Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Οκτώβριος 19, 2017, 11:09:50 μμ

Αποστολέας Θέμα: Α Ν Α Ρ Ω Τ Ι Ε Μ Α Ι ....  (Αναγνώστηκε 14269 φορές)

KTiNoS

• Επισκέπτης
Απ: Α Ν Α Ρ Ω Τ Ι Ε Μ Α Ι ....
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 08, 2012, 03:08:28 μμ »
Φυσικα...

Ολοι οσοι στη στηλη "Ολοκληρωσαν?" εχουν "ναι", αυτοι ΟΛΟΙ το εχουν κανει κανονικα. Τοτε δεν επαιζαν οι φωτογραφιες...επρεπε να βρεθεις σε συγκεκριμενα σημεια πολεων μεσα σε καθορισμενο παραθυρο χρονικο για να παρεις "ζωντανη" υπογραφη-σφραγιδα απο εκπροσωπους των τοπικων λεσχων μοτοσυκλετας που μας περιμεναν. Κοπανες και τα τοιαυτα δεν παιζανε σε καμμια περιπτωση.
Ακομη και αυτοι που εχουν "οχι" στη στηλη, ειχαν ολοκληρωσει (οι περισσοτεροι) αλλα ισως δεν προλαβαν ενα ΣΕΔ-ΣΕΧ, συνηθως το τελευταιο, αργα το βραδυ της Κυριακης. Ετσι "no signature....no nothing.."   ::knownothing....εκτος βαθμολογιας... Δεν βγηκε τυχαια η φημη οτι το 36ωρο ειναι πραγματικα δυσκολο...

Δεν ξεχνιεται ο φιλος ο Μαλαμας που εφτασε 2 φορες διπλα στη πηγη και νερο δεν ηπιε...Και με τη Vespa εφτασε μεχρι τον Ισθμο που ηταν το τελευταιο Control και οι δικοι μας που ειχαν στησει το τραπεζακι-ομπρελα εκει, τα'χαν μαζεψει προ 10-λεπτου...Στεναχωρια...
Τα ιδια του συνεβησαν και οταν επιχειρησε με το μπομπο-LIFAN και σχεδον ολοκληρωσε αλλα εμεινε παλι εκτος καταταξης για λιγο...Η πιο "ηρωικη" συμμετοχη στα 15 χρονια!  Πρεπει να εισαι τελειως για να προπαθησεις να κανεις κατι τετοιο!!!!  :hehe:

Πετρο το ειχα ακουσει αυτο για τον Μαλαμα( :notworthy:) αλλα νομιζα οτι ηταν μια ηρωικη ιστορια που λεμε τα βραδια σε camping γυρω απο την φωτια δεν πιστευα οτι ηταν αληθεια...
ρε τον μουρλο με το μπομπο....  :hehe:

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 08, 2012, 03:13:41 μμ »

http://img527.imageshack.us/img527/8540/000011jt3.jpg
Α Ν Α Ρ Ω Τ Ι Ε Μ Α Ι ....

:rasta:

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 08, 2012, 03:14:30 μμ »

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 08, 2012, 03:16:35 μμ »
....
να θυμισω τον φιλο Κωστα με το παλιο GSX το μπατσικο (με R&D team εμενα και τον νο.002)!

:ok:  :thumbsup:

και οπως λεει και ο φιλτατος Teacher....

"σκεφτείτε ολα αυτά τά ατομα τι αγώνα εκαναν......." :resp:

:fff:

Αποσυνδεδεμένος julius

• Guzzi Wannabee
  • *
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 08, 2012, 05:08:40 μμ »
O darth vader!

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 08, 2012, 07:46:50 μμ »
O darth vader!
Μπα...
Με το σπαθί ο Alexis ιδρυτής και πρόεδρος του TDM Ελλάς για αρκετά χρόνια.
Ο άλλος είναι ο Μπίλης (που να σου εξηγώ φάση)

Ο από πάνω με το ΧΤ είμαι εγώ.
 moto~

Αποσυνδεδεμένος teacher

• Guzzi Let Me Be
  • *
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 08, 2012, 10:59:06 μμ »
Μάνα μου !!!! Τί διαμάντια ειναι αυτά !!!!

Κοριτσόπουλα .... ΑΥΤΟΙ ειναι 36ωρίτες !!!!

Ισως πρέπει νά θεσπίσουμε ενα κύπελο οπου θά ψηφίζουν μόνο οσοι λαμβάνουν μέρος στόν αγώνα γιά τέτοιες αξιόλογες συμετοχές.
Αλλο νά κάνεις 36ωρο μέ τοπ μοντέλο καί αλλο μέ κάτι διαφορετικό.......

Αποσυνδεδεμένος daculas367

• Guzzi Wannabee
  • *
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 08, 2012, 11:12:41 μμ »
ΓΙΩΡΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος MOUSTAKAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 13, 2012, 12:20:24 πμ »

Δεν ξεχνιεται ο φιλος ο Μαλαμας που εφτασε 2 φορες διπλα στη πηγη και νερο δεν ηπιε...Και με τη Vespa εφτασε μεχρι τον Ισθμο που ηταν το τελευταιο Control και οι δικοι μας που ειχαν στησει το τραπεζακι-ομπρελα εκει, τα'χαν μαζεψει προ 10-λεπτου...Στεναχωρια...

Και το εκοψε για Ξανθη στα καπακια!!!

Τα ιδια του συνεβησαν και οταν επιχειρησε με το μπομπο-LIFAN και σχεδον ολοκληρωσε αλλα εμεινε παλι εκτος καταταξης για λιγο...Η πιο "ηρωικη" συμμετοχη στα 15 χρονια!  Πρεπει να εισαι τελειως :crazyb  για να προπαθησεις να κανεις κατι τετοιο!!!!  :hehe:

Μαζι με την Μαριλυ με το Anhelo250 που πηγαιναν μαζι σε ολη την διαδρομη.
Πρεπει να ακουσεις την ιστορια του για την χαζοτουμπα που εφαγε σε κατι λασπες την Κυριακη και γυρνουσε γυρω-γυρω ο μπομπος χωρις να μπορει να κλεισει το kill switch
Επισης την αγωνια τους οταν, αξημερωτα (4-5 το πρωι της Δευτερας), γυριζαν στην Ε.Ο. Πατρων Κορινθου χωρις βενζινη και με ανυπαρκτα/κλειστα βενζιναδικα στην διαδρομη.... τρομος!!!

Και για οποιον τον ενδιαφέρει το καταπληκτικό οδοιπορικό του Μάλαμα,το εχει γράψει στο ΜΟΤΟ.
Εαν θυμάμαι καλά ειναι στο τεύχος του Ιουνίου ή Ιουλίου του 2005.
Το εχω κρατήσει στην συλλογή μου.Μολις το βρω θα αναρτήσω το Νο του τευχους.
Απλά καταπληκτικό,αξίζει να το διαβάσει κανείς.

Carcano

• Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 02:32:59 μμ »
One more photo

Αποσυνδεδεμένος ALX

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
  • ©2002-2017
    • R1150GS
    • facebike.gr
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 30, 2012, 08:15:54 πμ »
Πραγματικά υπήρξαν ηρωικές συμμετοχές στα 36ωρα που μας πέρασαν.
Όντας από τους παλιότερους 36ωρήτες, έχω δει σχεδόν τα πάντα από μηχανάκια και από ανθρώπους (αν και δεν φημίζομαι για την μνήμη μου ώστε να έχω συγκρατήσει ονόματα κτλ)
Σίγουρα όμως θυμάμαι αυτούς που μου έκαναν εντύπωση.
Παιδιά με 125ράκια, με 250αράκια εντούρα, με δίχρονες ανατολικοευρωπαϊκές (κι όχι μόνο) κατασκευές, παιδιά με μπόμπους, βέσπες και παπιά που πάλεψαν με τις δυσκολίες των πολλών χιλιομέτρων σε δύσκολους δρόμους και με ακραίες κάποιες στιγμές καιρικές συνθήκες.
Θυμάμαι Λουκά με το Jawa... που χανόταν μέσα σε ένα σύννεφο καπνού κάθε φορά που μας περνούσε όταν κάναμε στάση για τσιγάρο.
Το παλικάρι με το αποχαρακτηρισμένο μπατσικό suzuki...
Θυμάμαι Μάλαμα... (με τον φτιαγμένο 90άρη κινέζικο μπόμπο (μας είχε τρελάνει τότε στο M/B του moto αν θα αντέξει το μπομπίδιο και μας έλεγε συνεχώς ότι έφτιαχνε/έβαζε πάνω του για να είναι έτοιμος!)
Θυμάμαι Νίκο από Θεσ/νίκη... με το 125αρι παπί για δύο συνεχόμενα 36ωρα (ενώ είχε και Varadero 1000 στη κατοχή του) να τα βάζει με τα ατέλειωτα χιλιόμετρα και να τα καταφέρνει! (δεν είναι όμως πια μαζί μας γιατί την επόμενη νομίζω χρονιά, τον πρόδωσε η καρδιά του και έφυγε από κοντά μας  :oops:) Θυμάμαι που μας έλεγε:... «τι να έρθω να κάνω με το varadero? Σκοπός είναι  να ζοριστούμε και λίγο!»  :notworthy:
Kαι πολλοί άλλοι φυσικά ακόμα. Συμμετοχές με μοτοσυκλέτες μικρού κυβισμού, που δεν σε βοηθούσαν να καταπιείς λίγο πιο γρήγορα τα εύκολα χιλιόμετρα ώστε να κερδίσεις χρόνο ξεκούρασης στο ξενοδοχείο.
Εγώ ήμουν από τους "άνετους" του 36ώρου. Με το pegaso 650 τα 2 πρώτα χρόνια ('02-'03) που θεωρούταν ένα από τα ταξιδιάρικα μονοκύλινδρα και τα επόμενα ('04-σήμερα) με το GS, ήταν σαν να έκλεβα εκκλησία σε σχέση με τα μηχανάκια των παραπάνω. Αλλά όταν ακόμα και με τέτοιες μοτοσυκλέτες.... ζορίζεσαι είναι η αλήθεια... τι πρέπει να σκεφτείς για τα παλικάρια παραπάνω?!?!?!? Πόσα κουράγια είχαν για να το ξεκινήσουν όλο αυτό και να το φέρουν και εις πέρας!
Σίγουρα τα σκέφτεσαι μετά και λες ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ρε τα άτομα! :notworthy:

Κάπως έτσι σκέφτηκα κι εγώ μετά το δικό μου 36ωρο του 2004, αλλά για άλλους λόγους.... όχι για συμμετοχή με μικρό μηχανάκι.

Φίλε Teacher άνοιξες ένα θέμα που έχει ατέλειωτες ιστορίες για να γραφτούν από όλους μας. Και σίγουρα κάθε φορά που τα θυμόμαστε, θα θέλαμε να τα ξαναζήσουμε και πάλι και πάλι και πάλι... όπως τότε!

2002
http://img141.imageshack.us/img141/8501/0025m.jpg

http://img713.imageshack.us/img713/3007/mbteam1.jpg

2003

http://img204.imageshack.us/img204/7821/hotelalma1.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/2317/kalampaka.jpg

...κι άλλες πολλές  :bier:
Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 30, 2012, 12:41:41 μμ »
φορτώστε πράμα....... :bier:
Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"