I.t.A    ), νομιζω μια καλη ημερομηνια ειναι το Π/Σ/Κ του Λαζαρου, δηλ. 10-11 & 12 Απριλιου. Ειναι χαλαρη περιοδος Πασχα, πιο πριν ειναι βαρυχειμωνιά και μετα το Πασχα ειναι 36ωριά. Εγω ειμαι πιο ευελικτος στις ημερομηνιες -οποτε πεστε εσεις. Διευκρινηση στα λογια του Bicilindrico. H εισοδος και εξοδος στην "αγαπημενη" μας γειτονικη χωρα θα γινει αυθημερον Σαββατο. Διανυκτερευσεις Φλωρινα city. Ή μηπως προτιματε διανυκτερευση Οχρίδα town?

εχω 18 μερες υπολοιπο αδειας 2008 και 24 μερες αυτη του 2009, ειμαι πολυ ευελικτος και εγω

• Guzzi Maniac
  • Αποκομμένο μέλος
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 30, 2009, 06:39:47 μμ »
Μετά από τα τελευταία γεγονότα με τους γείτονες, τη μεταχείριση που αντιμετωπίζουν οι Έλληνες στη φίρομ (εξονυχιστικοί έλεγχοι, γραφειοκρατεία στο έπακρο) και την ταξιδιωτική οδηγία της Ελλάδας, νομίζω ότι το θέμα θα πρέπει να μπει στο αρχείο (τουλάχιστο για το κοντινό μέλλον)  :(

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 30, 2009, 08:46:58 μμ »
Eγω παντως θα ηθελα να κανω μια βολτα. Να βγαλω και μια...διαλεξη (λογυδριο), υπερ των επιχειρηματων που εχω -και ν ακουσω απαντησεις.  8-)

Εκει να δεις παγκοσμια δημοσιοτητα που θα λαβει η Λεσχης μας.  

Forza  :)

• I Live Here
  • *
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 30, 2009, 11:09:50 μμ »
Παράθεση από: "ZORDAN"
---------------------
*. Ασε που τα δεσμα θα ειναι σαπια απ τον καιρο του Τίτο,...και την κάνω και μόνος μου -αλλά θα περιμενω τους σταυροφόρους, ναΐτες ιππότες, για να φανει πιο...ηρωικό .  :lol:
με πέθανες!

ωσάν στις ταινίες του Batman, σε φαντάζομαι κλεισμένο σε ένα μπουντρούμι. Ωσπου περιμένοντας να βραδιάσει και να κοιμηθούν οι φύλακες, εσύ βγάζεις από τη τσέπη σου την σημαία της Eλ.Λ. ΜG, την βάζεις πάνω στο αναμένο φανάρι της Breva (το πως την έχεις και αυτή στο κελί είναι μια άλλη ιστορία) και μέσα από το παραθυράκι του μπουντρουμιού αποτυπώνεται η σημαία πάνω στον ουρανό. Ο Guzzonord βγαίνει να καπνίσει ένα τσιγάρο στο μπαλκόνι του και κάνει να δει τα αστέρια...
...και την επόμενη στιγμή βρίσκεται καβάλα στο "τρακτέρ" του....που με εγγύηση μπορώ να σου πω πως σε χρόνο μηδέν θα έχει φτάσει να σε ελευθερώσει..τρομάζοντας τους Σκοπιανούς υπερεθνικιστές με τις "φλόγες" που θα βγάζουν τα μαρσπιέ καθώς θα ξύνουν..και καθώς θα απομακρύνεστε καβάλα, τα "σκασίματα" θα δίνουν την υπογραφή...

• I Live Here
  • *
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 30, 2009, 11:11:08 μμ »
όσο για την αναβολή της εξόρμησης στα Σκόπια, συμφωνώ και γω με τον guzzonord.