Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Αύγουστος 23, 2017, 10:26:33 μμ

Ψηφοφορία

Επίπεδο υποστήριξης Piaggio για Moto Guzzi

Πολύ καλά
0 (0%)
Καλά
6 (37.5%)
Μέτρια
7 (43.8%)
Χλωμά
1 (6.3%)
Ανέκδοτο είναι;
2 (12.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 11

Αποστολέας Θέμα: Υποστήριξη Piaggio για Moto Guzzi  (Αναγνώστηκε 6366 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
Re: Υποστήριξη Piaggio για Moto Guzzi
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 06:58:07 μμ »
Παράθεση από: "Road67"
Σου στέλνω πμ γιατί αναφέρω ονόματα και δε θέλω να το κάνω δημόσια.

κι εγω σου γραφω παραπανω που τηλεφωνει καποιος και ποιον ζηταει, οταν ενδιαφερεται για Guzzi.
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος ashton

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
    • Breva 750ie
    • http://ashtonhar.blogspot.com
Re: Υποστήριξη Piaggio για Moto Guzzi
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 08:29:22 μμ »
Θα συμφωνήσω με αυτό που λέει ο Zordan παραπάνω.

Όταν το πρωτο τριμηνο του 2006 έψαχνα για αγορά μηχανής, μετά από ένα σημείο παιζόμουν ανάμεσα σε BMW 650GS, Yamaha MT-03 και Breva 750.
Στην BMW έστειλα mail και συμπλήρωσα ερωτηματολόγιο και με γείωσαν με Κάϊρο (ίσως γιατί έβλεπαν πως είχα SR250, ενώ όταν πέρσι συμπλήρωσα τα @@χαρτα τους σαν κάτοχος Breva, μου στείλανε έντυπα-προσκλήσεις-τηλέφωνα-mail για ότι κάνανε στη συνέχεια. Ισως κι απλά να άλλαξε η πολιτική τους)..
Στην Μοτοδυναμική-Yamaha, μου απάντησε ένας χριστιανός, μου είπε πως δεν υπήρχε mt-03 πουθενά για test-drive γιατί τις είχανε πάρει οι δημοσιοκάφροι των μοτοπεριοδικών, θα με ειδοποιούσε όταν θα υπήρχε διαθέσιμη, ξαναρώτησα, μου είπε πως θα με ενημερώσουν, κι ακόμα περιμένω τρία χρόνια μετά να με ενημερώσουν...

Από την Piaggio τώρα, με πήρε ένας χριστιανός -νομίζω το όνομα που δίνει ο Zordan ήταν- μου είπε πως υπηρχε διαθέσινη για test ride στη Νίκαια. Την επόμενη βδομάδα, με πήρε τηλέφωνο, μου είπε πως έμαθε από τον αντιπρόσωπο πως δεν πήγα, και με ενημέρωσε πως υπήρχε για test drive ΚΑΙ στη Βουλιαγμένης πλέον. Ήταν μια προσέγγιση, που αν μη τι άλλο με "ζέστανε".

Όσο για το service, όπως έχω δει στα πεταχτά σε μια τακτική συντηρηση της breva, στο http://www.servicemotoguzzi.com, οι τεχνικοί έχουν πρόσβαση σε άπειρα επεξηγηματικά βιντεάκια για κάθε δουλειά. Από όσο ξέρω, για να έχεις service motoguzzi, υποχρεωτικά έχεις και internet access.