Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Οκτώβριος 22, 2018, 10:20:08 πμ

Αποστολέας Θέμα: Θυμαμαι...  (Αναγνώστηκε 18692 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Pin

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
Απ: Θυμαμαι...
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:44:36 μμ »
Ο νομος Καρδιτσας ειναι σιγουρος ?

Αποσυνδεδεμένος ermis

• Guzzi Lover
  • **
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:55:35 μμ »
1.ΑΛΑΜΑΠ στην πινακίδα
2. ΖΖΧR είναι το 2001
3. ο Ολυμπιακός είχε χορηγό την siemens μέχρι το 2007 νομίζω..

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 13, 2011, 11:23:38 μμ »
Βοηθεια 50-50: Ο ALX δεν ηταν ουτε στο 4ο.  :fff:
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος ermis

• Guzzi Lover
  • **
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 13, 2011, 11:34:54 μμ »
Έχει κανένα στοιχείο η φώτο ή τσάμπα παιδευόμαστε? :P

(αυτό με την στάση 36ωρο, μου θυμίζει τα ΣΤΕΚ που είχε παλιά. Τελευταίο που είχε τέτοιο έλεγχο πρέπει να ήταν το 10ο που ξεκίνησε απο Πλαταμώνα, νομίζω ότι το 11ο με τις απεργίες στην βενζίνη δεν είχε ελέγχους ώρας-ταχύτητας κλπ)

Αποσυνδεδεμένος ALX

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
  • ©2002-2018
    • R1150GS
    • facebike.gr
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 14, 2011, 07:29:01 πμ »
Τιπ: Κάποιοι από αυτούς τους πιτσιρικάδες, πιθανότατα να είναι και φαντάροι τώρα που μιλάμε!  :fff:
Τιπ2: Ήταν check point.
Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.

Αποσυνδεδεμένος ALX

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
  • ©2002-2018
    • R1150GS
    • facebike.gr
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 14, 2011, 07:31:45 πμ »
Έχει κανένα στοιχείο η φώτο ή τσάμπα παιδευόμαστε? :P

(αυτό με την στάση 36ωρο, μου θυμίζει τα ΣΤΕΚ που είχε παλιά. Τελευταίο που είχε τέτοιο έλεγχο πρέπει να ήταν το 10ο που ξεκίνησε απο Πλαταμώνα, νομίζω ότι το 11ο με τις απεργίες στην βενζίνη δεν είχε ελέγχους ώρας-ταχύτητας κλπ)
Aν δεν είχε ελέγχους ΜΩΤ το 11ο, τώρα θα ήμουν κυπελλούχος  :hehe: (αλλά η 1½ ώρα προπορεία που είχα στο κομμάτι Πάχη-Μπράλος, με πέταξε εκτός κυπέλλων  :oops: )
Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.

Αποσυνδεδεμένος Corvo

• Guzzi Maniac
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 14, 2011, 04:07:29 μμ »
αν λες οτι μερικοι ειναι φανταροι και φανταρος πας στα 18(αφου τελειωσεις λυκειο) και τα παιδια εδω μου μοιαζουν για καποιες ταξεις δημοτικου(δεν νομιζω αν ειναι μια ταξη) αρα παμε σιγουρα 6 χρονια πισω και βλεπουμε ποσο πιο πολυ

Το ΑΛΑΜΑΠ ειναι απο Καρδιτσα οποτε λογικα ειμαστε στο νομο της καρδιτσας και αφου τα παιδια ειναι τοσα λιγα τα πετυχες σε καποιο χωριο.

Πισω στο φοντο της φωτογραφιας μου μοιαζει το οροπεδιο Νεβροπολης αρα κοντα στη λιμνη.
Μουζακι δεν πρεπει να ειναι ή γυρω περιοχη γιατι δεν πρεπει να το βλεπεις ετσι το βουνο αρα παμε απο την αλλη πλευρα :P
Αρα  πρεπει να ειναι απο τα χωρια Καριτσα, Λογγα και προς τα εκει

φυσικα ολα αυτα μπορει να ειναι παρενεργιες της ελειψης βολτας που εχω να κανω πανω απο 2 μηνες οποτε μην με περνετα στα σοβαρα :P
Αλεξανδρος

Αποσυνδεδεμένος verosso

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Let Me Be
  • *
    • Varadero, VFR800VTEC, Vespa PX125
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 15, 2011, 04:05:18 μμ »
http://img852.imageshack.us/img852/9678/childstop.jpg
Θυμαμαι...

Για να δούμε ποιος θα την βρει... (εκτός από τους διοργανωτές)  :D

Που και πότε.  :fff:

Για να δούμε....

....χμμμ....

....αν δε με απατά η μνήμη μου είμαστε στο χωριό Κέδρος της Καρδίτσας στο 5ο 36ωρο, το μεσημέρι της 20/4/2002.
Έχω δίκιο; ...ή μετά από 12 συναπτά 36ωρα κουρκούτιασε τόσο το μυαλό μου που τα μπερδεύω;

Κυριάκος - Κοζάνη

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
ex...

Αποσυνδεδεμένος ALX

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
  • ©2002-2018
    • R1150GS
    • facebike.gr
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 15, 2011, 06:32:39 μμ »
εξυπνάδα, αλλά κρεοπωλείο στον Κέδρο έχει εδώ:

http://www.vrisko.gr/details/55d3dc0b4cc6a0agah750a_e4k442035?what=%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%BF%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1&where=%CE%A3%CE%BF%CF%86%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82,%20%CE%9A%CE%91%CE%A1%CE%94%CE%99%CE%A4%CE%A3%CE%91%CE%A3#

Δεν ξέρω αν στο σφύριξε κάνα twiter  :fff: :D, αλλά είναι ο Κέδρος. 5ο 36ωρο (2002) τσεκ πόιντ στην πλατεία του χωριού.  :thumbsup:

Αποσυνδεδεμένος verosso

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Let Me Be
  • *
    • Varadero, VFR800VTEC, Vespa PX125
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 15, 2011, 10:08:34 μμ »
http://img852.imageshack.us/img852/9678/childstop.jpg
Θυμαμαι...

Για να δούμε ποιος θα την βρει... (εκτός από τους διοργανωτές)  :D

Που και πότε.  :fff:

Για να δούμε....

....χμμμ....

....αν δε με απατά η μνήμη μου είμαστε στο χωριό Κέδρος της Καρδίτσας στο 5ο 36ωρο, το μεσημέρι της 20/4/2002.
Έχω δίκιο; ...ή μετά από 12 συναπτά 36ωρα κουρκούτιασε τόσο το μυαλό μου που τα μπερδεύω;

Εμένα κανένα twiter δεν μου το σφύριξε.   ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2011, 10:10:39 μμ από verosso »
Κυριάκος - Κοζάνη

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 15, 2011, 10:37:19 μμ »
ναι ρε ψηλέ. καλά λέει ο Verosso...

εγώ δεν ήμουν, έψαχνα για κρεοπωλεία εκεί γύρω (  :hehe: ) και ο Κέδρος που έγραψε ο Verosso μου έδωσε τη λύση...

τα εύσημα στον Verosso... :bier:
ex...

Αποσυνδεδεμένος jack

• Guzzi Fetish
  • H ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΑΨΒΟΥΡΓΩΝ
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 15, 2011, 10:42:56 μμ »
Ok Κυριάκο μνήμη ελέφαντα  :thumbsup:

το αλτσχάιμερ μπορεί να περιμένει  :hehe:

Αποσυνδεδεμένος spyro 990

• Guzzi Fetish
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 22, 2011, 05:09:22 μμ »
36ώρο 2009, το roadbook λέει «μετά την Λάγια και  πριν τη Τσικαλία στη κορυφή του δρόμου (φώτο) με φόντο τη Βάθεια».

Στο δρόμο για αυτό το σημείο (μετά το χωριό Κοκκαλα) είχα βλαστημήσει την ώρα και τη στιγμή που είπα «ναι» στη συμμετοχή για το 36ώρο. Το είχα απαρνηθεί 3 φορές χωρίς να το μετανιώσω. Screw you Ισκαριώτη Moth… fucka .

Μου την είχε σπάσει ο τσιμεντένιος δρόμος μέσα στη Μάνη από τον οποίο μέτραγα τις λακκούβες του μια μια, λόγου των απαίσιων φλεγματικών και τσιγκούνικων μαμίσιων αναρτήσεων της τότε μηχανής μου (Tiger 1050).

Οδήγαγα τσαντισμένα, μίζερα, χωρίς να αποκομίζω τίποτα. Το χειρότερο όλων ήταν ότι τριγύρω μου ένα πανέμορφο άγριο μέρος που παρόμοιο δε συναντάς πουθενά στην Ελλάδα, δε το απολάμβανα καθόλου.

Μπροστά ό αδερφός μου με το Στρόμα του, κυνηγιόταν με τον Γερμανό και τη δανεισμένη Africa του. Και οι 2 τους το απολάμβαναν. Φτού γαμ.. και έχουμε τόσα χλμ μπροστά μας ακόμα…  Αυτά τα μέρη δε τα χα ξαναπεράσει και φοβόμουν ότι μέχρι την Αερόπολη θα πηγαίναμε έτσι.

Εν τέλει φτάνουμε στο ξέφωτο, στη κορυφή. Το καταλάβαμε γιατί υπήρχαν καμια 10αριά 36ωρίτες ήδη εκεί. Αλλιώς δε θα χαμε σταματήσει. Άντε να καταλάβεις ότι αυτό το ξέφωτο και αυτή η συγκεκριμένη κορυφή έχει τη Βάθεια από πίσω της. Λές και ξέραμε πια ήταν η Βάθεια για να την αναγνωρίσουμε και στο φόντο. Δε βαριέσαι λέω μες τη τσαντίλα μου παλι καλά που ήταν ήδη κάποια παιδιά εκεί.

Σταματάμε σβήνουμε μηχανές και κατεβαίνουμε. Από πίσω φτάνει και η παρέα  του moto.gr
Μέσα σε 3 λεπτά είχε γεμίσει από καμια 20αριά μηχανές.

Βγάζουμε φωτογραφικές να τραβήξουμε και ξαφνικά συνειδητοποιώ ότι ο συγχωρεμένος ο Fellini έχει κατέβει από τον ουρανό και ζωγράφιζε σουρεαλιστικές σκηνές με φόντο το γαλάζιο χρώμα της Ελληνικής θάλασσας. ΄

Ένα γκρουπ από 20 ιδρωμένους (30+ C), βρώμικους, νηστικούς και  κουρασμένους Δωριείς μέσα στα μαύρα δέρματα ντυμένοι, περπατούν  άσκοπα πάνω κάτω με τη φωτογραφική μηχανή στο ένα χέρι και με μια σελίδα Α4 στο άλλο σηκωμένη προς το πέλαγος, σαν να ψάχνουν τη γωνία έλευσης του ήλιου, ώστε να ξεκλειδώσουν τη μυστική καταπακτή της Γής εκείνης.

Κανείς από αυτές τις σουρεαλιστικές φάτσες (συμπεριλαμβανομένου και του υπογράφων) δε μπορούσε να αποφασίσει ποιο σημείο από εκείνη τη πλαγιά ήταν αυτό που υποδεικνυόταν στο roadbook. Ένα τρελό νευρικό και κουρασμένο γέλιο ξέσπασε απο όλους...

20 μαντράχαλοι τράβαγαν ότι να ναι απο φωτογραφίες ενω παράλληλα είχα γονατίσει απο το γέλιο,.... η απόλυτη ανισορροπία με τον περιβάλλοντα χώρο... 

Τότε ήταν που κοίταξα ψιλά και χαιρέτισα τον Federico….

Να σε καλά δάσκαλε όπου και να σε…  από ότι φαίνεται και εσύ Μoto – Guzzi θα χες στο γκαράζ σου …

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 22, 2011, 11:51:41 μμ »
36ώρο 2009, το roadbook λέει «μετά την Λάγια και  πριν τη Τσικαλία στη κορυφή του δρόμου (φώτο) με φόντο τη Βάθεια».

Στο δρόμο για αυτό το σημείο (μετά το χωριό Κοκκαλα) είχα βλαστημήσει την ώρα και τη στιγμή που είπα «ναι» στη συμμετοχή για το 36ώρο. Το είχα απαρνηθεί 3 φορές χωρίς να το μετανιώσω. Screw you Ισκαριώτη Moth… fucka .

Μου την είχε σπάσει ο τσιμεντένιος δρόμος μέσα στη Μάνη από τον οποίο μέτραγα τις λακκούβες του μια μια, λόγου των απαίσιων φλεγματικών και τσιγκούνικων μαμίσιων αναρτήσεων της τότε μηχανής μου (Tiger 1050).

Οδήγαγα τσαντισμένα, μίζερα, χωρίς να αποκομίζω τίποτα. Το χειρότερο όλων ήταν ότι τριγύρω μου ένα πανέμορφο άγριο μέρος που παρόμοιο δε συναντάς πουθενά στην Ελλάδα, δε το απολάμβανα καθόλου.

Μπροστά ό αδερφός μου με το Στρόμα του, κυνηγιόταν με τον Γερμανό και τη δανεισμένη Africa του. Και οι 2 τους το απολάμβαναν. Φτού γαμ.. και έχουμε τόσα χλμ μπροστά μας ακόμα…  Αυτά τα μέρη δε τα χα ξαναπεράσει και φοβόμουν ότι μέχρι την Αερόπολη θα πηγαίναμε έτσι.

Εν τέλει φτάνουμε στο ξέφωτο, στη κορυφή. Το καταλάβαμε γιατί υπήρχαν καμια 10αριά 36ωρίτες ήδη εκεί. Αλλιώς δε θα χαμε σταματήσει. Άντε να καταλάβεις ότι αυτό το ξέφωτο και αυτή η συγκεκριμένη κορυφή έχει τη Βάθεια από πίσω της. Λές και ξέραμε πια ήταν η Βάθεια για να την αναγνωρίσουμε και στο φόντο. Δε βαριέσαι λέω μες τη τσαντίλα μου παλι καλά που ήταν ήδη κάποια παιδιά εκεί.

Σταματάμε σβήνουμε μηχανές και κατεβαίνουμε. Από πίσω φτάνει και η παρέα  του moto.gr
Μέσα σε 3 λεπτά είχε γεμίσει από καμια 20αριά μηχανές.

Βγάζουμε φωτογραφικές να τραβήξουμε και ξαφνικά συνειδητοποιώ ότι ο συγχωρεμένος ο Fellini έχει κατέβει από τον ουρανό και ζωγράφιζε σουρεαλιστικές σκηνές με φόντο το γαλάζιο χρώμα της Ελληνικής θάλασσας. ΄

Ένα γκρουπ από 20 ιδρωμένους (30+ C), βρώμικους, νηστικούς και  κουρασμένους Δωριείς μέσα στα μαύρα δέρματα ντυμένοι, περπατούν  άσκοπα πάνω κάτω με τη φωτογραφική μηχανή στο ένα χέρι και με μια σελίδα Α4 στο άλλο σηκωμένη προς το πέλαγος, σαν να ψάχνουν τη γωνία έλευσης του ήλιου, ώστε να ξεκλειδώσουν τη μυστική καταπακτή της Γής εκείνης.

Κανείς από αυτές τις σουρεαλιστικές φάτσες (συμπεριλαμβανομένου και του υπογράφων) δε μπορούσε να αποφασίσει ποιο σημείο από εκείνη τη πλαγιά ήταν αυτό που υποδεικνυόταν στο roadbook. Ένα τρελό νευρικό και κουρασμένο γέλιο ξέσπασε απο όλους...

20 μαντράχαλοι τράβαγαν ότι να ναι απο φωτογραφίες ενω παράλληλα είχα γονατίσει απο το γέλιο,.... η απόλυτη ανισορροπία με τον περιβάλλοντα χώρο... 

Τότε ήταν που κοίταξα ψιλά και χαιρέτισα τον Federico….

Να σε καλά δάσκαλε όπου και να σε…  από ότι φαίνεται και εσύ Μoto – Guzzi θα χες στο γκαράζ σου …

:thumbsup:

το έζησες.......αυτά είναι..... :bier:
Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"