Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιούλιος 22, 2018, 03:51:58 πμ

Αποστολέας Θέμα: Λάδια, εσείς πόσα δίνετε?  (Αναγνώστηκε 47620 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Dakota

• I Live Here
  • *
    • 1200sport & YBR 125
    • Του Μήτσου το μπλοκάκι
Λάδια, εσείς πόσα δίνετε?
« στις: Μάρτιος 18, 2009, 08:16:18 μμ »
Έχω την εντύπωση ότι σήμερα μου πιάσανε τον ποπούλι.  :shock:
Στο προηγούμενο σέρβις το ίδιο λάδι κόστιζε 12€/λ.

Από που αγοράζετε λάδια?
Στο επόμενο σέρβις θα τους πάω όλα τα αναλώσιμα.
Αν με ξαναδούν σαν πελάτη.
Σε 1,5 μήνα λήγει η εγγύηση.   :luigi:

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
Απ: Λάδια, εσείς πόσα δίνετε?
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 18, 2009, 09:07:37 μμ »
Dakota, μαλλον δεν εχεις αδικο.

Γνωμη μου: Τα 16e το λιτρο τα Agip ειναι στο πανω μερος της χρηματικης κλιμακας που παιζουν στην αγορα- αλλα εν πασει περιπτωσει τρωγεται. Αυτο που δεν τρωγεται ειναι το 4e εργατικά. Ο "άγραφος νομος" λεει: Το κερδος το βγαζει ο μαστορας απ το λαδι που πουλαει και δεν ζηταει extra εργατικα. Για την ιστορια θα σου πω οτι απ τα 16e τα 3 τουλαχιστον ειναι κερδος του.

Ριξε μια ματια εδω viewtopic.php?f=41&t=231&p=2165&hilit=%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CE%B1#p2165  σ αυτο που λεει το μελος μας DonRodrigo.

Συμφωνω απολυτα μαζι του οτι τα Guzzi λογω αυτοκινητιστικου ξηρου δισκου, ειναι προτιμοτερο να παιρνουν λαδια αυτοκινητων.

Τωρα οσο για το αν θα ειναι Agip, Penzzoil, Βel Ray, κλπ.....προφανως εχει να κανει με τις εκαστοτε συμφωνιες.

ΥΓ. Πες μας οτι δεν σου εδωσαν και τα περιπου 700ml απ το 4ο μπουκαλι που περισσεψαν...   >:D
Never ride faster than your guardian angel can fly

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 19, 2009, 09:16:06 πμ »
Μόνο λάδια ή και φίλτρο λαδιού? Εγώ την τελευταία αλλαγή την πλήρωσα 70€ (agip 10-60 + φίλτρο λαδιού). Για να λέμε και του στραβού το δίκιο... με τα ψιλά παίζουμε.... τι 12 τι 14 δεν χάθηκε και ο κόσμος. Μην είμαστε και τόσο ψείρες ρε παιδιά. Αλλού τα πετάμε τα λεφτά ας μην κολλάμε στα 4 ευρά.

Αποσυνδεδεμένος Dakota

• I Live Here
  • *
    • 1200sport & YBR 125
    • Του Μήτσου το μπλοκάκι
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 19, 2009, 11:00:26 πμ »
Μόνο λάδια. Τα 600ml που περίσσεψαν αυτή την φορά που ήμουν εκεί μου τα δώσανε. Επειδή έχω κρατήσει όλες τις αποδείξεις πρόσεξα ότι πάντα μου χρέωναν 4 λίτρα λάδι χωρίς να μου δίνουν το περίσσευμα πίσω.

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 19, 2009, 11:17:26 πμ »
εντάξει χωρίς φίλτρο νομίζω ότι σε τσιμπήσανε λίγο.. Κάνε υπομονή να τελειώσει η εγγύηση και μετά τα αλλάζεις μόνος σου. Αν θυμάμαι καλά τα΄4 λίτρα κοστίζουν 48 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 19, 2009, 12:45:07 μμ »
Παράθεση από: "FANIS"
.... Για να λέμε και του στραβού το δίκιο... με τα ψιλά παίζουμε.... τι 12 τι 14 δεν χάθηκε και ο κόσμος. Μην είμαστε και τόσο ψείρες ρε παιδιά. Αλλού τα πετάμε τα λεφτά ας μην κολλάμε στα 4 ευρά.

Φανη σχωρνα με - αλλα διαφωνω καθετα.

Το "εγκλημα" ειναι ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ, ασχετως της κλιμακας που παρατηρειται.

Εγκληματιας κι αυτος που σκοτωνει εναν ναρκομανη (που ετσι κι αλλιως θα πεθαινε προωρα καποια στιγμη), εγκληματιας κι ο "Χ" στρατηγος που διαταζει πχ. το ολοκαυτωμα ενος χωριου.

ΥΓ. Για τους περισσοτερο θρησκους, η εντολη λεει: "Ου κλεψεις". Δεν λεει "ου κλεψεις πολλά".
ΥΓ2. Για τους Αγγλομαθεις. Once a thief -always a thief.

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 19, 2009, 01:01:26 μμ »
ZORDAN σχώρνα με κι εμένα αλλά επιτέλους έχω βαρεθεί με τη μιζέρια πια ρε φίλε!!!!
Μπορούμε να αποκαλούμε απατεώνα και κλέφτη κάποιον που έβαλε 2 ευρώ παραπάνω σε ένα προϊόν που στο τέλος τέλος δεν ξέρουμε και τι λειτουργικά έξοδα έχει σε σχέση με κάποιον άλλο, και εντωμεταξύ να κυκλοφορούν ανάμεσά μας τα λαμόγια που μας τρώνε εκατομμύρια και εκεί να κάνουμε τις πάπιες!!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!! Με τα δίευρα και και με τα λεπτά και με τη μιζέρια μας!!!

Αν μπορείς να το βρεις φθηνότερα πήγαινε εκεί, δεν σημαίνει ότι ο ακριβότερος είναι και κλέφτης!

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 19, 2009, 01:37:29 μμ »
Για να μην αρχισουμε να σπαμαρουμε το θεμα του Dakota με κοινωνιολογικες μελετες και θεωρησεις μας, ας ασχοληθουμε με το ζητουμενο του Dakota. Μακαρι να μην υπηρχαν Φανη τα "στεγανα" που εχουν οι ιδιοι δημιουργησει και να ξεμπροσπιαζαμε κι αυτους που "πνιγουν" τα εκατομμυρια...

Το συνεργειο χρεωσε τον Dakota "πλουσια-πλουσια" 16e. Του πηρε και επιπλεον εργατικα 4e. Δεν του εδινε το υπολοιπο του μπουκαλιου τις προηγουμενες φορες. Εγω προσωπικα, τον εν λογω μαστορα -χωρις να ξερω καν ποιος ειναι- τον βρισκω παντελως offside.  :)

Αποσυνδεδεμένος guzzonord

• Guzzi Maniac
  • Αποκομμένο μέλος
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 19, 2009, 03:04:35 μμ »
Εγώ που τα πλήρωσα 17€ το λίτρο και τα άλλαξα και μόνος μου, τι να πω?  

Αποσυνδεδεμένος thomasv

• Guzzi Let Me Be
  • *
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 19, 2009, 04:50:44 μμ »
Και εγώ στο suzuki βάζω agip 10-60 και την τελευταία φορά άλλαξα  λάδια αρχές χειμώνα τα πλήρωσα 15 ευρώ το λίτρο.

Αποσυνδεδεμένος Bicilindrico

• I Live Here
  • *
  • The Way the "V" is meant to Be...
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 19, 2009, 11:04:58 μμ »
Παράθεση από: "thomasv"
Και εγώ στο suzuki βάζω agip 10-60 και την τελευταία φορά άλλαξα  λάδια αρχές χειμώνα τα πλήρωσα 15 ευρώ το λίτρο.

Και εγώ τόσο το Motul 15W50 (300 racing LeMans)
Τι είναι η Μoto GUZZI μπαμπά;
Ό,τι και το τραγανό και ζουμερό λιπάκι στην άκρη της μπριζόλας παιδί μου

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 20, 2009, 02:59:41 μμ »
Γνώμη μου (αλλά ξέρω)
Η Άτζιπ τα ακρίβυνε !

Τα πιο φτηνά λάδια τα έχει ο Λαμπριανίδης στη Καλλιρρόης.
Νομίζω ότι έχει και σελίδα στο ιντερνέτ.

Για να γίνει σωστή η δουλειά μας όμως τα παλιά λαδάκια τα βάζουμε σ ένα μπουκάλι και τα πάμε σε μια μαρίνα που έχει κάδους για ανακύκλωση λαδιών.

v11cafe

• Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 20, 2009, 05:31:22 μμ »
Agip 5w-40  ή 10w60 παλιοτερα  απο Λαμπριανιδη 13ε/lt
τωρα δεν τα φερνει πια :o

FANIS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 20, 2009, 07:13:46 μμ »
Στην Ιταλία πριν 2 εβδομάδες το 10-60 το αγόρασα 18 €  το λίτρο αλλά μείον μια έκπτωση 10% (AGOSTINI), τα πήρα 67 ευρά. Πάντως είναι απαράδεκτο εδώ στην Ελλάδα αυτό που συμβαίνει.... για ρίξτε και μια ματιά εδώ να σας φύγει η μαγκιά από τιμές...... ειδικά στα λάστιχα....  

www.mandp.co.uk

Αποσυνδεδεμένος bil

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 28, 2009, 08:22:12 μμ »
Σήμερα το απόγευμα πήγα και πήρα 1 λίτρο Agip Racing full synthetic sae 10w - 60 από την αντιπροσωπεία, μετά από την λαδοκουβέντα που είχαμε στο φόρουμ, αφού λέω 36ωρο έρχεται, ε, όλο και κάτι θα κάψει, ας έχω και λίγο λαδάκι μαζί μου.

τιμή ;

E ;

E ;

20 στρογγυλά Ευρουδάκια !  :?

Πριν 20 ημέρες είχα κάνει το service Θεσσαλονίκη και είχα βάλει τα ίδια λάδια που είμαι σίγουρος οτι ΔΕΝ είχαν τόσο !

Αν μιλάμε για δακτυλιές στην γλουτιαία χώρα, είμαι ο Βασιλιάς !

Θα αρχίσω και εγώ να ψωνίζω και τα λάδια από το νέτ !!!!

Αντε...
Θορυβώδης Εγκάρσιος Δικύλινδρος