Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Οκτώβριος 21, 2017, 08:51:59 μμ

Αποστολέας Θέμα: Τι λέμε,...τι αποφεύγουμε,..που λέμε... Κουβεντολόι για το φόρουμ.  (Αναγνώστηκε 15673 φορές)

Αποσυνδεδεμένος SPONT

• I Live Here
  • *
  • GUZZIHOLIC GUZZISTA 100%
σε ενα αλλο φορουμ εχω ανοιξει ενα θεμα για να χωραει ολα τα οφ τοπικ-σπαμ κλπ

εγινε με τον καιρο ενα ευρυχωρο κομματι υποδοχης αλλοκοτης ενεργειας

<<με αφορμη τη ροπη μου προς τα οφφ τοπικ + αφου αισθανομαι ασχημα μετα την εκαστοτε υποβολη μηνυματος οφτοπικ

απολογουμαι για ολους τους οφφτοπικαδες

ο γοργιας ισχυριζοταν οτι το ον δεν υπαρχει,αλλα και αν υπαρχει δεν νοειται
αλλα και αν ηταν νοητο δεν θα μπορουσαμε να το μεταδωσουμε σε αλλον.

η θα υπαρχει το ον,η το μη ον(οφφ),η και τα δυο

το μη ον δεν υπαρχει,αν υπηρχε ως μη ον δεν θα υπηρχε.αρα θα επρεπε
ταυτοχρονα να υπαρχει και να μην υπαρχει.....

δεν περιγραφω αλλο>> :? :shame:

γιαλαντζης  ντολμαδοπουλος του 2%

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis

ο γοργιας ισχυριζοταν οτι το ον δεν υπαρχει,αλλα και αν υπαρχει δεν νοειται
αλλα και αν ηταν νοητο δεν θα μπορουσαμε να το μεταδωσουμε σε αλλον.

η θα υπαρχει το ον,η το μη ον(οφφ),η και τα δυο

το μη ον δεν υπαρχει,αν υπηρχε ως μη ον δεν θα υπηρχε.αρα θα επρεπε
ταυτοχρονα να υπαρχει και να μην υπαρχει.....

δεν περιγραφω αλλο>> :? :shame:

http://forum.motoguzziclub.gr/index.php/topic,2262.msg27062.html#msg27062

και επίσης http://forum.motoguzziclub.gr/index.php/topic,2996.msg37211.html#msg37211 στο τέλος...

τυχαίο; δεν νομίζω...   :hehe:
ex...

KTiNoS

• Επισκέπτης
Βασικά οι περισσότεροι άνθρωποι που έχουν μοτοσικλέτα είναι παντελώς άσχετοι με το θέμα.
Μπορεί να νομίζουν ότι είναι γρήγοροι, μπορεί να έχουν πολλά ή λίγα άλογα, μπορεί να έχουν χόντα, χάρλεη ή και γκούτσι.
Λίγοι όμως ξέρουν πραγματικά από μοτοσικλέτες.

Το να κάτσω να σας πω για φέρινγκ μίνι φούστα και τι κάνει βαριέμαι.
Εξάλλου δεν θα αλλάξει και κάτι.
Όλοι έχουν κι από μια και σίγουρα μεγαλύτερη από τους υπόλοιπους.
Το γιατί το ν7 βαμμένο μαύρο ματ  με μίνι φούστα ΔΕΝ είναι ένα προϊόν μάρκετινγκ, όσοι ξέρουν το κατασκευαστή καταλαβαίνουν.
Για τους άλλους που δεν τον ξέρουν θα τους πω ότι ο συγκεκριμένος δεν είχε κανένα πρακτικό πρόβλημα να βελτιώσει CBR και να σας πάνε τα μάτια στη Ιαπωνία και πίσω, με το που το δείτε.
Ιδεολογικά μιλώντας είναι μια «άλλη» ιστορία γιατί βλέπεις μερικοί είναι ακόμα γραφικοί.
Επίλογος
Όταν εκφράζουμε περισπούδαστες απόψεις για πράγματα που κάποιοι αγαπούν θετικό θα ήταν να είμαστε πιο προσγειωμένοι και ευγενικοί γιατί κάποιος μπορεί να τα πάρει και να απαντήσει ανάλογα.
(κι αυτό ισχύει και για τις δυο πλευρές)
 :bier:

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
Απ: Guzzi V7 Cafe Sport
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 03, 2011, 12:02:54 πμ »
ΟΚ, Καταλαβαίνω τι λέτε και δικαίωμα σας και δεν μπορώ να διαφωνήσω οπότε συμπεραίνω τα εξής.
Ο λόγος ύπαρξης του site είναι κυρίως ενημερωτικός και απευθύνεται σε αυτόν που θέλει να βρει "έγκυρη πληροφόρηση" κυρίως γύρω από τα Guzzi και τα event της λέσχης.

είναι ΚΑΙ αυτός...

Δεν έχει σκοπό την ψυχαγωγία των μελών του μέσω χαβαλέ, αλληλοπειράγματα κλπ τα οποία θεωρούντε spam.

Πρωτίστως όχι, αλλά δευτερευόντως το καταφέρνει, και με απίστευτα αποτελέσματα...στις κατάλληλες ενότητες όμως.... :think:

Σίγουρα όχι στις ενότητες εκτός των Γενικών Συζητήσεων.

α να γειά σου... :bier:

Δηλαδή αν κάποιος θέλει να κάνει χαβαλέ στον ελεύθερο του χρόνο με ανθρώπους που μοιράζοντε  το ίδιο χόμπυ, αυτό δεν είναι το ενδεδειγμένο forum. Σωστά?

Λάθος....έχουν προκύψει οι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ παρέες και φιλίες από δω μέσα ( :wub:)...μεταξύ όμως ανθρώπων που κινούνται στο ίδιο μήκος κύματος (διανοητικά, και εκτός εταιριών μοτοσυκλετών και λοιπές μπούρδες)...τι να κάνουμε, δεν ταιριάζει η μπριζόλα με τη σως από κεράσι όσο και να το παιδέυουν οι φίλοι μας οι Γάλλοι... :hehe:

Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
Βασικά οι περισσότεροι άνθρωποι που έχουν μοτοσικλέτα είναι παντελώς άσχετοι με το θέμα.
Μπορεί να νομίζουν ότι είναι γρήγοροι, μπορεί να έχουν πολλά ή λίγα άλογα, μπορεί να έχουν χόντα, χάρλεη ή και γκούτσι.
Λίγοι όμως ξέρουν πραγματικά από μοτοσικλέτες.

Το να κάτσω να σας πω για φέρινγκ μίνι φούστα και τι κάνει βαριέμαι.
Εξάλλου δεν θα αλλάξει και κάτι.
Όλοι έχουν κι από μια και σίγουρα μεγαλύτερη από τους υπόλοιπους.
Το γιατί το ν7 βαμμένο μαύρο ματ  με μίνι φούστα ΔΕΝ είναι ένα προϊόν μάρκετινγκ, όσοι ξέρουν το κατασκευαστή καταλαβαίνουν.
Για τους άλλους που δεν τον ξέρουν θα τους πω ότι ο συγκεκριμένος δεν είχε κανένα πρακτικό πρόβλημα να βελτιώσει CBR και να σας πάνε τα μάτια στη Ιαπωνία και πίσω, με το που το δείτε.
Ιδεολογικά μιλώντας είναι μια «άλλη» ιστορία γιατί βλέπεις μερικοί είναι ακόμα γραφικοί.
Επίλογος
Όταν εκφράζουμε περισπούδαστες απόψεις για πράγματα που κάποιοι αγαπούν θετικό θα ήταν να είμαστε πιο προσγειωμένοι και ευγενικοί γιατί κάποιος μπορεί να τα πάρει και να απαντήσει ανάλογα.
(κι αυτό ισχύει και για τις δυο πλευρές)
 :bier:

+100000000 :thumbsup:
Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"

Αποσυνδεδεμένος spyro 990

• Guzzi Fetish
...............
Δεν ειναι ομορφο να πηγαινεις καλεσμενος στο παρτυ ενος gay....κι αφου δεχτεις το καλεσμα, να βγαινεις με ντουντουκα μεσα στο σπιτι του και να λες "μαμω τις μαναδες ολων παλιοποustaradwn"

:hehe:

θεική παρομοίωση, κλαίω λέμε   :ha:

:notworthy:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2011, 11:14:39 πμ από spyro 990 »

Αποσυνδεδεμένος deleted.gr

• Guzzi Let Me Be
  • *
    • deleted.gr
πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

τι λέτε... !!!

έχω πέσει και παίρνω κάμψεις... πείτε μου πότε να σταματήσω!

αυτές οι και καλά απαλές ξυλιές στον πισινό πόσο με αρέσουν! Αυτές οι νουθεσίες από αυτούς που "ξέρουν" αχ αυτές κι αν με τρελαίνουν! Να μου τα λέτε κατάμουτρα! Βελτιώνομαι!

Αποσυνδεδεμένος makisp

• Guzzi Let Me Be
  • *
Γαιτί να μην θέλω να καταλάβω? ??? ποια η σκοπιμότης? ??? Προσωπικός δεν προσβαλα ποτέ κανένα ούτε εδώ στο site ούτε αλλού οπότε οι όμορφες και εύστοχες παρομοιώσεις του συμπαθέστατου Zordan θεωρώ ότι δεν αφορούν εμένα. Την απάντηση σε αυτά που ρωτούσα, που τα ρωτούσα για να καταλάβω την φιλοσοφία του site ωστε να μην καταχράζομαι αυθαιρετώ ενοχλώ κλπ την έδωσε για άλλη μια φoρά ο astraxan

σαν χρήστης...

σπαμ και χαβαλές σε τέτοια θέματα επιτρέπονται, αν δεν αλλοιώνουν σημαντικά το τόπικ ή αν δεν καταντάν υπερβολή (πιο πολύ σπαμ από τόπικ)... αλλιώς διαγράφονται...

και η διαγραφή μπορεί να γίνει είτε άμεσα είτε σε 2ο χρόνο (μερικές μέρες μετά πχ)

ο χαβαλές είναι προσωρινός, τα θέματα μόνιμα.

νομίζω ότι αυτό είναι κάτι που το κατανοούν όλοι και εμπειρικά δουλεύει μια χαρά...

Τα άλλα περι ενοτήτων κλπ είναι σαφές ότι ΣΤΗΝ ΠΡΆΞΗ δεν εφαρμόζοντε και ρίχτε μια ματιά σε όλα τα ενεργά σοβαρά θέματα τα οποία έχουν spamαριστεί από εσάς τους ίδιους.
Δεν επιθυμώ συνέχεια του θέματος και για να αλλάξει η διάθεση ερευνώντας ενα "σπαμ" του Κτηνος βρήκα το ανεβαστηκό

Veronica Saint Guzzi Girl shoot

v11cafe

• Επισκέπτης
Guzzi και κανονια... :oo
maki μου εφτιαξες την ημερα :D

Περι σπαμ σωστη η παρατηρηση
Τα άλλα περι ενοτήτων κλπ είναι σαφές ότι ΣΤΗΝ ΠΡΆΞΗ δεν εφαρμόζοντε και ρίχτε μια ματιά σε όλα τα ενεργά σοβαρά θέματα τα οποία έχουν spamαριστεί από εσάς τους ίδιους.

"Δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις"

Αλλα τελος παντων, τα φορουμ βγαζουν και λιγο αναρχια, και πλακα
τα ...σοβαρα ειναι "εξω"

Αποσυνδεδεμένος jack

• Guzzi Fetish
  • H ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΑΨΒΟΥΡΓΩΝ

Ένα, δύυυυυυυυο, τρίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι......αχχχχχχχχ
 :hehe:

Αλλα τελος παντων, τα φορουμ βγαζουν και λιγο αναρχια, και πλακα
τα ...σοβαρα ειναι "εξω"
:thumbsup:

KTiNoS

• Επισκέπτης
Δεν επιθυμώ συνέχεια του θέματος και για να αλλάξει η διάθεση ερευνώντας ενα "σπαμ" του Κτηνος βρήκα το ανεβαστηκό

ΚΤίΝοΣ

::helmet

FANIS

• Επισκέπτης

που τα ρωτούσα για να καταλάβω την φιλοσοφία του site ωστε να μην καταχράζομαι αυθαιρετώ ενοχλώ κλπ

Χαίρομαι που προσπαθείς να καταλάβεις την φιλοσοφία της παρέας  :bier:  που είναι στο site.....  :D

Επίσης ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ:

Ας χαλαρώσουμε...

ΔΕΝ χρειάζεται να τα καταλαβαίνουμε ΟΛΑ ή να τα προσπαθούμε να τα ΕΞΗΓΟΥΜΕ ΟΛΑ...

KTiNoS

• Επισκέπτης
Να σου πω καλλίτερα να μη χαλαρώσουμε και πολύ γιατί μετά, ξέρεις…
Τοξικά αέρια !

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

τι λέτε... !!!

τώρα καλά είναι, φτάνει...
ex...

Αποσυνδεδεμένος Ασσασσίνος

• Guzzi Let Me Be
  • *
Γενικόν συμπέρασμα: όταν λέμε παπαρίτσες οι γνωστοί, ιδρυτές, συνιδρυτές, νο 1, νο 2, νο 52 της λέσχης είναι χιούμορ, παρεάκι του φόρουμ και σφυρηλάτηση υψηλής φιλίας και σχέσης μεταξύ των μελών - αν το κάνει κάνας καινούριος (έστω ρε αδερφέ με διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων από μας, που μπορεί να μας πει και κάνα νέο, ίσως να πάμε και λίγο παρακάτω σαν σκέψη) είναι άσχετος, σπαμμερ και επιζητεί να μας διαλύσει την συντροφιά μας και το φόρουμ.
Σημείωση: Ο άσχετος παρεμπιπτόντως είναι μηχανολόγος και οδηγεί μοτοσυκλέτες 25 χρόνια
KTM 990