Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιούλιος 27, 2017, 07:45:57 πμ

Αποστολέας Θέμα: RoadBook  (Αναγνώστηκε 14776 φορές)

Αποσυνδεδεμένος nio1981

• Guzzi Lover
  • **
    • δεν εχω μηχανη εχω γκομενα
Απ: RoadBook
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 12, 2012, 03:15:22 μμ »
γιαυτο μην το αλλαξετε γιατι παλι τα ιδια θα εχετε... :hehe:

:bier: :bier:
αλητη spont θα μου το πληρωσεις....

Αποσυνδεδεμένος DonRodrigo

• Guzzi Fetish
    • Griso 1100
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 12:50:21 πμ »
Πέρασαν μερικές μέρες, και υποθέτω οτι γράφτηκαν τα διάφορα επιχειρήματα. Βέβαια πέσαν και μερικά ξεκάρφωτα, αλλά ας είναι...

Συνοψίζω λοιπών:

"Το RoadBook στροφή προς στροφή, δίνει τη δυνατότητα βαθμολόγησης των χιλιομέτρων."
Δηλαδή αν δεν έχω στα χέρια μου το συγκεκριμένο roadbook, τα χιλιόμετρα που θα πρέπει να διανύσω αλλάζουν?

"Το RoadBook στροφή προς στροφή, μειώνει τις πιθανότητες να χαθεί κάποιος".
Δεκτό. Θα μπορούσαν να υπάρξουν και άλλες μέθοδοι αλλά όπως και να το κάνουμε, το RoadBook αυτό σε πάει τυφλοσούρτη. Από την άλλη, μιας που όλοι ενδιαφέρονται για τη βαθμολογία (ναι και εσύ ενδιαφέρεσαι, παραδέξου το, δεν είναι κακό) η ικανότητα σωστής πλοήγησης θα έπαιζε ρόλο...

"Το RoadBook στροφή προς στροφή, αναγκάζει τους οδηγούς να πάνε από τη συγκεκριμένη διαδρομή, και να μη κόβουν δρόμο..."
Και αυτό δεκτό. Αλλά:
Καταρχήν δεν έγινε έτσι για αυτό το λόγο. Για αυτό το λόγο υπάρχουν οι φωτογραφίες, που χρησιμεύουν σαν Σημεία Ελέγχου Διέλευσης (ΣΕΔ). Σε πιο "φιδάτες" διαδρομές απλά θα έπρεπε να υπάρχουν πιο πολλές φωτό.
Επίσης, Με αυτή τη λογική, συνδέεται η βαθμολόγηση των χιλιομέτρων με τη βαθμολόγηση των φωτογραφιών. Αν εγώ θέλω να πάρω μόνο τους πόντους των φωτό, και ίσως όχι όλων, κόβοντας δρόμο (γιατί είμαι κουρασμένος, λέμε τώρα) με αυτό το roadBook δε γίνεται. Κάποιες φωτό δεν βρίσκονται αν δε πάς με το roadbook.

"Το RoadBook στροφή προς στροφή, χρειάζεται, γιατί το 36ωρο χώνεται στα τελευταία χωριά της Πίνδου"
Εδώ τα πράγματα είναι ανάποδα. Χρειάζεται να μπει στα τελευταία χωριά, ακριβώς λόγο του Roadbook. Άμα ο κόσμος πάει τυφλοσούρτη, μαζεύονται τα χιλιόμετρα, σίγουρα πρέπει να πάει στα τελευταία χωριά της Πίνδου.

Επίσης, με "το Roadbook αυτό, ακυρώνει το πλεονέκτημα που δίνει η χρήση GPS"
Και αυτό σωστό εν μέρει. Βέβαια θέλει δουλειά για να περαστεί η διαδρομή στο GPS αλλά ας το παραβλέψουμε αυτό, ας παραβλέψουμε επίσης οτι δεν υπάρχει ακριβής χάρτης για Ελλάδα και αν κάποιος ακολουθάει τυφλά το GPS (που κουράστηκε να προγραμματίσει), αν δε χαθεί, θα κάνει διαδρομή άλλη αντί άλλων, και ας δεχτούμε ότι δεν πρέπει να υπάρχει πλεονέκτημα από χρήση βοηθημάτων. Το δέχομαι απόλυτα, και επί τη ευκαιρία, απαιτώ να αποκλειστούν τα ABS γιατί προσφέρουν τεράστιο πλεονέκτημα σε αυτούς που το έχουν. Μετά τα ABS θα πιάσω τα extra φώτα, τα φαιρινγκ, τα ισοθερμικά, τα γυαλιά ηλίου... θα σταματήσω στο integrale

Μά’στα... αν αυτοί είναι οι λόγοι, δεν είναι και τόσο απαραίτητο το RoadBook αυτής της μορφής

Άφησα τελευταία 2 πράγματα...

.......
Σε καθε περιπτωση χωριστα απο το road book, ειναι πολυ χρησιμος ενας σκελετος της διαδρομης με καμμια 20αρια διαδοχικα σημεια - πόλεις, για να ξερεις (ανεξαρτητα από πόρτες) που εισαι σε σχεση με το προγραμμα και να αποφασισεις αν και απο που θα την κάνεις για το ξενοδοχειο ή για το σπίτι σου...
Η πιο σημαντική απάντηση.
ΠΧ, είμαι κουρασμένος και θέλω να παρακάμψω 1 φωτό. Δεν γίνεται. Αν βγει κάποιος από τη διαδρομή, μιας που το roadbook περιγράφει στροφές και όχι μέρη, δε δίνει πληροφορίες για το που θα μπορούσε κάποιος να ξαναμπεί στη διαδρομή. Όλα ή τίποτα. Όπως και να είναι το RoadBook θα πρέπει να έχει πληροφορίες θέσεων.

Και το τελευταίο...
Χρόνοι, ΜΩΤ και πράσινα δαμάσκηνα..
Οι "χεράτοι" πρέπει να δυσκολευτούν. Δε πρέπει να πηγαίνει "τάπα" κανείς. Αν πέσουν οι ταχύτητες επειδή θα ψάχνει ο κόσμος να βρει το Αηδονοχώρι, ας είναι - Και ας χαθούν και μερικοί. Είδα 2 "χεράδες" να προσπερνούν πάνω στην τυφλή στροφή το δικάβαλο, και φρίκαρα. Είδα και άλλα από "χεράδες" αλλά μη τα γράψω όλα εδώ. Όχι ότι με νοιάζει σε ποιο χαντάκι θα καταλήξουν, με νοιάζει μη πάρουν κι' άλλον μαζί... Είναι δυνατόν να μιλάμε για 80 ΜΩΤ? Είναι νόμιμο? Είναι ασφαλές?

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 01:02:47 πμ »
Πετρο, πλην του σχολιασμου σου περι ΜΩΤ 80χαω -που με βρισκεις ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟ  :thumbsup:

...για τα υπολοιπα θα....σε μαλωσω.  :hehe:

Μιλας λες κι'σαι κανας χτεσινος.

Δεν ειχε περυσι σκελετο το ροουντ μπουκ? Τυπωμενο μαλιστα.

Δεν ειχε προφορικη ενημερωση?

Δεν υπηρξε προπερυσι ενημερωση?..."Αν στο Αρκαδι σε βρει νυχτα - το κοβεις πανω και μπαινεις ΕΟ Ηρακλειο-Χανια. Ξεχνα, φραγκοκαστελα,Σφακια και τα ρεστα"

Τι ειναι αυτα που λες? Σε,....άλλο 36ωρο αναφερεσαι?  :?
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος DonRodrigo

• Guzzi Fetish
    • Griso 1100
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 01:34:51 πμ »
......

Δεν ειχε προφορικη ενημερωση?
.......
Κάλή η ενημέρωση πέρισυ, αλλά δούλευα, δεν την πρόλαβα, ας μην αλλάξουμε topic

Edit
Παράδειγμα: περισυνό roadbook: Ξεκινώντας απο τα Γιάννενα, αποφάσισα να μην πάω Ζαγόρια. Απο ποιό σημείο θα έπρεπε να μπω στη διαδρομή του 36ωρου? (απο την Εγνατία και κάτω) - Και δεν είναι ρητορική ερώτηση, πραγματικά δεν ξέρω ακόμα.

Το roadbook είχε αναφορά σε θέση κάπου στην περιοχή της λίμνης Πλαστήρα. Εθνική λοιπόν και Άρτα. Απο εκεί και πέρα, τι φωτογραφίες να τραβήξω? Τέλος το παιχνίδι. Ήδη απο την εκκίνηση της Κυριακής, επειδή έκρινα οτι τα ζαγόρια ήταν "πολυ" για εμένα. Άρα, RoadBook = όλα ή τίποτα.
Η οργανωτική εξυπηρετικότατη, δεν είχε ιδέα. Με δυό λόγια... αμα δε θες να πας Ζαγώρια και να ακολουθήσεις το Roadbook κατα γράμα, τι το θες το 36ωρο? δε τα παρατάς να το κόψεις για Αθήνα? Κόλησα και εγώ με τους θρυλικούς και πέρασα ζάχαρη... Όχι θα κάτσω να σκάσω... Σιγά που θα πάω να με ψάχνουν μεσ'τα φαράγγια...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2012, 02:03:12 πμ από DonRodrigo »

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 08:37:01 πμ »

Είχε...ακριβως αυτό που περιγράφει παραπάνω ο Παναγιώτης :thumbsup:

Αυτό που έκαναν οι περισσότεροι πέρσυ ήταν το εξής: Την Παρασκευή το βράδυ στο ξενοδοχείο, πήραν το roadbook και το "σκελετό" αυτό και με αυτό και με συμπεράσματα από το roadbook (ταμπέλες κλπ) χάραξαν τη διαδρομή στο χάρτη...

Επίσης Πέτρο, η οργανωτική ομάδα, πως να ξέρει την "κοπάνα" εφόσον και στο πιλοτικό την διαδρομή ακολούθησε. Όπως και να χει όμως...προφανώς, όπου και αν είσαι...στο πλησιέστερο χωριό ρωτάς "απο που παω για Γιάννενα" ή "για Αθήνα μάστορα απο δώ?" και τελείωσε...δεν καταλαβαίνω πως το roadbook θα μπορούσε να έχει πληροφορίες (από το κάθε σημείο που θα μπορούσε να σταθεί ο κάθε 36ωρίτης) για το πως θα γυρίσει ξενοδοχείο η σπίτι :think:
Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"

Αποσυνδεδεμένος Dakota

• I Live Here
  • *
    • 1200sport & YBR 125
    • Του Μήτσου το μπλοκάκι
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 10:22:52 πμ »
Πιστεύω ότι το roadbook είναι κάτι σαν ευαγγέλιο για το 36ώρο.

Σου κάνει όχι μόνο τη ζωή ποιο εύκολη αλλά και ασφαλέστερη. Ειδικά στην μορφή που έχει τώρα.

1) Στο roadbook δεν επισημαίνονται όλες οι διασταυρώσεις. Κάποιες πρέπει να βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει, εφόσον στην προηγούμενη διασταύρωση μου έλεγε "προς άνω βρυσούλα" και σε αυτή που είμαι τώρα και δεν αναφέρεται στο roadbook πάλι προς "άνω βρυσούλα" θα συνεχίσω.

2) Το σύστημα σας δίνω το μισό roadbook στην εκκίνηση και το άλλο μισό αν φτάσεις μέχρι την τάδε ώρα στο δείνα σημείο είναι πολύ καλό και προάγει την ασφάλεια για να μην φύγει κανείς σε κάνα γκρέμι από τη νύστα.

3) Το GPS δεν μπορώ να καταλάβω που χρησιμεύει στο 36ώρο εκτός της περίπτωσης έμεινα από βενζίνη πάνε με στο κοντινότερο βενζινάδικο (αν θα είναι ανοιχτό στην επαρχία) ή δεν την παλεύω άλλο πάνε με σπίτι μου.

Αποσυνδεδεμένος spyro 990

• Guzzi Fetish
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 10:35:48 πμ »
Το επιχείρημα, ‘κάντε το μικρότερο και με λιγότερες πληροφορίες για να έχουμε περισσότερες επιλογές’ εννοιολογικά δε ξέρω αν στέκει.

Όπως δε ξέρω αν στεκει η έννοια: εγώ που μπορώ και μ’ αρέσει η πλοήγηση δε μπορώ πάραυτα να χαράξω τη δική μου διαδρομή (αν θέλω) διαβάζοντας το roadbook.

Ειλικρινά δε μπορω να καταλάβω την προτροπή. Δε μπορω να καταλάβω για ποιο λόγο κάποιος αντι από μόνος του αν θέλει να χαράξει τη πορεία του, δε το κάνει με βάση την υπερπληροφόρηση που του παρέχει το παρόν roodbook και ζητάει να θεσμοθετηθεί η μη πληροφόρηση για όλους.

Το βράδυ της Παρασκευής στο Καρπενήσι, επειδή δεν ήμουν σίγουρος για την επιτυχή λειτουργία του μηχανισμού που κράταγε το roadbook στο τιμόνι μου είχα χαράξει όλη τη διαδρομή πάνω στο Χάρτη μέχρι το Νυμφαίο.

Ευκολάκι ....

Και εσύ το ξέρεις Don ( έλα παραδέξου το) ότι είναι ευκολάκι .....

Βέβαια στη προσπάθεια να καταλάβω γιατί τόση γκρίνια ..... ήρθε το ακόλουθο και πλέον όλα μπήκαν στη θέση τους:

‘ Οι "χεράτοι" πρέπει να δυσκολευτούν’

Αν αυτός τελικά είναι ο σκοπός τότε να το δουμε το θέμα σοβαρά και ειλικρινά και όχι μέσω Λαμίας να κατηγορούμε άσχετα πράγματα.

Γιατι η λέσχη χαλάει λεφτά και πολύ χρόνο για να παράγει το συγκεκριμένο roadbook. Αν μη τι άλλο ας πούμε και ένα ευχαριστώ όχι να το κατηγορούμε γιατι ψάχνουμε τρόπο να βρούμε πώς θα κάνουμε τους γρήγορους να πάνε πιο αργά  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2012, 10:48:21 πμ από spyro 990 »

Αποσυνδεδεμένος Dakota

• I Live Here
  • *
    • 1200sport & YBR 125
    • Του Μήτσου το μπλοκάκι
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 02:09:51 μμ »
γιατι ψάχνουμε τρόπο να βρούμε πώς θα κάνουμε τους γρήγορους να πάνε πιο αργά 

Μπορούμε κάλλιστα να τους ξεφουσκώσουμε τα λάστιχα, να τους κλέψουμε ένα μπουζί κτλ κτλ  :hehe:

Αποσυνδεδεμένος ALX

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
  • ©2002-2017
    • R1150GS
    • facebike.gr
« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 02:50:31 μμ »
Και ας χαθούν και μερικοί. Είδα 2 "χεράδες" να προσπερνούν πάνω στην τυφλή στροφή το δικάβαλο, και φρίκαρα. Είδα και άλλα από "χεράδες" αλλά μη τα γράψω όλα εδώ. Όχι ότι με νοιάζει σε ποιο χαντάκι θα καταλήξουν, με νοιάζει μη πάρουν κι' άλλον μαζί... Είναι δυνατόν να μιλάμε για 80 ΜΩΤ? Είναι νόμιμο? Είναι ασφαλές?

Eδώ πέφτεις σε σφάλμα. Ευτυχώς δεν είναι όλοι οι γρήγοροι έτσι (αν και πιστεύω πως ίσως στη συγκεκριμένη περίπτωση απλά να έτυχε...να μην υπολόγισε καλά...κτλ αυτός που το έκανε)
Κι εγώ οδηγώ σβέλτα, αλλά όταν είναι να προσπεράασω άλλο μηχανάκι, το κάνω με ασφάλεια κι εκεί που μπορώ. Δεν νομίζω να έχω προβληματίσει ποτέ κανέναν σε τόσα 36ωρα! Βέβαια υπάρχουν και οι περιπτώσεις που δεν φταίει ο γρήγορος, αλλά ο άλλος.
Έχω τύχει πολλές περιπτώσεις που ενώ ο μπροστά με βλέπει ότι τον έχω φτάσει πολύ γρήγορα γιατί έχω πιο γρήγορο ρυθμό από αυτόν, του ξυπνάνε ξαφνικά τα ένστικτα Biaggi και αρχίζει να οδηγεί πιο γρήγορα μη αφήνοντας να τον περάσω (παρόλο που ακόμα με "κόβει" κι ας αύξησε ταχύτητα ) Ε εκεί, τι να κάνω εγώ... για πείτε μου!
Και μου έχει συμβεί πάρα πολλές φορές αυτό.
Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 03:03:18 μμ »
Οι απαντησεις εχουν δωθει εδω σ αυτες τις 4 σελιδες,...κι εκατονταδες άλλες που εχουν γραφτει.

-Το κανεις δυσκολο...
"ειναι εξοντωτικο. Να φτιαχτει κι εναλλακτικο παραλιακο"
-"Οχι το 36ωρο ειναι ενα κι αδιαιρετο"

-Το κανεις φαντασμαγορικο με μετρια δυσκολια...
"Μόνο ο χασαπης φτιαχνει αντρικα 36ωρα.
-"Αν ειναι σαν μια ακομα μοτοβολτα, δεν ειναι 36ωρο"

-κανεις Roadbook απλο και για διανοητικα καθυστερημενους.
"Λαθος. Το 36ωρο, ειναι και μυαλο, πλοηγηση. 
-"Οχι.Ηταν εξαιρετικο road book, ακριβεστατο και σαφεστατο. Μπραβο στα παιδια της Λεσχης"

-Το κανεις συνοπτικο κι απλο...
"Χαθηκαμε. Δεν ηταν διατυπωμενο με σαφηνεια στο roadbook"
-"Αυτο ηταν ροουντ μπουκ. 10 χωρια στην σειρα και με πορτες, παραθυρα και κουφωματα"

...........Μπορω να γραφω μερες ΘΕΣΕΙΣ κι ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ, αλλά δεν το κανω διοτι και οι ιδιοι τις εχετε διαβασει και τις γνωριζετε.

Τωρα ΓΙΑΤΙ? γινονται διαφορες ασκοπες συζητησεις κατα καιρους,...προσωπικα την απαντηση μου την βρισκω μεσα στου SPONT την θεωρηση: "Μηπως πρεπει ο καθενας μας να κανει περιεργες ερωτησεις στον εαυτο του - που δεν θελει να ψαξει για απαντησεις?"

Το 36ωρο ξεκινησε, για να ευχαριστει ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ αυτους που το οργανωνουν. Γι αυτο και θα παραμεινει ετσι, οσο το διοργανωνουν αυτοι οι ιδιοι.Διαβεβαιωση προσωπικη παιρνω απ το 15ετες γεγονος,...αν ηταν τοσο απλο - θα το ειχαν κανει κι άλλοι.

Οταν λοιπον βρεθει η απαντηση,...ΓΙΑΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΨΗΦΙΖΕΙ ΕΠΙ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΨΕΥΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ,...μπορει να καταφερει και η οργανωση του 36ωρου, να εχει 250 συμμετοχες χωρις ουτε ενας να εχει να πει λεξη.

Αυτα, κι οποιος καταλαβε καταλαβε.Οι υπολοιποι, ας ρωτησουν τον Αστραχαν -που τα πιάνει όλα!
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
« Απάντηση #55 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 03:53:11 μμ »

...

Αυτα, κι οποιος καταλαβε καταλαβε.Οι υπολοιποι, ας ρωτησουν τον Αστραχαν -που τα πιάνει όλα!

επειδή διακρίνω μια εμπάθεια στο ατομό μου...  :mad:

δεν τα πιάνω όλα αλλά πιάνω αρκετά (καμιά φορά περισσότερα απ' όσα μου χρειάζονται)...  :oldgit:

απαντάω όμως μόνο σε όσα θέλω...  :ok:
ex...

Αποσυνδεδεμένος SPONT

• I Live Here
  • *
  • GUZZIHOLIC GUZZISTA 100%
« Απάντηση #56 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 04:23:11 μμ »

δεν τα πιάνω όλα αλλά πιάνω αρκετά (καμιά φορά περισσότερα απ' όσα μου χρειάζονται)...  :oldgit:

ελα αξιοζουληχτε

ανοιξε μας την καρδια σου

βγαλτα απο μεσα σου

ειναι λυτρωτικο

και θα μας βοηθησει ολους :hehe:

αν και δεν ειχες τετοιο :hehe:,πηρα το θαρρος να  :shame:
γιαλαντζης  ντολμαδοπουλος του 2%

Αποσυνδεδεμένος ALX

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
  • ©2002-2017
    • R1150GS
    • facebike.gr
« Απάντηση #57 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 04:56:48 μμ »
..........Μπορω να γραφω μερες ΘΕΣΕΙΣ κι ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ, αλλά δεν το κανω διοτι και οι ιδιοι τις εχετε διαβασει και τις γνωριζετε.

Τωρα ΓΙΑΤΙ? γινονται διαφορες ασκοπες συζητησεις κατα καιρους,...προσωπικα την απαντηση μου την βρισκω μεσα στου SPONT την θεωρηση: "Μηπως πρεπει ο καθενας μας να κανει περιεργες ερωτησεις στον εαυτο του - που δεν θελει να ψαξει για απαντησεις?"

Το 36ωρο ξεκινησε, για να ευχαριστει ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ αυτους που το οργανωνουν. Γι αυτο και θα παραμεινει ετσι, οσο το διοργανωνουν αυτοι οι ιδιοι.Διαβεβαιωση προσωπικη παιρνω απ το 15ετες γεγονος,...αν ηταν τοσο απλο - θα το ειχαν κανει κι άλλοι.

Συφουνάω 100% με tΖοrdaneli.  :thumbsup: To roadbook είναι μια χαρά. Κανένα πρόβλημα δεν έχω εγώ. Όπως μου άρεσε η έκθεση στα δύο Α4 παλιότερα που καθόμουν και έβγαζα την διαδρομή πάνω στο χάρτη (μου άρεσε η διαδικασία ρε παιδάκι μου), έτσι μου αρέσει κι αυτό.
Το ΜΟΝΟ πρόβλημα που έχω μαζί του, είναι το μέγεθος Α4 που δεν χωράει στο τανκ μπαγκ μου  :mad:(αλλά κι αυτό βρήκα τρόπο να το διορθώνω, οπότε... no problem)  :thumbsup:
Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #58 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 05:00:36 μμ »
Το ΜΟΝΟ πρόβλημα που έχω μαζί του, είναι το μέγεθος Α4 που δεν χωράει στο τανκ μπαγκ μου  :mad:(αλλά κι αυτό βρήκα τρόπο να το διορθώνω, οπότε... no problem)  :thumbsup:

Α δεν στο είπε κανείς? Φέτος είναι σε μορφή ρολού Α3.... 

:hehe: :hehe:

Αποσυνδεδεμένος ALX

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
  • ©2002-2017
    • R1150GS
    • facebike.gr
« Απάντηση #59 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 05:19:12 μμ »
Το ΜΟΝΟ πρόβλημα που έχω μαζί του, είναι το μέγεθος Α4 που δεν χωράει στο τανκ μπαγκ μου  (αλλά κι αυτό βρήκα τρόπο να το διορθώνω, οπότε... no problem)  

Α δεν στο είπε κανείς? Φέτος είναι σε μορφή ρολού Α3....  

:hehe:

:oo
Πάπυρος?  :hehe:
Άντε και σε διαδραστικό roadbook  :hehe: