Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιούνιος 24, 2017, 06:41:43 μμ

Ψηφοφορία

Επίπεδο υποστήριξης Piaggio για Moto Guzzi

Πολύ καλά
0 (0%)
Καλά
6 (37.5%)
Μέτρια
7 (43.8%)
Χλωμά
1 (6.3%)
Ανέκδοτο είναι;
2 (12.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 11

Αποστολέας Θέμα: Υποστήριξη Piaggio για Moto Guzzi  (Αναγνώστηκε 6170 φορές)

Doom admin

• Επισκέπτης
Υποστήριξη Piaggio για Moto Guzzi
« στις: Ιανουάριος 29, 2009, 06:23:15 μμ »
............................
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2011, 12:50:13 πμ από Doom »

Αποσυνδεδεμένος Bicilindrico

• I Live Here
  • *
  • The Way the "V" is meant to Be...
Re: Υποστήριξη Piaggio για Moto Guzzi
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 06:42:47 μμ »
Ψήφισα "καλά" και αυτό γιατί:

- είχα την εμπειρία εξυπηρέτησης της Piaggio Hellas στην Αθήνα, όταν επισκεύαζα την V11. Ομολογώ οτι οι παραγγελίες (αυτών που δεν ήταν στοκ) ερχόντουσαν από Ιταλία μέσα σε μια βδομάδα.

-Αν είχα μείνει με την αθηναϊκή εμπειρία, ίσως και να ψήφιζα "πολύ καλά" αλλά

-δεν ξέρω σε ποιό επίπεδο κολλάει στους Βόρειους, αλλά τυχάινει όχι μόνο σε μένα αλλά και σε φίλους που το κουβεντιάζουμε, να καθυστερούν κάποια κομμάτια αδικαιολόγητα πολύ. Δηλαδή εγώ βλέπω μια καλή εξυπηρέτηση Αθήνα, μια χλωμή στη Θεσσαλονίκη (σε επίπεδο ανταλλακτικών πάντα). Δεν μπορώ να ξέρω αν το πρόβλημα εντοπίζεται στους Αθηναίους υπεύθυνους αποστολής ή στους Θεσσαλονικιούς παραλήπτες..

- Πάντως προσωπική εκτίμηση είναι πως αν υπάρχει κάποιο θέμα σωστής υποστήριξης ή όχι, μεγάλο μερίδιο ευθύνης πάντα φέρνει και η πηγή, δηλαδή το Mandello. Για να δούμε τι θα δείξει το μέλλον..
Τι είναι η Μoto GUZZI μπαμπά;
Ό,τι και το τραγανό και ζουμερό λιπάκι στην άκρη της μπριζόλας παιδί μου

Αποσυνδεδεμένος ashton

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
    • Breva 750ie
    • http://ashtonhar.blogspot.com
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 07:22:09 μμ »
Με κάλυψε ο bicilindrico στους λόγους για τους οποίους ψήφισα καλα

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 08:23:00 μμ »
"Kαλα" ψηφισα κι εγω. Θα μπορουσα να ψηφισω και "Πολυ καλα", τηρουμενων των αναλογιων. Μην ξεχναμε οτι προκειται για μαρκα που πουλαει γυρω στα 100 τεμαχια ετησιως στην χωρα μας. Επιπλεον τωρα προσπαθει να βγει απ τα πετρινα χρονια και τους φαληρισμενους πρωην κηδεμονες. Ευχομαι εμπορικα να σταθει -γιατι της αξιζει!

Γενικα σε θεματα αντιπροσωπων και service -παντως ειδους - εχω τον προσωπικο μου τροπο, να κανω την δουλεια μου. Κανονας: Ευγενικος & χαλαρος? = Καμμία τυχη....   )
Never ride faster than your guardian angel can fly

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 08:47:19 μμ »
Ο κυρ Γκατζίβας όταν αγόρασε την Αγγούστα δεν ονόμασε το Γκρούπ κατζίβα αλλά Αγκούστα …
Το πιάσατε το υπονοούμενο?
Δε μπορείς να μπαίνεις σ ένα μαγαζί που γράφει βέσπα και ν αγοράζεις Στέλβιο.
ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ !

Αποσυνδεδεμένος thomasv

• Guzzi Let Me Be
  • *
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 10:42:47 μμ »
Εγώ ψήφησα καλά αν και έκλεινα πιο πολύ στο πολύ καλά (δεν είμαι κάτοχος GUZZI και σε θέματα ανταλλακτικών δεν μπορώ να ξέρω τι παίζει) αλλά από την ώρα που η piaggio έγινε αφεντικό η προώθηση της guzzi στην ελληνική αγορά βρίσκεται σε άλλο πλανήτη σε σχέση με το παρελθών. Συμφωνώ με τον ΚΤiΝoS ότι δεν μπορείς να αγοράζεις 1200cc από μαγαζί με βέσπες αλλά τουλάχιστον με αυτήν την τακτική προώθησης τα guzzi έρχονται κοντά στον κόσμο, τα βλέπεις  σε κάθε γειτονία και επιτέλους τα βλέπεις και σε βιτρίνες στην επαρχεία. Για να καταλάβετε την διαφορά στην Ξάνθη είχε πουληθεί μόνο ένα καινούργιο V 50 MONZA στην δεκαετία του 80 ενώ τον τελευταίο χρόνο πουλήθηκαν και griso και stelvio και μερικά breva 750. Τώρα η guzzi έχει παρουσία και πιστεύω ότι θα έρθει κόσμος που παλιά ούτε το φανταζόταν ότι θα αγόραζαν gyzzi .

v11cafe

• Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 11:01:29 μμ »
Δεν ειναι ασχημα....αλλα δεν ειναι και καλα,
μου αρεσουν αρκετα αξεσουαρ Guzzi και πρεπει να τα παραγγελνεις απο καταλογο,
χωρις να μπορεις να τα δεις...ελπιζω να γινουν πιο τολμηροι και να φερουν stock καποια στιγμη.
Οσο για αντ/κα σαν μαθουσαλας :mg:

Αποσυνδεδεμένος mourat

• I Live Here
  • *
  • ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    • STELVIO 1200 4V
    • SP walk Guzzi
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 11:11:11 μμ »
εγω θα ψηφιζα πολυ καλα, τηρουμενων των αναλογιων παντα, αν ειχαν ερθει οι χουφτες μεχρι τωρα.
καγκελα, tank-bag, και μπουζοπιπα ηρθαν πολυ γρηγορα.

ΥΓ1. σχαρα για παπι suzuki, δυο βδομαδες αναμονη
ΥΓ2. τα 100 "εργα τεχνης" που πουλαει μπορει να της αποφερουν τοσο οσο 1000 suzuki

Αποσυνδεδεμένος Bicilindrico

• I Live Here
  • *
  • The Way the "V" is meant to Be...
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 08:25:14 πμ »
Προσωπικά δε με απασχολεί αν δίπλα στο Stelvio, στο griso και στο Breva, έχει σκούτερ, βέσπες, τρίκυκλα, κουτιά ή κομπινεζόν...

Αν οι σοκολάτες τοποθετηθούν δίπλα στις ντομάτες και τα αγγούρια, εγώ θα ξαναφάω, γιατί η γεύση δεν αλλάζει, παρά μόνο "η βιτρίνα".

Και ποιός δεν θα ήθελε να βλέπει "Moto GUZZI Hellas" όπως βλέπει "Aprilia Hellas", αλλά χαίρω πολύ, μην είμαστε και πλεονέκτες αλλά προπάντων είμαστε γκρινιάρηδες και με τίποτα ευχαριστημένοι...μα με τίποτα!
Τι είναι η Μoto GUZZI μπαμπά;
Ό,τι και το τραγανό και ζουμερό λιπάκι στην άκρη της μπριζόλας παιδί μου

Αποσυνδεδεμένος Dakota

• I Live Here
  • *
    • 1200sport & YBR 125
    • Του Μήτσου το μπλοκάκι
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 11:08:21 πμ »
Ψήφισα χλωμά τουλάχιστον από την εμπειρία μου στη Θεσσαλονίκη. 2 φορές χρειάστηκα την εγγύηση και αν δεν στείλω mail στην Αθήνα δεν γίνεται τίποτα. (ακόμα περιμένω απάντηση για την τσιμούχα)

Περισσότερο με ενοχλεί η ποιότητα εξυπηρέτησης του συνεργείου. Ενώ είναι πολύ καλά παιδιά, φιλικά, πιάνουμε κουβεντούλα, είναι τσαπατσούληδες (μου γρατσουνίσαν την κεφαλή) αλλά έχουν και την νεοελληνική νοοτροπία "αν δεν το δει, κάνουμε την πάπια".

Στα ανταλλακτικά έπεσε πολύ γέλιο. Ενώ υπήρχαν στην Αθήνα άκουγα τις απίστευτες δικαιολογίες για την καθυστέρηση. Μόλις έστελνα ευγενικότατο email στην Αθήνα σε 2 μέρες ήταν πάνω.  

Road67

• Επισκέπτης
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 02:02:57 μμ »
Εγώ δεν ψήφισα γιατί δεν έχω moto guzzi αλλά θα σας πω τις σκέψεις μου :

α. Το θεωρώ απαράδεκτο για μια μηχανή τόσο ακριβή για να παραγγείλεις κάτι να πρέπει ν' αρκείσαι σε φωτό από τους καταλόγους.
β. Γενικά έχω παρατηρήσει οτι η Piaggio έχει έλλειψη πολλών πραγμάτων και μοντέλων. Πρόσφατα υπήρχε προοπτική για ν' αγοράσουμε φορτηγάκι κι ένα από τα προτεινόμενα ήταν το Porter και δεν το είχανε σε κανένα εκθετήριο για να το δούμε αν μας κάνει και έπρεπε να αρκεστούμε σε φωτογραφίες σε κάτι που αποτελεί εργαλείο δουλειάς. Επειδή εγώ έκανα την έρευνα, φανταστείτε τι απάντηση πήρα όταν ρώτησα αν μπορώ να δω κάπου τη 1200s.
γ. Από την άλλη αν παρακολουθούν σεμινάρια και μαθαίνουν οι τεχνικοί της piaggio περί των mg διευρύνονται πανελλαδικά τα συνεργεία που είναι καλό.
δ. Μιλάμε όμως όντως για τεχνογνωσία;
ε.Το να πας στην piaggio και να πάρεις gilera είναι ένα και το αυτό. Scooter βγάζουν και οι δύο και στα ίδια λεφτά πάνω κάτω. Αλλά να πας να πάρει μοτοσυκλέτα και τόσο ακριβή και σε κάποιες περιπτώσεις να μην υπάρχει ούτε σε δείγμα κι από αξεσουάρ να πρέπει να περιμένεις ή να επιλέξεις από φωτό είναι λίγο σόλικο.

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 02:24:50 μμ »
Δηλ. road67 στο sport δεν υπαρχει ετοιμοπαραδοτο πουθενα?

Road67

• Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 03:58:57 μμ »
Δεν εννοούσα αυτό. Στην ερώτηση όμως αν υπάρχει κάπου να το δω και να το καβαλήσω έστω εν στάσει κανένας δεν ήξερε να μου απαντήσει αν υπάρχει σε έκθεση. Αν έχουν στο τελωνείο ετοιμοπαράδοτα δεν το ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 04:14:00 μμ »
Ειλικρινα δεν ξερω που και ποιους ρωτας, road67.  
Αν ενδιαφερεσαι πραγματικα (γιατι μ εχεις μπερδεψει λιγο), παρε την Piaggio, 210 7572100 κ. Βασίλης Πάζας. Πιστευω μεχρι και test ride θα το εχουν.

Road67

• Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 04:36:05 μμ »
Σου στέλνω πμ γιατί αναφέρω ονόματα και δε θέλω να το κάνω δημόσια.