Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Οκτώβριος 19, 2017, 03:44:13 μμ

Αποστολέας Θέμα: Ελαστικά για V7 classic  (Αναγνώστηκε 3479 φορές)

Αποσυνδεδεμένος gregoryp

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Fetish
Απ: Ελαστικά για V7 classic
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 13, 2013, 07:04:38 μμ »
Θα σου πρότεινα Pirelli Sport Demon, αν μπορείς να βρεις (εγώ τα είχα πάρει από Αγγλία). Καμία σχέση το λάστιχο με οτιδήποτε άλλο. Το μόνο πρόβλημά του είναι πως είναι αρκετά μαλακά και δεν θα σου κρατήσουν όσο τα lasertec. Εγώ έχω κάνει 15k km μέχρι στιγμής και είναι στα 3/4 με αρκετά επιθετική οδήγηση βέβαια.

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 13, 2013, 08:44:42 μμ »
DUNLOP GT 501 ARROWMAX. Τα έβαλα για δοκιμή και μέχρι στιγμής ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευχαριστημένος. Φοβερό κράτημα.

Και ξέρουν πολλοί πώς οδηγάω...  :race:  ::helmet

Αποσυνδεδεμένος Edouard_Bracame

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
    • MG V7
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 10:15:29 πμ »
Σε περίπτωση που κάποιος ψάχνει για λαστιχάκια, η Continental έβγαλε το ContiRoadAttack 3 στις διαστάσεις του V7. Το φόρεσα χθες (μετά από 17.000km με Pirelli Sport Demon).
What We See Depends Mainly On What We Look For

Αποσυνδεδεμένος Spitfire

• Guzzi Let Me Be
  • *
  • Rider on the storm
    • V7 classic
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 13, 2017, 11:44:42 μμ »
Λοιπόν έψαχνα και εγώ τα sport demon αλλά δεν τα έβρισκα, μου είπαν μάλιστα ότι η Pirelli δε τα βγάζει πια. Έβαλα τα Michelin pilot activ και το μετάνιωσα. Μακριά! Αν και είναι στις εργοστασιακές διαστάσεις άλλαξαν εντελώς την ισορροπία της μοτοσυκλετας προς το χειρότερο.  1000 φορές τα metzeler που αν και ήταν πιο σκληρά τα εμπιστευόμουν και τους επινα το αίμα... Πολύ πιο σταθερό το μηχανάκι, έμπαινε τρενο στις στροφές ακόμα και όταν γέρασαν.  moto~
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2017, 11:46:23 μμ από Spitfire »