Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιούνιος 29, 2017, 08:24:18 πμ

Αποστολέας Θέμα: Προς Θρύλο, περί ατομικού-ομαδικού  (Αναγνώστηκε 14794 φορές)

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
Προς Θρύλο, περί ατομικού-ομαδικού
« στις: Ιανουάριος 09, 2012, 02:04:42 πμ »
σε απάντηση του: http://forum.motoguzziclub.gr/index.php/topic,5403.msg72284.html#msg72284

για να μην βγούμε οφ τόπικ, ανοίγω νέο θέμα

Αντιθετα η ομαδα Αστραχαν επιμεριζεται τις αρμοδιοτητες και τις υποχρεωσεις ,βγαζουν φωτο ολοι μαζι ,ξεκουραζονται και σκεφτονται ολοι μαζι...

Γιώργο μου σε διαβεβαιώ, σε 8 36ωρα με τους ΑΣΤΡΑΧΑΝ μόνο το πρώτο κανουμε όλοι μαζί... αυστηρά... χωρίς εξαιρέσεις...

τα υπόλοιπα τα κάνει ο καθένας μόνος του... :hehe:

τώρα για μην λες ότι δεν είμαι δημιουργικός και επειδή την παραπάνω πρόταση την προτείνεις επίμονα...

αν στο φετινό 36ωρο, η θρυλική ομάδα κάνει σαν ομάδα το 36ωρο ολόκληρο και κανονικά, χωρίς καμία παρέκκλιση (το τονίζω) και συνεχίσεις να έχεις την ίδια άποψη, τότε στον λόγο της τιμής μου και ανεξάρτητα τι θα αποφασίσει η Λέσχη, εγώ δεν θα ξανακατέβω 36ωρο στο ομαδικό...

πέραν του από πάνω, θέτω μόνο 2 όρους , :

1. να είσαι και εσύ οπωσδήποτε μέλος της ομάδας, για να έχεις ιδία άποψη
2. η ομάδα να αποτελείται τουλάχιστον από 5 (πέντε) μέλη, για να νιώσεις όλη την γλύκα

μιλημένα ξηγημένα και over and out από μένα στο συγκεκριμένο θέμα.  :rasta:
ex...

Αποσυνδεδεμένος miraze

• Συντονιστής
  • I Live Here
  • μπαλαλάικα
Απ: Προς Θρύλο, περί ατομικού-ομαδικού
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 09:46:24 πμ »
Γιώργο μου θα είναι από τις λίγες φορές (που εκτός από τα οπαδικά  :hehe:) θα διαφωνήσω μαζί σου.

Εχοντας κάνει τα 36ωρα και σαν ατομικό αλλά πέρσι σαν ομαδικό έχω να σου πώ ότι ο συντελεστής δυσκολίας στο ομαδικό είναι πολύ πιο πάνω.

Μπορεί να φαίνεται ότι όλοι κάνουν πλοήγηση, όλοι βοηθούν όμως δεν είναι έτσι. Στην πραγματικότητα ένας διαβάζει (άντε το πολύ ο δεύτερος να επαληθεύει) και οι υπόλοιποι ΑΠΛΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ (μπορεί να στο επιβεβαιώσει και ο BIL αυτό). Φαντάσου να διαβάζαν και οι 7 και σε κάθε διασταύρωση να σταματούσαν και να λέγαν

- Ρε από δεξιά πάμε;
- Ο δικός μου ο χιλιομετρητής δείχνει τη στροφή σε 2 χλμ μετά
- Ρε παιδιά πιάστηκαν τα πόδια μου
- Περιμέντε ρε παιδιά γιατί χτυπούσε το κινητό μου
- Εγώ πείνασα, κανα στρούντελ θα φάμε
- Παιδιά όπως είστε..............να βγάλω μια φωτό

Και αυτό να γίνετε τουλάχιστον 20-30 φορές  :hehe:

Η μέση ωριαία πέφτει δραματικά όταν είσαι μαζί με 7 μοτοσυκλέτες και αυτό φαίνεται στις ώρες του τερματισμού, δές τί ώρα τερμάτισαν οι πρώτοι στο ατομικό και οι πρώτοι στο ομαδικό.

Πέρσι συγκεκριμένα που ξεκινήσαμε από τους πρώτους και μέχρι το Βελβεντό δεν κάναμε στάση παρά μόνο για βενζίνη.............οι πρώτοι Γλήγοροι μας δίπλωσαν στην κατάβαση από το Μεταξά για Βελβεντό. Δλδ ούτε κάν στα μισά μας είχαν διπλώσει ΧΩΡΙΣ καμία στάση.

Επιπλέον πρέπει να συντονιστεί ΑΠΟΛΥΤΑ με τους υπόλοιπους ώστε να σταματάτε όλοι μαζί. Εμείς πέρσι είχαμε πολλά τέτοια προβλήματα γιατί πχ ενώ ο ένας άντεχε ο άλλος ήθελε στάση.

Αστο Γιώργο.

Το ομαδικό ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αλλά για να είμαι και ειλικρινείς................

Οταν το κάνεις με ΚΑΛΟΥΣ φίλους δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να βγάλεις 36ωρο  :wub:

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ να το ξανακάνω μόνος μου, θέλω τα φιλαράκια μου μαζί (ακα VAS)   :bier:

Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος Dakota

• I Live Here
  • *
    • 1200sport & YBR 125
    • Του Μήτσου το μπλοκάκι
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 10:13:21 πμ »
Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς για την δυσκολία του ομαδικού.

Και εγώ όμως πιστεύω ότι αν συμμετέχεις σε ομαδικό δεν θα πρέπει να βαθμολογείσε και στο ατομικό.

Σκεφτείτε το εξής παράδειγμα. Τρέχεις σκυταλοδρομία με μια ομάδα. Όταν έρθει η σειρά σου να τρέξεις σπας και το ρεκόρ στα 400 μ. Στο τέλος σου δίνουν μετάλλιο για την θέση που τερμάτισες στην σκυταλοδρομία σαν ομάδα αλλά και ατομικό για το ρεκόρ στα 400 μ.

Αποσυνδεδεμένος miraze

• Συντονιστής
  • I Live Here
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 10:34:40 πμ »
Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς για την δυσκολία του ομαδικού.

Και εγώ όμως πιστεύω ότι αν συμμετέχεις σε ομαδικό δεν θα πρέπει να βαθμολογείσε και στο ατομικό.

Σκεφτείτε το εξής παράδειγμα. Τρέχεις σκυταλοδρομία με μια ομάδα. Όταν έρθει η σειρά σου να τρέξεις σπας και το ρεκόρ στα 400 μ. Στο τέλος σου δίνουν μετάλλιο για την θέση που τερμάτισες στην σκυταλοδρομία σαν ομάδα αλλά και ατομικό για το ρεκόρ στα 400 μ.

Μήτσο το παράδειγμα είναι τελείως άσχετο

Μάλλον για να είναι σχετικό θα στο πώ αλλιώς

Οι άλλοι κάνουν 400 και εσύ 400άρι με ΕΜΠΟΔΙΑ και παρόλο που κάνεις το 400 με εμπόδια σπάς το ρεκόρ των απλών 400μέτρων!!!

Γι αυτό το λόγο ο Τάσος πέρσι ήταν ΔΥΟ φορές νικητής του 36ωρου.  :mg:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2012, 10:46:15 πμ από miraze »
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος saddle69

• Guzzi Crazy
  • Averel "The Handsome" DALTON
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 11:14:03 πμ »

Επειδη ακουγεται και ξανακουγεται και ξαναακουγεται ......και κατα την γνωμη μου δεν εχει καμμια σημασια .....ως αποψη ..παραθετω το εξης παραδειγμα :

Καποιος κανει το 36ωρο οπως πρεπει ...απο την διαδρομη που πρεπει ...και με τις λιγοτερες ποινες απο τα παιχνιδια - δοκιμασιες. Ποια η διαφορα αν αυτος ανηκει σε ομαδα ή οχι ??
Δεν πρεπει να επιβραβευθει για την προσπαθεια ??

Αλλωστε το ομαδικο δεν ειναι ο μεσος ορος των ατομικων προσπαθειων των μελων της ομαδας ?
Αν αναλογιστουμε κιολας πως ο "χειροτερος" ( το βαζω εντος εισαγωγικων γιατι η προσπαθεια ειναι προσπαθεια και αυτο ειναι που αξιζει ) καθορίζει την βαθμολογια της ομαδας !!

Το συμπερασμα που βγαινει ειναι προφανές περι δυσκολιων και συγκρισης ατομικου-ομαδικου!!

Δεν θα πω περι ομαδικου και της δυσκολιας που εχει ....γιατι και αυτο ειναι αυτονοητο ....απλα σκεφτειτε ...μονο τις βενζινες-ανεφοδιασμους, στασεις, φωτο και ολα τα συναφή ο χρόνος που χάνεται απο τις ομαδες εναντι του ατομικου ειναι ...χαοτικος απλα !! και για οσους δεν τον εχουν υπολογισει ...
(ειναι πανω απο 4-5 ωρες ανα ημερα!!! και αυτο χωρις κανενα προβλημα στον δρομο ) σοκ ...εεε ???

Συνεχίζοντας σε ενα κλιμα ...περι 36 ωρου που καθολου δεν μου αρεσει ...τελευταια ..

Εχω να προτεινω-παρατηρησω τα εξης ...:

1. Ας αφησουμε το 36 ωρο να ζησει και να επιβιωσει οπως ακριβως ειναι ....
2. Δεν νοειται 36ωρο με λιγοτερα απο 1700χλμ
3. Δεν νοειται 36ωρο χωρις ομαδες
4. Δεν νοειται 36ωρο χωρις δυσκολια και ταλαιπωρια
5. Δεν νοειται 36ωρο χωρις τερματισμο και χωρις να κανεις την διαδρομη ολη οπως σου λεει η οργανωτικη επιτροπη του 36 ωρου.
6. Δεν νοειται 36 ωρο χωρις να την χαρα του οτι το εκανες ολο και σωστα
7. Δεν νοειται 36ωρο που να μην υπαρχει η επιβραβευση αυτου που εκανε ολοσωστα.
8. Δεν νοειται 36ωρο που να μην χαθεις εστω και για λιγο
9. Δεν νοειται 36ωρο που να μην φτασεις στο ξενοδοχειο μετα τα μαυρα μεσανυχτα κατακοπος
10. Κατω τα χερια απο το 36 ωρο ...και το λεω σε ολους

Απευθυνομαι ειδικα στον Παναγιωτη τον Μαρκομιχαλη που αυτος ξερει τι ακριβως να σχεδιασει...και πως
Αφηστε τον ανθρωπο να μεγαλουργησει οπως περυσι ....

Ευχομαι και ελπιζω το φετινο ..να ειναι πανω απο 1700 πολυ δυσκολα χιλιομετρα

αν οχι ..θα ήθελα και γω οπως και πολλοι αλλοι να ξερουμε τον αριθμο των χιλιομετρων απο πριν ....( τον αριθμό των χιλιομέτρων και μονον αυτο ) ετσι ωστε να αποφασισουμε αν θα λαβουμε μερος.

Αν σας ακουγεται περιεργο ...δεν το λεω με κακή διαδεση ή οτιδηποτε αλλο περίεργο απλα ...αν ειναι να κανω μια απλη κυριακατικη βόλτα σε χιλιομετρα δεν εχει για μενα καμμια ουσιαστικη σημασια. Γιαυτο λοιπον θα ήθελα να το ξερω απο πριν.

Και μια αλλη τελευταια προταση προς συζητηση και σκεφτειτε το σοβαρα :

Ας γινονται 2 διαδρομες 36 ωρου, μια κανονικη για ολους αυτους που θελουν να κανουν 36 ωρο οπως πρεπει ...με δυσκολη διαδρομη ανω των 1700 χλμ  

και μια μικροτερη και ευκολοτερη για ολους τους υπολοιπους που θελουν κατι πιο τουριστικο .

Απλα τιμια και στα ισια !! Οπως παντα

Ο καθενας ας εχει την διαδρομη που του αξιζει και αποζητα !!

Ετσι θα ειμαστε ολοι ευτυχεις !!  :thumbsup:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2012, 11:16:14 πμ από saddle69 »
ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ! 
ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ !

Αποσυνδεδεμένος miraze

• Συντονιστής
  • I Live Here
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 11:20:49 πμ »
Αρε ψηλέ............πόσο δίκαιο έχεις  :notworthy:
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 11:33:07 πμ »
και για τεχνικούς λόγους είναι άκυρο το παράδειγμα... στη σκυταλοδρομία μόνο ο 1ος παίρνει κανονική εκκίνηση ενώ οι υπόλοιποι ξεκινάν εν κινήσει και δεν χρονομετρούνται ατομικά...

πιο κοντά είναι η ενόργανη, όπου οι αθλητές βαθμολογούνται ατομικά και σε επίπεδο εθνικών ομάδων βγαίνει ο μέσος όρος...

και πάλι δεν είναι το ίδιο γιατί στο 36ωρο, οι ομάδες πρέπει να κάνουν συγχρονισμένα,  ότι κάνουν οι άλλοι στο ατομικό, χωρίς διαφοροποίηση...

έτσι νομίζω ότι το πιο κοντινό παράδειγμα είναι η ποδηλασία (τύπου αγώνων αντοχής) όπου οι αθλητές βαθμολογούνται ατομικά και οι η βαθμολογία των ομάδων είναι το άθροισμα των ατομικών (δεν είμαι ειδικός, ο gino μπορεί να με διορθώσει)

και πάλι όλα αυτά αφορούν αγώνες... το 36ωρο δεν είναι αγώνας...

κατά τ' άλλα, συμφωνώ με saddle69...

χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης... το 36ωρο πάνω απ' όλα είναι πλάκα... και με οποιαδήποτε μορφή και να έχει, εγώ την πλάκα μου θα την κάνω, όπως την έκανα μέχρι τώρα...

αρκεί να έχει χλμ, που λέει κι ο ψηλός :bier:
ex...

Αποσυνδεδεμένος ashton

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
    • Breva 750ie
    • http://ashtonhar.blogspot.com
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 11:41:24 πμ »
Δεν υπάρχει σύγκριση στα αθλήματα που αναφέρετε -imho, γιατί δεν υπάρχει κάποιος που να κάνει μόνος του, ενώ οι άλλοι παράλληλα ομαδικό και να βαθμολογούνται παράλληλα και οι δυο .

Αποσυνδεδεμένος saddle69

• Guzzi Crazy
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 11:55:22 πμ »
Ααα και κατι που ξεχασα .....

1. Ποτε δεν με ενδιεφεραν τα ξενοδοχεια και το ποσο κυριλε ειναι ( ενα καθαρο κρεβατι και κανα πιατο φαι ειναι οκ )
2. Ποτε δεν με απασχολησαν τα κυπελα ...αλλα η ασφαλεια των μελων της ομαδας και το πως να κανουμε το 36 ωρο οσο πιο σωστα γινεται.
3. Για μενα το 36 ωρο δεν ειναι αγωνας αλλα περιηγηση με την παρεα και τα φιλαρακια.

Ερωτησις προς ολους :

Ποιος σας ειπε οτι στις ομαδες μοιραζονται τα παντα ?? ποιος σας ειπε οτι αυτος που οδηγει-διαβαζει roadbook δεν ειναι παρα ΕΝΑΣ ? ποιος σας ειπε ολα αυτα που αφηνετε να εννοηθουν ειναι αληθεια  και πως το ομαδικο ειναι ευκολο ???

Τελοσπαντων ...απλα και ομορφα εγω στο 36ωρο ερχομαι να περασω καλα με τα φιλαρακια μου και να δω κοσμο που γουσταρω ....εκει στα βουνα ..στην δυσκολια στο...δρομο .

Ολα τα αλλα ειναι απλως οδοντοκρεμες !!

Παραμενω ενας φανατικος του ομαδικου και της παρεας !!!

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 01:14:30 μμ »
Παρακολουθω με περιεργια,...τι επιχειρηματα ειναι δυνατον να αντιπαραβαλει ο Θρυλος.  :think:

μααα με μεγαλη περιεργεια...  ???

ΥΓ. Μιας και περι αθληματων και σκυταλοδρομιων ο λογος,...στην κολυμβηση,(οπου ΚΑΙ η ΑΤΟΜΙΚΗ εκκινηση/τερματισμος μπορουν να μετρηθουν με ακριβια) παιρνει κυπελο η ομαδα κι αν γινει παγκοσμιο ή οποιοδηποτε αλλο ρεκορ, σε ατομικο επιπεδο, καταγραφεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ.*  :oldgit:
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος PanLampro

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 01:23:18 μμ »
Η συνολικη αποτελεσματικοτητα στο 36ωρο ειναι συνισταμένη πολλών παραγόντων.
Η ταχυτητα στο στροφυλικι ειναι δευτερευουσα
Πόσο μικρες αραιες στασεςι κανεις? ποσο γρηγορος - αλαθητος πλοηγός εισαι? ποση αυτονομια εχει το μηχανακι σου και ποση (αυτονομια) η ουροδοχος κυστη σου? Ποσο αντεχεςι στην πεινα?
Αυτα ισχυουν για όλους.
Η Ομαδα εκτος από περισσότερη πλάκα, μπορει να εχει και περισσότερο εκνευρισμό, επειδή εχει ενα τεραστιο θεμα συντονισμού:
Η Ομαδα δεν ειναι τοσο καλή οσο καλα ειναι αθροιστικά τα μελη της, ειναι οσο καλα ειναι τα μελη ΩΣ ΟΜΑΔΑ!

Εστω οτι τα 5 άτομα διαθετουν τερατώδεις ουροδοχους κύστεις που επιτρεπουν σε καθε μελος της να βγαλει τα 800 km της μερας, με 2 μονο στασεις για κατουρημα.
2 στασεις στο δασος ειναι 5-6 λεπτα. Για την ομαδα, μπορει ιδανικά να ειναι επίσης 5-6, αντε 10 λεπτα, αν σταματανε ¨ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ. Αν ομως το διαχειρίζονται ατομικά, ειναι 5Χ2=10 στασεις δηλαδή 30+ λεπτα.
Αν προσθεσεις και την καθυστερηση στην επόμενη διακλαδωση, που οι 4 περιμένουν για επιπλέον 3-4 λεπτα τον 5ο που σταματησε και στην παραπάνω αλλα 3 για τον 4ο κοκ, αν το επεκτεινουμε και στα φουλαρίσματα, στο φαι, στο πρωινό ξεκινημα,  κλπ, ειναι ΩΡΕΣ επιβαρυνση όρθιος, πανω στο μηχανακι, χωρις ξεκουραση.

Τρεχω ατομικά, αλλα ξερω οτι: αν καποιο μελος ομαδας νικήσει ολα τα παραπάνω και τελικά κανει καλύτερη επιδοση από μενα, προφανώς ειναι ΠΟΛΥ καλυτερος από μενα σε ατομικό επίπεδο. ΔΕΝ βλεπω κανενα λογο να του παρω την κουπα...  
Θα με φάει η περιέργεια...
Τί είναι μετά την επόμενη στροφή?

Αποσυνδεδεμένος saddle69

• Guzzi Crazy
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 02:01:02 μμ »
Η συνολικη αποτελεσματικοτητα στο 36ωρο ειναι συνισταμένη πολλών παραγόντων.
Η ταχυτητα στο στροφυλικι ειναι δευτερευουσα
Πόσο μικρες αραιες στασεςι κανεις? ποσο γρηγορος - αλαθητος πλοηγός εισαι? ποση αυτονομια εχει το μηχανακι σου και ποση (αυτονομια) η ουροδοχος κυστη σου? Ποσο αντεχεςι στην πεινα?
Αυτα ισχυουν για όλους.
Η Ομαδα εκτος από περισσότερη πλάκα, μπορει να εχει και περισσότερο εκνευρισμό, επειδή εχει ενα τεραστιο θεμα συντονισμού:
Η Ομαδα δεν ειναι τοσο καλή οσο καλα ειναι αθροιστικά τα μελη της, ειναι οσο καλα ειναι τα μελη ΩΣ ΟΜΑΔΑ!

Εστω οτι τα 5 άτομα διαθετουν τερατώδεις ουροδοχους κύστεις που επιτρεπουν σε καθε μελος της να βγαλει τα 800 km της μερας, με 2 μονο στασεις για κατουρημα.
2 στασεις στο δασος ειναι 5-6 λεπτα. Για την ομαδα, μπορει ιδανικά να ειναι επίσης 5-6, αντε 10 λεπτα, αν σταματανε ¨ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ. Αν ομως το διαχειρίζονται ατομικά, ειναι 5Χ2=10 στασεις δηλαδή 30+ λεπτα.
Αν προσθεσεις και την καθυστερηση στην επόμενη διακλαδωση, που οι 4 περιμένουν για επιπλέον 3-4 λεπτα τον 5ο που σταματησε και στην παραπάνω αλλα 3 για τον 4ο κοκ, αν το επεκτεινουμε και στα φουλαρίσματα, στο φαι, στο πρωινό ξεκινημα,  κλπ, ειναι ΩΡΕΣ επιβαρυνση όρθιος, πανω στο μηχανακι, χωρις ξεκουραση.

Τρεχω ατομικά, αλλα ξερω οτι: αν καποιο μελος ομαδας νικήσει ολα τα παραπάνω και τελικά κανει καλύτερη επιδοση από μενα, προφανώς ειναι ΠΟΛΥ καλυτερος από μενα σε ατομικό επίπεδο. ΔΕΝ βλεπω κανενα λογο να του παρω την κουπα...  

Ακριβως ...και το θεμα δεν ειναι η κουπα !! ειναι ολα τα αλλα και απειρα αλλα ακομα !!

Εκνευρισμος και νευρα υπαρχουν ακομα και μεταξυ Αυτοκολλητων φιλων που εχουν πανω απο 100000 χλμ μαζι ....σε καθε οδικη συνθηκη σε καθε καιρο απο ζεστη ως παγο.  
Κουραση υπαρχει και επειδη υπαρχει πας με ασφαλεια με τον ρυθμο του πιο αργου ...
Πονος υπαρχει και να ποναει ενας ...πονανε ολοι και κανεις περισσοτερες στασεις ..
Πλακα ναι υπαρχει ...μεχρι να νυχτωσει ..μετα μενει μονο ο πονος ( εξαιρεση φωτεινη σε αυτο το εκρηκτικο πνευμα αστραχανο-νταλτοναιων μαζι ...που οποτε συναντιόμαστε μεσα στην νυχτα καποιος πρεπει να μας επαναφερει στην ταξη και να τερματίσουμε)...
Καυσιμα ....τα ειπα πιο πανω !!
Κατουρημα ....οσο και προπονηση να κανεις ..δεν παλευεται ..αν η φουσκα του ενος δεν αντεχει ....αστα να πανε ...σταματανε ολοι!
Το ολον ...ειναι τουλαχιστον 5 ωρες καθυστερηση ανα ημερα 36ωρου.
Οι ομαδες θελουν πολλα περισσοτερα ..για να ειναι ομαδες. Δεν αρκουν 5 καλες επιδοσεις για να κανουν μια ομαδα των 5.
Οποιος ή όποιοι νομιζουν πως οι αστραχαναιοι ..ειναι τυχαιο που σαρωνουν ολα αυτα τα χρονια ..ας δοκιμασει να παει ενα 36 ωρο μαζι τους ...ως παρατηρητης και αυτο συμβαινει σε ολες τις ομαδες ασχετα με το ποσο καλος οδηγος ειναι.
Και συνεχίζω ...η καθε ομαδα εχει τα δικα της ...και καλα και ασχημα και δεν σημαινει πως ολοι κολλαμε με ολους.
Οι παγουριστες, οι αστραχαν, οι νταλτον,οι χυμα και κοτα, οι αλεπουδες  ειναι απλα μοναδικοι σε αυτο που ειναι. Ομαδες ...με πνευμα και χαρακτηρα! τα ονοματα ειναι τυχαια ...απλα εχουν να κανουν με ομαδες που απλα τερματισαν το 36ωρο!  :bier:

Τα αλλα ολα ..σκεφτειτε τα !!

Δεν αρκει να εισαι καλος ...σε ολα ...θελει πολλα παραπανω για να εισαι ομαδα!

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2012, 02:04:39 μμ από saddle69 »

Αποσυνδεδεμένος miraze

• Συντονιστής
  • I Live Here
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 02:03:20 μμ »
........................
Δεν αρκει να εισαι καλος ...σε ολα ...θελει πολλα παραπανω για να εισαι ομαδα!

Ρε ψηλέ .............τί σ' έχει πιάσει σήμερα;

ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙΣ ΛΕΜΕ  :notworthy: :notworthy:
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 02:19:36 μμ »
Ο Θρυλος ομως,.....ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!

(ασχετο)  :hiding
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος SPONT

• I Live Here
  • *
  • GUZZIHOLIC GUZZISTA 100%
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 02:33:04 μμ »
ο απειρος σποντ

σκεφτεται οτι

αν ειχε γινει πχ το περσυνο 36ωρο συμφωνα με την προταση του γιωργου

θα υπηρχε