Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Δεκέμβριος 13, 2018, 03:39:58 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΚΤΕΟ δικύκλων. Πότε περνάμε ;  (Αναγνώστηκε 36848 φορές)

FANIS

• Επισκέπτης
Απ: ΚΤΕΟ δικύκλων. Πότε περνάμε ;
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 04, 2012, 07:51:06 μμ »
Ρε Faraway φαγώθηκες ρε άνθρωπα!  

ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΛΕΜΕ!

:hehe:

Πέραν της πλάκας, τα τρία μου θα πάρουν από μένα, κι άμα με σταματήσουν θα τους τα δείξω κιόλας... όποιο πρόβατο θέλει ας πάει να περάσει...

Φόβος... το κύριο όπλο της εξουσίας....

Αμ δεν με ξέρουν καλά... εγώ χθες πλάκωσα τον Τσακ επειδή με ρώτησε πώς με λένε...

:luigi:

EDIT: ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΟΤΙΝΑΝΑΙ? ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙΝΑΝΑΙ......
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2012, 07:55:44 μμ από FANIS »

Αποσυνδεδεμένος miraze

• I Live Here
  • *
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 04, 2012, 07:56:50 μμ »
............................
Αμ δεν με ξέρουν καλά... εγώ χθες πλάκωσα τον Τσακ επειδή με ρώτησε πώς με λένε...

:luigi:

Πάλι τον έδειρες ρε φίλε; ::knownothing

Αμαν ποια........................ψυχολογικά του έχεις δημιουργήσεις :hehe: :hehe:
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος thymios

• Guzzi Let Me Be
  • *
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 05, 2012, 09:30:31 πμ »
το κτεο ειναι υποχρεωτικο.....στα καινουργια στα 4 χρονια και μετα ανα 2 χρονια.......μετα το καθε οχημα ανα 2 χρονια.......επισης αν θελει καποιος να πουλησει την μοτοσυκλετα του πρεπει να εχει το χαρτακι του κτεο.....αλλιως....δεν εχει μεταβιβαση.....εδω στα γιαννενα η τροχαια δεν γνωριζει τιποτα για το θεμα ....αλλα το χαρτι που ηρθε απο την νομαρχια απο 1-1-12......κανονικα οπως ολα τα οχηματα.....ας εχεις πινακιδες απο αλλη περιοχη πρεπει να το περασεις ....τον τριτο μηνα εδω στα γιαννενα περναγαν οι μοτοσυκλετες που εχουν πρωτη ημερομηνια αδειας το 2007........καλο ειναι να ρωτησει ο καθενας ποτε περναει....και να το περασει.

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 05, 2012, 09:30:51 πμ »
ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΛΕΜΕ!

αυτό...
(και πολλά είπα)

κι άμα πουλήσεις τίποτα εμένα να με χ....

Αποσυνδεδεμένος faraway

• Guzzi Crazy
  • always faraway....
    • Aprilia Caponord Raid
    • Faraways Videos
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 05, 2012, 09:45:16 πμ »
....εδω στα γιαννενα η τροχαια δεν γνωριζει τιποτα για το θεμα ....

Η τροχαία θα μάθει , όταν κάποιος υπουργός βάλει κάτω τα στοιχεία και υπολογίσει τα έσοδα του κράτους από κλήσεις και πρόστιμα .  :fff:

Πάντως μεταξύ μας , εγώ συμφωνώ με το μέτρο και δεν βρίσκω κάποιο λόγο να μην περνάμε από έλεγχο   :hiding

όπως ας πούμε δεν συμφωνώ με τη πολιτική των διοδίων , που πιστολιάζω εδώ και καιρό !!  :anon
" Η ζωή είναι μία διαρκής ζυγαριά αποφάσεων , που συνήθως κλέβει . "

Αποσυνδεδεμένος miraze

• I Live Here
  • *
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 05, 2012, 09:46:39 πμ »
το κτεο ειναι υποχρεωτικο.....στα καινουργια στα 4 χρονια και μετα ανα 2 χρονια.......μετα το καθε οχημα ανα 2 χρονια.......επισης αν θελει καποιος να πουλησει την μοτοσυκλετα του πρεπει να εχει το χαρτακι του κτεο.....αλλιως....δεν εχει μεταβιβαση.....εδω στα γιαννενα η τροχαια δεν γνωριζει τιποτα για το θεμα ....αλλα το χαρτι που ηρθε απο την νομαρχια απο 1-1-12......κανονικα οπως ολα τα οχηματα.....ας εχεις πινακιδες απο αλλη περιοχη πρεπει να το περασεις ....τον τριτο μηνα εδω στα γιαννενα περναγαν οι μοτοσυκλετες που εχουν πρωτη ημερομηνια αδειας το 2007........καλο ειναι να ρωτησει ο καθενας ποτε περναει....και να το περασει.

Κάτσε ρε μάστορα-φιλε-συνοδοιπόρε-παρεάκι

Εγώ γιατί έκανα μεταβίβαση όχημα το 2012 στο τμήμα συγκοινωνιών στα Γιάννενα και ΔΕΝ μου ζήτησαν το χαρτί από το ΚΤΕΟ;

Είσαι σίγουρος ότι χρειάζεται;

Το ξέρω ότι σας έχουν ειδοποιήσει τα συνεργεία-αντιπροσωπείες ότι είναι απαραίτητο το ΚΤΕΟ στα μηχανάκια................όμως ξέρω ότι την ειδοποίηση αυτή σας την έκαναν οι ιδιώτες των ΚΤΕΟ και όχι το τμήμα συγκοινωνιών της εκάστοτε Νομαρχίας (περιφέρειας)
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος bil

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 05, 2012, 09:49:59 πμ »
Ο καθείς όπως θωρεί λοιπόν ...

:?

ΔΕν ξέρω αν είναι νόμος, αν έχει εφαρμογή, ΤΙ πρόστιμο έχει ...
Πάντως σε ενδεχόμενο έλεγχο της τροχαίας, καλό είναι να υπάρχει για αποφυγή ταλαιπωρίας, ενστάσεων και χάσιμο χρόνου.

Θορυβώδης Εγκάρσιος Δικύλινδρος

Αποσυνδεδεμένος miraze

• I Live Here
  • *
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 05, 2012, 09:51:17 πμ »

.................................................
Πάντως μεταξύ μας , εγώ συμφωνώ με το μέτρο και δεν βρίσκω κάποιο λόγο να μην περνάμε από έλεγχο   

.................................................

Και εγώ συμφωνώ σε αυτό .......................όμως επειδή όπως είπες και εσύ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ουσιαστικός έλεγχος

Ποιος τα κοιτάει αυτά ??

Καυσαέρια
φρένα (μετρημένα στο φρενόμετρο )
φώτα
ντεσιμπέλ

κολλάς αυτοκόλλητο και πας σπίτι σου !!

Γιατί να το κάνω αφού ούτε θα κερδίσω κάτι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ σαν οδηγός, ούτε θα είμαι ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ ως προς το κράτος;  ???

:bier:
Raduno baby .........

asotosios

• Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 05, 2012, 09:54:58 πμ »
Ρε παιδια το θεμα ειναι αν ειναι νομος ή οχι...

αν δεν ειναι τοτε δεν πρεπει σωνει και καλα να παμε να περασουμε ΚΤΕΟ και να δωσουμε και τα 35αργυρια...(+5 παραπανο απο οτι πηρε ο Ιουδας δεν ειναι και λιγα...)

αν ειναι νομος τοτε θα παμε και θα τα σκασουμε θεμε δε θεμε...!!!

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 05, 2012, 09:57:24 πμ »
πας στοίχημα ?

Αποσυνδεδεμένος faraway

• Guzzi Crazy
  • always faraway....
    • Aprilia Caponord Raid
    • Faraways Videos
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 05, 2012, 09:59:28 πμ »
miraze,  εγώ και συ και άλλοι 1000 ή και 10.000 ή και παραπάνω μοτοσυκλετιστές , ναι δεν χρειαζόμαστε έλεγχο .

Δεν χρειαζόμαστε έλεγχο γιατί είμαστε "λάτρεις" της μοτοσυκλέτας μας , και τη προσέχουμε πολύ περισσότερο από οποιοδήποτε ΙΚΤΕΟ .  :thumbsup:

Αλλά , δυστυχώς εκεί έξω κυκλοφορούν πολλοί χάροι , χωρίς φώτα , με εξατμίσει ότι νά ναι , χωρίς φρένα , με κάτι ερείπια που αποτελούν δημόσιο κίνδυνο .
Αυτούς καλά θα κάνει και θα τους κόψει .

Θα μου πεις τώρα καλα μας δουλεύεις ? Τόσα χρόνια δεν βλέπεις πως περνανε ΚΤΕΟ τα αυτοκίνητα ?

Ναι , και πάλι δίκιο έχεις θα σου πω .
Αλλά έστω και ένα 5% αυτών να μαζέψει κέρδος για μας θα είναι , + ότι ελπίζω πως επειδή είναι ιδιώτες (επαγγελματίες ) θα κόψουν περισσότερους .

Πάντως σε ενδεχόμενο έλεγχο της τροχαίας, καλό είναι να υπάρχει για αποφυγή ταλαιπωρίας, ενστάσεων και χάσιμο χρόνου.

Ακριβώς έτσι το σκέφτηκα και γω !! :thumbsup:

υγ. Στην Άρτα , την πρόσκληση την έβγαλε το συγκοινωνιών της περιοχής . http://tilevoasartas.blogspot.com/2012/01/blog-post_6709.html
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2012, 10:01:06 πμ από faraway »

Αποσυνδεδεμένος faraway

• Guzzi Crazy
  • always faraway....
    • Aprilia Caponord Raid
    • Faraways Videos
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 05, 2012, 10:10:46 πμ »
Ρε παιδια το θεμα ειναι αν ειναι νομος ή οχι...

Ο νόμος υπάρχει και είναι σε ισχύ .

Απλά υπάρχει το κλασικό πρόβλημα όπως με όλους τους νόμους στη χώρα μας που έχουν ένα κενό μεταξύ ψήφισης και υλοποίησης .
 :thumbsup:

υγ . πάω να φύγω τώρα , γιατί θα μπει αυτός που δέρνει το Τσακ , και ποιος τον ακούει ... :hehe: :hehe:

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 05, 2012, 10:23:09 πμ »
Ο καθένας ας κάνει ότι νομίζει. Εγώ προσωπικά δεν θα το κάνω.

Αν έρθει η ώρα να πουλήσω (που δεν έχω σκοπό), θα κάνω ό,τι χρειαστεί ΤΟΤΕ.

Μέχρι το υποτιθέμενο "κράτος" να στρώσει, θα τους δίνω τα @@ μου. Ετσι απλά και άκομψα.

Αν αύριο βγει ένας νόμος να περνάτε ΚΤΕΟ κάθε μήνα, θα το κάνετε επειδή είναι ο νόμος? Ας ξυπνήσουμε κάποια στιγμή, νομίζω...

Οσον αφορά τα χρέπια... εγώ τα μόνα χρέπια που βλέπω χωρίς φρένα, χωρίς φώτα, χωρίς σέλα, είναι κάτι παπάκια της κακιάς ώρας... που ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ να πάνε να τα περάσουν ΚΤΕΟ ούτως ή άλλως, άσε που ένα μεγάλο ποσοστό είναι ανασφάλιστα...

αν ειναι νομος τοτε θα παμε και θα τα σκασουμε θεμε δε θεμε...!!!
Δες παρακάτω....

πας στοίχημα ?

:bier:

Επίσης... έλεγχος της Τροχαίας? το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε? ποιός έλεγχος? εδώ έχει διαλυθεί το σύμπαν ρε....

Αποσυνδεδεμένος miraze

• I Live Here
  • *
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 05, 2012, 10:34:33 πμ »
Θα το ξαναπώ γιατί μου φαίνεται δεν καταλαβαινόμαστε..........και κυρίως μπερδεύουμε και τον ενδιαφερόμενο (οχι ότι τα είχε ποτέ ξεκάθαρα στο μυαλό του ο Bil  :mad:)

Παράβαση του ΚΟΚ για έλλειψη ελέγχου ΚΤΕΟ στα δίκυκλα δεν υπάρχει

Τώρα.............αν έπρεπε να είναι υποχρεωτικός ο έλεγχος και στα δίκυκλα και να κόβεται πρόστιμο για μη έλεγχο..............ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ.................100% να τα ελέγχουν και αυτά.

Από εκεί και πέρα Βασίλειε...............θα κάνεις αυτό που σου ορίζει η ΠΑΣΟΚΟΝΔΛΑΟΣΣΥΡΙΖΑΚΚΕ συνείδησή σου  :hehe:
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος miraze

• I Live Here
  • *
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 05, 2012, 10:35:44 πμ »
...............
υγ . πάω να φύγω τώρα , γιατί θα μπει αυτός που δέρνει το Τσακ , και ποιος τον ακούει ... :hehe: :hehe:

Κάτσε...........

Που πάς.......

Θα τις φάμε εμείς αντί για σένα :hehe::hehe:
Raduno baby .........