Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Δεκεμβρίου 15, 2019, 05:24:15 μμ

Αποστολέας Θέμα: Part III  (Αναγνώστηκε 114198 φορές)

Αποσυνδεδεμένος miraze

• I Live Here
  • *
  • μπαλαλάικα
Απ: Part III
« Απάντηση #645 στις: Ιουνίου 20, 2012, 11:48:28 πμ »
Εγώ ένα πράμα δεν έχω καταλάβει.

Αφού οι "τρείς" τους βγάζαν κυβέρνηση και στις 6 Μαΐου..........................γιατί έπρεπε να ξανακάνουμε εκλογές;  ???

Raduno baby .........

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #646 στις: Ιουνίου 20, 2012, 12:05:52 μμ »
Εγώ ένα πράμα δεν έχω καταλάβει.

Αφού οι "τρείς" τους βγάζαν κυβέρνηση και στις 6 Μαΐου..........................γιατί έπρεπε να ξανακάνουμε εκλογές;  ???

Πολλά δεν έχεις καταλάβει....  :PP

:hehe:

Πάω στο κτήμα, να δω την παραγωγή μου...

Αποσυνδεδεμένος miraze

• I Live Here
  • *
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #647 στις: Ιουνίου 20, 2012, 12:08:22 μμ »
Ρε........................ :moon:

Επιδοτούμενα τα έχεις τα μαρούλια και τις πατάτες......................ευρωεισοδηματία  :PP

:hehe: :hehe:
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος aris xj

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
« Απάντηση #648 στις: Ιουνίου 20, 2012, 05:30:31 μμ »
ποσα χρονια περιμενε γιαυτο.......

Σαμαράς - Ορκωμοσία
στους φιλους που δε προλαβα να δω
κανω κοντρες με τον μαρινοπουλο...!

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #649 στις: Ιουνίου 20, 2012, 05:54:38 μμ »
Μια "λεγεωνα των ξενων",...μια "μικτη Βαλκανιων",...με Καρασάπιο μπροσταρη, που ειναι ζητημα αν εχει καμμια 50αρια πειθήνιους αυλικους. Οι υπολοιποι ειναι κατηγορια "σε διαγραφω- σε ξαναγραφω",...ειναι Ντορα and partners,....ειναι Πασοκ -  που βασικα δεν θα ειναι Πασοκ, γιατι ο Βενιζελος αλλάζει όνομα στο κομα,....και ειναι και Φωτης -αξιοπρεπης -Κουβελης και Υιοι.

Η κυβερνηση Σαμαρα & co. ειναι καταδικασμενη μαθηματικα οτι...δεν θα κανει καριέρα.

ΣΣ. Εμεις εν τω μεταξυ - συνεχιζουμε ν αναζητηταμε το <ΜΕΣΙΑ>  :pray
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος miraze

• I Live Here
  • *
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #650 στις: Ιουνίου 20, 2012, 06:04:14 μμ »
.................

ΣΣ. Εμεις εν τω μεταξυ - συνεχιζουμε ν αναζητηταμε το <ΜΕΣΙΑ>  :pray

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ ρε Διαμαντή.

Γιατί γκρινιάζουμε; αυτούς τους πολιτικούς έχουμε, αυτούς ψηφίσαμε αυτοί μας εκπροσωπούν.

Παπαροδικαιολογίες στύλ ΣΥΡΙΖΑ ότι δεν στηρίζω τον ετοιμοθάνατο τις ακούω βερεσέ ιδιαίτερα όταν ο ετοιμοθάνατος είναι η ΧΩΡΑ μου. Ιδιαίτερα όταν ξέρεις (αν και το παίζεις ιστορία) ότι δεν υπάρχει αύριο.

Δε με νοιάζει πραγματικά τι μ@λακίες κάναν τα προηγούμενα χρόνια, πάει τελείωσε αυτό, είναι πολύ εύκολο να ρίχνεις τα προβλήματα στους προηγούμενους και να μην ενεργείς για το μέλλον (πχ Τζέρυ για Καραμανλή).

Είναι πολύ εύκολο γιατί και τους προηγούμενους ο ΛΑΟΣ τους εξέλεξε.

Η ουσία είναι τί γίνεται από εδώ και πέρα.

Παρόλο που δεν τον ψήφισα (αλλά 1 στους 3 από ΟΛΟΥΣ μας) ο Σαμαράς τουλάχιστον δεν είναι ΝΔ. Ο Κουβέλης είναι ένας σύγχρονος ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ με κεφαλαία και ο Μπένυ..............ένας μ@λ@κας και μισός.  :hehe:

Αφού δεν υπάρχει λοιπόν ο Μεσίας.................

ας καθήσουμε σαν τις μπαμπόγριες στο χωριό μου να μοιρολογούμε τον μακαρίτη ΠΡΙΝ ακόμα πεθάνει.

Και εγώ το είπα

Και εγώ το ήξερα

Και εγώ το είχα υποψιαστεί κτλ κτλ κτλ

ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ

ΥΓ. Χτυπάτε αλύπητα, εγώ τουλάχιστον είπα τί ψήφισα, υπερασπίστηκα την ψήφο μου και δεν ρίχνω το φταίξιμο στα μυρμήγκια του γείτονα

Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος PPGUZZI

• Guzzi Lover
  • **
« Απάντηση #651 στις: Ιουνίου 20, 2012, 06:25:12 μμ »
συμφωνώ φίλε miraze με τα λεγόμενα σου,εγώ θα αναφέρω κάτι ακόμα.τόσα χρόνια μιλάμε για δικομματισμό και ερωτώ ο πο@στης τι βγάλαμε πάλι?Πάρτε τα ποσοστά του συν του μπατσοκ και της δημαρ,σύνολο τα παλαία ποσοστά του μπατσοκ.

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #652 στις: Ιουνίου 20, 2012, 06:26:50 μμ »
Γιάννη

1 στους 3 από τους 4 στους 6 που πήγαν να ψηφίσουν  :hehe:

Αποσυνδεδεμένος DonRodrigo

• Guzzi Fetish
    • Griso 1100
« Απάντηση #653 στις: Ιουνίου 20, 2012, 07:48:43 μμ »
...........
...........
Να το πείτε ρε παιδιά, ότι δεν πρέπει να έχουμε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ αλλά αριστοκρατία ...........
............
............

Μια παρατήρηση μόνο....
Το πολίτευμα μπορεί να αποκαλείται "δημοκρατία" αλλά στην πράξη είναι ολιγαρχικό. Αριστοκρατικό δε θα τό λεγα μιας που ελάχιστες φορές βρέθηκαν στην εξουσία οι "άριστοι". Μάλιστα με τις εξουσίες που έχει ο προθυπουργός και τις εκβιαστικές πιέσεις που ασκεί στους βουλευτές του κόματός του (ψηφίζεις ή διαγράφεσαι), λειτουργεί ως μοναρχικό.

Το πλησιέστερο με το πραγματικό πολίτευμα που έχουμε είναι η "αισυμνητεία" (αιρετή τυραννία) με τη διαφορά οτι στην αισυμνητεία ο λαός άμεσα επιλέγει αυτόν που θεωρεί καλύτερο, ενω εμείς επιλέγουμε αναγκαστικά το "μη χειρότερο" που προκύπτει απο εσωκοματικές διαδικασίες (τα σκατά επιπλέουν - το ίδιο και οι φελοί) και προπαγανδίζονται απο τα ΜΜΕ και τα γμοσυμφέροντά τους...

"Από τη δημοκρατία γεννιέται η τυραννία" (Πλάτωνας)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2012, 07:56:18 μμ από DonRodrigo »

Αποσυνδεδεμένος DonRodrigo

• Guzzi Fetish
    • Griso 1100
« Απάντηση #654 στις: Ιουνίου 20, 2012, 10:28:45 μμ »
Σε συνέχεια του σοβαρού σχολίου που έκανα πριν...

ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΣΙΛΑ 163 - Προσοχή νεκρός!

"Ψήφισες σίγουρη αντιπολίτευση, στα γίδια σου ποιος κυβερνάει ε?"

αν και χιουμοριστικό, μάλλων εδω κολάει πιο πολύ απ'ότι στα αστεία βίδεο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2012, 10:30:38 μμ από DonRodrigo »

Αποσυνδεδεμένος p.t.o

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Fetish
  • «Move as fast as you possibly can»
« Απάντηση #655 στις: Ιουνίου 20, 2012, 11:18:00 μμ »
Εγώ λέω αυτό που λέει ο Γιάννης....  Ο ΣΥΡΙΖΑ ΦΤΑΙΕΙ

http://img507.imageshack.us/img507/5470/66440599.png
Part III

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #656 στις: Ιουνίου 21, 2012, 02:06:21 μμ »
Μιας και απαντησα σε φιλο σε email και δεν χρειαζεται να τα ξαναγραφω - απλα copy-paste.

H ερωτηση του ηταν αν στεναχωρησθηκα που παρετηθηκε ο Μανος. (βασικα απ αυτον το εμαθα -διοτι δεν παρακολουθω)

Απαντηση μου:

Χεστηκα εγω για τον Μανο. Πρωτες 2 φορες στην ζωη μου τον ψηφιζω (6/5 και 17/6)

Απλα παω δια της ατοπου.

Πασοκ -ΝΔ δεν ψηφιζω γιατί ειναι κατα συρροην κλεφτες/ψευτες.Δεν υποκυπτω σε ψευτοδιλημματα - δεν ειμαι διευθαρμενος κριτης.

Τσιπρα δεν ψηφιζω γιατι λεει πραγματα που ΔΕΝ πρεπει να γινουν (θα προσλαβω κοσμο στο Δημοσιο, μισθοι πάνω, συνδικαλισμοι, κλπ)

Οικολογους (εχω ψηφισει παλιοτερα), αλλά τωρα δεν ξαναψηφιζω γιατι ζουν στην σφαιρα της "αλικης στην χωρα των θαυματων"

Καρατζαφερη/Χρυσαυγιτες δεν ψηφιζω γιατι ειναι χουντέοι ήπιοι ή σκληροπυρηνικοι, με μανδύα ή χωρις.

Πανο Καμμένο δεν ψηφιζω -γιατι βασικά νομιζω τα εχει με τον Σαμαρα και οχι με "το συστημα".

Μπακογιαννη δεν θα ψηφιζα γιατι ημουν βεβαιος οτι αργα ή γρηγορα θα εμπαινε ξανα στο μαντρι (οπως και συνεβει)

ΚΚΕ δεν ψηφιζω γιατί - ενω η ιδεολογια τους εχει αποτυχει στην μητρικη εκδοση και χωρα - αυτοι ζουν ακομα στο 1821.Δεν τους ενδιαφερει να παρουν το τιμονι,...απλα να πετροβολουν οποιον το εχει.

Tα υπολοιπα μικρα κομματα -ουτε τα ξερω συν οτι βαριεμαι να τα μαθω....

Κουβελη ΙΣΩΣ να ψηφιζα,....αλλά 2-3 θεσεις των μανου/τζημερου με εβρισκαν απολυτα συμφωνο και ειναι και ρεαλιστικα εφαρμοσιμες.

ΥΓ. Seeking desperately for Messiah,...or 3rd WW is not far.
 :ninja:

Αποσυνδεδεμένος SPONT

• I Live Here
  • *
  • GUZZIHOLIC GUZZISTA 100%
« Απάντηση #657 στις: Ιουνίου 21, 2012, 02:31:43 μμ »

ΚΚΕ δεν ψηφιζω γιατί - ενω η ιδεολογια τους εχει αποτυχει στην μητρικη εκδοση και χωρα - αυτοι ζουν ακομα στο 1821.Δεν τους ενδιαφερει να παρουν το τιμονι,...απλα να πετροβολουν οποιον το εχει.

1. :hehe:

2.H εκδοση που αναφερεις δεν εχει αποτυχει απλως εφτασε μεχρι ενος σοσιαλιστικου κοινωνικοοικονομικα σημειου

δεν προλαβε να εφαρμοστει( εχεις την ιδια <<λαθος>> εκτιμηση με τον αστραχαν στη λεσχη :hehe:)

υπενθυμιζω οτι το σταδιο πριν τον κομ****σμο ειναι ο σοσιαλισμος και πριν τον σοσιαλισμο το ανωτερο σταδιο του καπιταλισμου ο ιμπεριαλισμος :hehe:(ενωση σοβιετικων ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΩΝ δημοκρατιων)

3.αυτοι μπορει να ζουν το 21 αλλα εχουν φοβερες <<μαντεψιαρικες>> ιστορικοπολιτικες αναλυσεις

σου προτεινω να διαβασεις το μελλον σου στα κομματικα τους εντυπα(βαρετοτατο βεβαια)

4.το τιμονι το θελουν οταν θελησει η πλειοψηφια να τους το δωσει μεσα απο διεργασιες αναπτυξης της ταξικης συνειδησης της εργατικης ταξης και των λοιπων χαμηλομεσαιων κοινωνικων στρωματων

μην μπερδευεσαι δεν εχουν Ε μπροστα

5.και σημαντικοτερο :ha:
γιαλαντζης  ντολμαδοπουλος του 2%

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #658 στις: Ιουνίου 21, 2012, 02:44:25 μμ »
εχω κι εγω μεγαλες μαντικες ικανοτητες ομως...  :rasta:

ΗΜΟΥΝ ΒΕΒΑΙΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕΣ ΕΣΥ - ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ QUOTE ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ Σ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.

Απαντω:

Οι "μαντεψιαρηδες",....γιατί δεν μαντεψαν ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΟΡΕΙΑ, απ το '45 και εντευθεν?  ???

Πιθανες απαντησεις:

α) Τους ενδιαφερει τελικά μόνο το πετροβολημα

β) Ηταν χαλασμενη η "μαντικη σφαιρα"

γ) ...for tomorrow never comes (Franky- the voice- Sinatra)

δ) Δεν ειναι μαντεψιαρηδες τελικα.

YΓ. Αν ειναι να περιμενω να ερθει ο κουμoυνισμος (που θα αντικαταστησει τον Σοσιαλισμο, ....που θα εχει αντικαταστησει τον καπιταλισμο,...που θα εχει αντικατιστησει τον ιμπεριαλισμο),....απλα να σου πω οτι ΔΕΝ ΜΕ ΛΕΜΕ ΜΑΘΟΥΣΑΛΑ.  :hehe:

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
« Απάντηση #659 στις: Ιουνίου 21, 2012, 03:16:30 μμ »
δειτε το οσοι δεν το εχετε δει...αξίζει

http://www.youtube.com/watch?v=w6eYoRIUVKg&feature=player_embedded#!
Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"