Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Αύγουστος 20, 2017, 01:37:01 πμ

Αποστολέας Θέμα: Τι λέμε,...τι αποφεύγουμε,..που λέμε... Κουβεντολόι για το φόρουμ.  (Αναγνώστηκε 15117 φορές)

Αποσυνδεδεμένος aris xj

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
να προσθέσω και εγώ σαν ένας αιώνιος νέος...

σε όσα φόρουμ είμαι,και συμμετέχω με ένα δυο σχόλια,δεν είμαι για να τσακωθώ,να την πω να δείξω την "ανοτεροτητα" μου...

τσακώνομαι και χαλιέμαι κάθε μέρα στη δουλειά μου στο δρόμο στο σπίτι μου k πάει λέγοντας
ποιος ο λόγος να ανοίξω ένα καινούριο χαράκωμα??

θέλω μέσα από ένα φόρουμ να μάθω δυο πράγματα που δεν ήξερα, να επικοινωνήσω με ανθρώπους που δεν θα είχα την τύχη να τους βρω-δω-συναντήσω αλλιώς...

παλιός,νέος για μένα είναι το ίδιο.
δεν μπορώ όμως να μη σεβαστό την προσπάθεια κάποιον συνανθρώπων μου..που μοχθούν αφιλοκερδώς για διαφορα πράγματα(βλέπε 36oro)..σε αυτούς θα πω ένα τεράστιο ευχάριστω για ότι μου πρόσφεραν,και αν μπορώ θα προσπαθήσω να το ανταποδώσω..(dld θα με φάτε στη μάπα....xaxaxaxax.και αν ταιριάξει προχωράει...αν όχι και πάλυ φίλοι)

δε γουστάρω τι μιζέρια ρε...αρκετή δεν έχουμε γύρο μας τον τελευταίο καιρό?....
άντε γιατί όπως πάει,σε λίγο θα μιλάμε ο ένας από την αυστραλία και ο άλλος από την αμερική..

φιλια στα μούτρα...
(όχι αυτό δεν ήταν σεξουαλική "παρενοχλιση" για κανένα) :hehe:
στους φιλους που δε προλαβα να δω
κανω κοντρες με τον μαρινοπουλο...!

FANIS

• Επισκέπτης
Επιτέλους λίγο χιούμορ  :thumbsup:

:hehe:

:bier:

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
Προς Guzzonord -κατεψυγμενο μελος.

Νικο, διαβασα πολυ προσεκτικα τι εγραψες και καταθετω κι εγω την γνωμη μου:

Η Λεσχη μας χαρακτηριζεται για την χαλαροτητα, το ανοιχτο μυαλο και την ελλειψη παρωπιδας πανταχωθεν. Θυμιζω, εχουμε μελη χωρις MG, παιρνουμε την ετησια συνδρομη οποτε λαχει και βρεθουμε(το καταστατικο λεει μεσα στο Α' τριμηνο), παμε εκδρομες με οτι στυλ, ρυθμο, παρεα θελει ο καθενας,κλπ,κλπ που χαρακτηριζουν σοβαρους ανθρωπους κι οχι φανταρους.

Η λεσχη που γνωρισες πριν 2-3 χρονια ειχε βαρια-βαρια 70 μελη και τωρα περισσοτερα απ τα διπλασια. Ολοι εχουν συμφωνησει οτι....δε ειναι δυνατον να ικανοποιεις 250+ 36ωριτες, αλλά να μεινει ευχαριστημενη η πλειονοτητα. Επειδη εχεις ΙQ 159  :hehe: επιασες τον παραλληλισμο μου.

Εχω πει πολλακις - και ξαναλεω. Το φορουμ αυτο ειναι της Ελληνικης Λεσχης MG. Λεσχη = ανθρωποι. Δεν ειναι του τμηματος R&D του Μαντελλο - oυτε τμημα καποιου Πανεπιστημιου Μηχανολογιας και Αεροδυναμικης.

Το φορουμ λοιπον κανει την ιδια ακριβως δουλεια που κανει και η Λεσχη. Μαζευονται πηγαδακια, και μιλανε απο Παναθηναϊκο μεχρι Σκλεναρικοβα και διακενα βαλβιδων. Σ οποιο πηγαδακι γουσταρει κανεις την χωνετε. Οταν καποιος παει στο πηγαδακι που μιλανε για μπουζι ιριδιου και αρχισει να μιλαει για Ολυμπιακο -τρωει κραξιμο και τον διωχνει η παρεα. Που ειναι λοιπον το περιεργο ή κακο...οταν καποιοι ανθρωποι (ο ομιλων απ τα γενοφασκια), τρωνε παμπολλες ωρες στο να  "συμμαζευουν" τις συζητησεις, τις οποιες Νικο εσυ πχ. τις λες ορισμενες φορες κουραστικες,...εγω ορισμενες φορες χαζες,...ο Φανης μερικα τα θεωρει χυδαια και παει λεγοντας....

Τη θεματολογια και το ενδιαφερον των συζητησεων δεν το καθοριζει κανεις, παρα μονο εμεις που συμμετεχουμε. Εμεις οδηγουμε τα πραγματα.

Ηρθες Νικο μες την βροχη και με βρηκες στην Καστορια εστω για ενα καφεδακι. Το εκανες γιατι με γουσταρεις.
Εκατσα και μιλαγα μαζι σου 3 ωρες. Το εκανα γιατι σε γουσταρω.

Μιλησαμε για την εκρεμοτητα της δουλειας σου απ το 2003. (ασχετο με μηχανες)

Μιλησαμε για το ταξιδι σου στην Κων/πολη και την περιπετεια που ειχες. (ασχετο με μηχανες)

Μιλησαμε για την εκδρομη στο Μαντελο της Λεσχης (σχετικο με μηχανες)

Μιλησαμε για το 36ωρο. (σχετικο με μηχανες)

Βλεπεις λοιπον Νικο (τυχαιο το ονομα), οτι ΔΕΝ ειναι αναγκη, ΟΥΤΕ υποχρεωση 2 ανθρωποι να μιλανε μονιμα για την....Σουηδια, επειδη ετυχε να παντρευτουν Σουηδεζες. Οι Σουηδεζες ηταν απλα η αφορμη για να γνωριστουν.

Αν εχουν να πουν κατι -ως προσωπικοτητες- θα πουν πολλα! Αν οχι -θα μιλανε μονιμα για την Σουηδια. Μετα σιωπη.

Αυτη ειναι η αποψη μου ως Διαμαντης και ως μοντερειτορ σ αυτο το στιγμιοτυπο -και για οσους δεν το γνωριζουν - στο ΔΣ υπαρχει ανοιχτη εντολη μου - να με παψουν αμεσα μολις κρινουν οτι....δεν κανω καλα το χαμαλικι.

Θενκς to all Nikos of the world.  :D 
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος guzzonord

• Guzzi Maniac
  • Αποκομμένο μέλος
Είσαι καλός ρε μπαγάσα Διαμαντή στα παραδείγματα, αλλά έχω μια ένσταση στα γραφόμενά σου:

Δε συμφωνώ ότι το φόρουμ είναι όπως τα πηγαδάκια στη λέσχη, γιατί στο φόρουμ ακούν όλοι ο,τι λέγετε σε κάθε πηγαδάκι ενώ στη λέσχη όχι.  :ok:

υ.γ. Καλά που δεν έγραψες ότι μιλήσαμε για γκόμενες  :hehe: