Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Δεκέμβριος 13, 2017, 12:56:39 μμ

Αποστολέας Θέμα: Τι λέμε,...τι αποφεύγουμε,..που λέμε... Κουβεντολόι για το φόρουμ.  (Αναγνώστηκε 16232 φορές)

KTiNoS

• Επισκέπτης
Γενικόν συμπέρασμα: όταν λέμε παπαρίτσες οι γνωστοί, ιδρυτές, συνιδρυτές, νο 1, νο 2, νο 52 της λέσχης είναι χιούμορ, παρεάκι του φόρουμ και σφυρηλάτηση υψηλής φιλίας και σχέσης μεταξύ των μελών - αν το κάνει κάνας καινούριος

Ναι !
Κι εγώ αν ρίξω μια σφαλιάρα στον αστραχάν θα μου ρίξει κι αυτός μια γιατί γνωριζόμαστε και θα σπάσουμε πλάκα.
Αν τη ρίξω όμως σε κανένα στο δρόμο που δεν το ξέρω θα πλακωθούμε.

KTiNoS

• Επισκέπτης
έστω ρε αδερφέ με διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων από μας, που μπορεί να μας πει και κάνα νέο, ίσως να πάμε και λίγο παρακάτω σαν σκέψη) είναι άσχετος, σπαμμερ και επιζητεί να μας διαλύσει την συντροφιά μας και το φόρουμ.
Αυτά όλα είναι δικά σου συμπεράσματα και δεν ξέρω κανένα εδώ μεσα να τα πιστεύει

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
@ Ασσασσίνος

το συμπέρασμα σου είναι λάθος...

είναι θέμα τρόπου και όχι παλαιότητας...

όλοι πριν γίνουν παλιοί, ήταν νέοι (αν έχει καμιά σημασία η "παλαιότητα")

για την τελευταία σημείωση χαίρομαι ιδιαιτέρως γιατί κι εγώ μηχανολόγος είμαι και οδηγώ μοτοσυκλέτα 30 χρόνια, άρα είμαστε "σειρά", αν και δεν κατάλαβα ποιόν εννοείς (ο "άσχετος" που λες...)

όποιος γράφει σε φόρουμ δεν στέλνει CV, κρίνεται κατά κανόνα από τα γραφόμενά του...

νομίζω ότι από δω και πέρα το θέμα τραβάει πιο πολύ απ' ότι χρειάζεται, τι λες;

αυτά από τον 202...

εγώ ψηφίζω Veronica.  :anigrin:
ex...

KTiNoS

• Επισκέπτης
202 είσαι ρε στραβάδι ?
 :hehe:

και σου μιλάω ακόμα ?????

FANIS

• Επισκέπτης
Γενικόν συμπέρασμα: όταν λέμε παπαρίτσες οι γνωστοί, ιδρυτές, συνιδρυτές, νο 1, νο 2, νο 52 της λέσχης είναι χιούμορ, παρεάκι του φόρουμ και σφυρηλάτηση υψηλής φιλίας και σχέσης μεταξύ των μελών - αν το κάνει κάνας καινούριος (έστω ρε αδερφέ με διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων από μας, που μπορεί να μας πει και κάνα νέο, ίσως να πάμε και λίγο παρακάτω σαν σκέψη) είναι άσχετος, σπαμμερ και επιζητεί να μας διαλύσει την συντροφιά μας και το φόρουμ.
Σημείωση: Ο άσχετος παρεμπιπτόντως είναι μηχανολόγος και οδηγεί μοτοσυκλέτες 25 χρόνια

Ρε φίλε τώρα με συγχωρείς δηλαδή... αυτό έχεις καταλάβει εσύ ότι συμβαίνει εδώ μέσα? Εκεί που πάνε να χαλαρώσουν κάποια πράγματα, ΤΣΑΦ να λοιπόν κάποιος που πετάει και μια χειροβομβίδα (σαν αυτή που πέταξες μόλις τώρα). Δεν σας καταλαβαίνω μερικούς, ειλικρινά δηλαδή, μου δίνετε την εντύπωση ότι:

α) ή έχετε λυμένα άλλα σοβαρότερα προβλήματα της πραγματικής ζωής και μπαίνετε σε φόρουμ για να τσαντίζετε μερικούς κατ'επανάληψιν και μετά να γελάτε πίσω από την οθόνη...

ή

β) πραγματικά εχετε ΠΟΛΛΑ προβλήματα στην πραγματική ζωή και μπαίνετε εδώ για να ρίχνετε βόμβες και όποιον πάρει ο Χάρος για να ξεσπάσετε τα νεύρα σας....

ΥΓ. Ούτε μηχανολόγος είμαι ούτε επιστήμονας. Είμαι βάρος στην κοινωνία ή στα φόρουμ?

Αποσυνδεδεμένος makisp

• Guzzi Let Me Be
  • *
Ασσασίνε,
   πιθανόν φταίει αυτός ο hitec, ιντερνετικός, απρόσωπος, αφύσικος τρόπος επικοινωνίας μέσω Φορουμ όπου δεν μπορείς να δεις τον άλλο, την έκφραση του προσωπου του, να ακούσεις τον τόνο της φωνής του, να κρίνεις το ύφος του που δημιουργεί ολες αυτές τις παρεξηγήσεις. Ας δώσουμε όλοι μια ευκαιρία οι "παλιοι" στους "νέους" και το αντίστροφο και όλα θα ξεκαθαρίσουνε. Νέος ορισμός spam= Ιντερνετική σφαλιάρα. :?
Πάντως το Φόρουμ ζωήρεψε σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος deleted.gr

• Guzzi Let Me Be
  • *
    • deleted.gr
Προσωπικά στους νέους δίνω πάντα τον απαραίτητο χρόνο μέχρι να καταλάβουν τι πα να πει παλιός!

Σας δίνω λοιπόν όλο το χρόνο που χρειάζεστε! Και μετά ... παρακαλώ πολύ... συνεχίστε τις ξυλιές! Έχω αναψοκοκκινίσει.

Ιδιαίτερη αναφορά...: astrahan ήσουν ανέκαθεν το αγαπημένο μας άλογο! Τώρα διαπιστώνω ότι όχι μόνο τρέχεις, αλλά ξέρεις και να πατάς τα σωστά φρένα!

Αποσυνδεδεμένος spyro 990

• Guzzi Fetish
Ασσασίνε,
   πιθανόν φταίει αυτός ο hitec, ιντερνετικός, απρόσωπος, αφύσικος τρόπος επικοινωνίας μέσω Φορουμ όπου δεν μπορείς να δεις τον άλλο, την έκφραση του προσωπου του, να ακούσεις τον τόνο της φωνής του, να κρίνεις το ύφος του που δημιουργεί ολες αυτές τις παρεξηγήσεις. .......

όπως πάντα

:bier:

v11cafe

• Επισκέπτης
Γενικόν συμπέρασμα: όταν λέμε παπαρίτσες οι γνωστοί, ιδρυτές, συνιδρυτές, νο 1, νο 2, νο 52 της λέσχης είναι χιούμορ, παρεάκι του φόρουμ και σφυρηλάτηση υψηλής φιλίας και σχέσης μεταξύ των μελών - αν το κάνει κάνας καινούριος (έστω ρε αδερφέ με διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων από μας, που μπορεί να μας πει και κάνα νέο, ίσως να πάμε και λίγο παρακάτω σαν σκέψη) είναι άσχετος, σπαμμερ και επιζητεί να μας διαλύσει την συντροφιά μας και το φόρουμ.
Σημείωση: Ο άσχετος παρεμπιπτόντως είναι μηχανολόγος και οδηγεί μοτοσυκλέτες 25 χρόνια

Και εγω ετσι το βλεπω.

Φρενα εχουν τα μηχανακια , αμα δεν μπορουμε να πουμε και μια γνωμη με τον φοβο μην κοψει ο ταραμας
...παμε Συνταγμα γιατι οπως προειπα τα σπουδαια συμβαινουν "αποξω"
αλλα δυστυχως οι  καταθλιπτικες συμπεριφορες  που ειναι της μοδας τελευταια κυκλοφορουν και στο φορουμ.

ΥΓΑντε κλειδωστε η σβηστε  να χαλαρωσετε ,να τελειωνουμε, γιατι απο οτι καταλαβα αποψη ΑΛΛΗ, δεν πρεπει να ακουστει :fff:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 05, 2011, 02:56:02 πμ από v11cafe »

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
ρε deleted χαλάρωσε... πως το λέτε εσείς εκεί, γιατί έχω ξεχάσει πως το λέμε εμείς εδώ...

αν έχεις κάτι ωραίο να πεις, πέστο (με σάλτσα βασιλικού - χούμορ)...

μην σέρνεις το ζωνάρι...

αλλιώς ο Εθνικός Ύμνος αρκεί... όλοι σούζα.

σημείωση: μην γίνεσαι αυτό που είπε ο V11, περί καταθλιπτικών συμπεριφορών...
ex...

KTiNoS

• Επισκέπτης
www.otinanai.com

passo e chiudo...

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
 :hehe:

ρε τι έγινε εδώ..... :oo

:idiot2 :crazyb

Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
Μια χαρα ολα VAS - τα παιδια λενε την γνωμη τους στη σωστη ενοτητα.  :D

Οπως θα πω και την δικη μου.
. Περι spam αναφερεται στους κανονες του φορουμ.
. Περι παλιων, νεων, ημετερων κι αλλοτριων δεν θυμαμαι πουθενα να τεθηκε ζητημα.Οποιος διαφωνει με διαψευδει.
. Περι φυμωσης, διαγραφης αξιολογων ποστ και καπελωματος δεν υφισταται ζητημα - οποιος εχει αποδειξεις περι του αντιθετου τις καταθετει. Λογια του αερα στα Ελληνικα λεγονται ανακριβιες (...επιεικως  :fff:)
. Περι του πως και ποιος κανει διαχειρηση στο φορουμ - ειναι αποφαση ΔΣ της Λεσχης -οποτε τα παραπονα στο ΔΣ της Λεσχης κι οχι εδω. "Εντεταλμενοι Υπαλληλοι" ειμαστε.  ::knownothing

Προσωπικα -κι εκπροσωποντας μόνο τον γραφοντα - οπου δεν μ αρεσει δεν ξαναπαω.
Αν το μηχανακι μου δεν πιανει 250 να ριχνει στα TDM, δεν ξαναψωνιζω απ το Μαντελλο. Το πουλαω και παιρνω R1 και του σκιζω τα βαρδουλα.

ΥΓ. Εν κατακλειδι -ανευ αποδειξεων- τ αυτι μου σπανιως ιδρωνει.  :D

Aκριβως απο κατω 2 ποστ που υποβαθμιζαν την κουβεντα διαγραφτηκαν. Παρακαλω  παραθεσεις/απαντησεις μονο με στοιχεια σ ο,τι θελουμε να κατονομαζουμε. Μπαρουφες, ανακριβειες και αυθαιρεσιες οπως λιγο παραπανω, θα διαγραφονται χωρις ειδοποιηση.
Και για να μην δημιουργουνται παρερμηνειες - ο εν λογω γνωριζει οτι αναφερομαι στα δικα του λεγομενα - κι οχι γενικως.

Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος SPONT

• I Live Here
  • *
  • GUZZIHOLIC GUZZISTA 100%
http://forum.motoguzziclub.gr/index.php/topic,2262.msg27062.html#msg27062

και επίσης http://forum.motoguzziclub.gr/index.php/topic,2996.msg37211.html#msg37211 στο τέλος...

τυχαίο; δεν νομίζω...   :hehe:
[/quote]

ενας οξυδερκης ανατομος της ζωης ,οπως εσυ ,πρεπει να γινει θρυλικος :hehe:

γιαλαντζης  ντολμαδοπουλος του 2%

Αποσυνδεδεμένος guzzonord

• Guzzi Maniac
  • Αποκομμένο μέλος
Να πω και εγώ τη γνώμη μου για το φόρουμ και την πορεία του με δυο κουβέντες.

Έχει χαθεί η χαλαρότητα και η συναδελφικότητα του πρώτου καιρού.

Επικρατεί ένας εκνευρισμός και ένα "σφίξιμο" που δεν ταιριάζει με το πνεύμα του μοτοσυκλετισμού.

Τα περισσότερα και μεγαλύτερα θέματα του φόρουμ αναφέρονται σε θέματα αδιάφορα με τις μηχανές (ως ένα βαθμό

κατανοητό αφού αν δεν υπήρχαν και αυτά θα είχαμε 5 αναρτήσεις την ημέρα, αλλά κάπου χάνεται το μέτρο).

Το "επίπεδο" κάποιων συζητήσεων είναι τόσο "υψηλό" που καταντάν κουραστικές (για όσους έχουν IQ μικρότερο από 160 :D)

Αποτέλεσμα των παραπάνω είναι παλαιά μέλη να διαγράφονται ή να μη συμμετέχουν σε συζητήσεις και νέα μέλη που

ενδεχομένως θα είχαν πολλά να προσφέρουν στο φόρουμ και τη λέσχη να απωθούνται.

Με δεδομένη την αγάπη μας για τις μοτοσυκλέτες και ειδικά τα Guzzi, ελπίζω όλοι να καταλάβουμε τι είναι καλό για το φόρουμ.
 :bier:

υ.γ. εκτός αν εγώ είμαι πολύ ρομαντικός