Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Δεκέμβριος 12, 2017, 12:29:36 πμ

Αποστολέας Θέμα: Λαέ μου....  (Αναγνώστηκε 21152 φορές)

KTiNoS

• Επισκέπτης
Απ: Λαέ μου....
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 21, 2013, 05:11:03 μμ »
Καλημέρα σας!

Καλά.
Βέβαια, απ' όσο θυμάμαι ο Kevin δεν ήταν Yamahόπαιδο...(δεν παίρνω όρκο -ιδιαίτερα για τα χρόνια inside USA).
O Colin έτρεξε κι αυτός ΚΑΙ με Yamaha.

Οι "Τρεις Σωματοφύλακες", ΠΟΤΕ δεν φημίζονταν για τις καλές τους σχέσεις με "τσάτσους". Οπότε ή δεν είναι "τσάτσος", ή τσατσέψανε τα ραμολί....

Α! Για πες μας, πέρα απο τα "όμορφα".
Πες μας για τις "ευθύνες" και τα "κουνήματα" της FIM και των managαραίων του Sport. 

To "ζαρζαβατικό", πάει με πολλά φαγητά. Απλά, δεν αρέσει σε όλους τους ανθρώπους, λογικό.
Όμως ο μάγειρας είναι που κρατάει την κουτάλα. Αυτός μαγειρεύει. Αυτός προσθέτει, αφαιρεί, αποκλείει τα λογής "ζαρζαβατικά" (γιατί υπάρχουν κι άλλα).
Μπορεί κι ο μάγειρας να "εξυπηρετείται" στους σκοπούς του, απο την ύπαρξη και τα "καμώματα" των λογής "μαϊντανών" της επιλογής του.

Ο "μαϊντανός", ο "μαλάkas", η "αδερφή", ή όπως βολεύει τον καθένα, απο μόνος του, δεν μπορεί να κάνει απολύτως τίποτα

υγ: ο Kevin μαζί με το Haga και τον on Yuki Kagayama, τρέχουν στις 8 ώρες της Suzuka με Suzuki.... Απίστευτο "ομαδάκι"....

υγ2: GAMIΕΤΑΙ η FIM (ούτως ή άλλως) και το site στα SBK! Άλλη ώρα λέγανε, άλλη ώρα έγινε το Α' σκέλος των SBK....
Στη βρεγμένη Μόσχα (γειά σου σύντροφε Βλαδίμηρε...), οι "προπέλες" 1-2, Melandri, Davies. Τρίτη η DucAudi με Badovini. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ο Αδόλφος κατέκτησε τη Μόσχα...! 

Μεσημέρι είναι σ έχει βαρέσει ο ήλιος λογικό !

:hehe:

Κατ αρχήν ο μαιντανός εδώ είναι ο Κέβιν που τα τελευταία χρόνια είναι παντού.
Οι άλλοι ΟΛΟΙ είναι πιλότοι γιαμάχα στα μοτο τζι πι και ο Κόλιν μαζί.
Τώρα όλοι εκεί ξέρουν τι έχει παιχτεί από πρώτο χέρι.
 Ένας απ αυτούς με τη Συμπεριφορά του το δείχνει και σ εμάς.
(βρες τον τσαρλατάνο...)
Από εκεί και μετά αφού κατάφεραν να κάνουν και τον Μπράντλ οδηγάρα... οκ τι να πω εγω.
Στο κάτω κάτω όποιος είχε καλό πραπρίλια κέρδιζε και στα 125 και στα 2,5
Πλην Μπιάτζι   
 :bier:

Αποσυνδεδεμένος I. t. A

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 21, 2013, 07:37:38 μμ »
Γειά!

Μωρέ μια χαρά είναι το κεφάλι μου.

Η λεζάντα έγραφε "Pure Legend". Και ο "Pepsi colas" ανήκει σε αυτή την κατηγορία κι ας μην είναι Yamaha.
Στο κάτω -κάτω "έγραψε" το μύθο του με μια "κατώτερη" των άλλων μοτοσυκλέτα.

Πως το είπες αυτό για τα καλά παπαραπρίλια; Μάλιστα. Για ρώτα το Harada να σου πει. Όταν τον βρεις, πες
του οτι είσαι κολλητός του Capirex (Capirossi)....

Μπορεί να μη σου αρέσει και να σε πιάνει αναγούλα αλλά κι ο Sic απο τα "μικρά" ξεκίνησε, κι όλα έδειχναν οτι θα πήγαινε καλά, αλλά κατάρα στην poutάνα την ώρα και στα ηλεκτρονικά....

Κι άλλοι "μαϊντανοί" υπάρχουν στα "μικρά". Και που να δεις τι "μαϊντανομαχίες" που γίνονται εκεί μέσα....
Και στα 125, 250, αλλά και τώρα στα 250, 600 (cbr)....
Υπήρξαν φορές που καλύτερα να έβλεπες τα "μικρά" -κυρίως τα 125, παρά τα άλλα.
Και υπήρχαν φορές που καλύτερα να έβλεπες WSBK και όλα τα παρελκόμενα, παρά Gp ή όπως τα βαφτίζει η GAMΩFIM....
Kαι βέβαια, τα "γεράκια" μυριστήκανε οτι το "κύριο" προϊόν τους πάει για βρούβες και κάνανε και τα WSBK σαν και τα μούτρα τους. Ντύσανε όλο το "φαΐ με όμορφα κωλarάκια και στοιχήματα και άντε gamisou sport!

Η αλήθεια παραμένει: 9 (ΕΝΝΕΑ) Παγκόσμια. Ασχέτως κατηγορίας. Και του Ago οι τίτλοι είναι ανάμεικτοι. Και o Yarno έτρεχε με οτι "έβρισκε" και μοίραζε τέϊον Φινλανδίας, gamώ την κακιά την ώρα και σε αυτή την οδηγάρα....
Μια και ενθυμήθην, δηλαδή ο Spencer που πήρε Παγκόσμιο, πίσω στα 1985 και στα 500 και στα 250 ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, τι να κάνει; Να σβήσει το μικρό του τον τίτλο επειδή....
Η αλήθεια παραμένει: 9 (ΕΝΝΕΑ) φορές Παγκόσμιος η "γριούλα'....

Άσε αγόρι μου. Απο πότε ο Colin οδηγός Yamaha ; Κατ' ανάγκην 2oς στο Rossi και μια, νομίζω χρονιά στην Tech 3.... Βέβαια, και τα χρόνια περάσανε. Αλλά ο άνθρωπος το όνομά του το έκανε με τη Honda και στα WSBK (υπό αυτή την έννοια "απο πότε οδηγός Yamaha;"). Πάρα πολύ καλός οδηγός για να μεταφέρει δεδομένα και να τεστάρει μοτοσυκλέτες, απίστευτα πολύτιμο Νο 2.
Αλλά ξαναλέω, τα "καλά" του με τη Honda και στα WSBK. Και να είναι καλά, ο paπάras o Bayliss που του χάρισε ένα τίτλο....
Όλοι έχουν το μύθο τους στη φωτο. Και όλοι έχουν θέση.

Για "τσαρλατάνους" και λοιπούς αρκουδιάρηδες.
Επειδή λοιπόν "κάποιοι" αποφάσισαν οτι θέλουν επικοινωνιακό το σπορ, ο πιο κατάλληλος spokesman που λέμε και στα marketing, ήταν, είναι, θα δούμε και για πόσο θα μπορεί να είναι, ο "γιατρός". Που τυχαίως είναι και "τιμονάκιας". Μια χαρά τους κάνει τη δουλειά και φέρνει και λ7 στο μαγαζάκι.

Τι να κάνουμε. Κι εμένα δε μου αρέσουν οι αγγινάρες και τα αμελέτητα.... 

Kι όσο για τον "μαϊντανό" Kevin, ΞΑΝΑΛΕΩ: Μαζί με κάτι άσχετους ονόματι HAGA και KAGAYAMA αντί να κάνουνε τους γέρους στο Muppet Show που τους φταίνε όλα, εκτός αν δούνε καμιά κωλάra -αν κι εκεί μουρμουρίζουν, αυτοί λοιπόν οι "μαϊντανοί", αντί να πάνε για μπάνια και για "τσία", οι παλιόγριες, αντί να αράάάάάξουν, είπαν να μαζέψουν τα γεροντόπαχά τους και να "τρέξουν" στις 8 ώρες της Suzuka....
Κι ο Kevin εξακολουθεί ακόμα και τώρα να αποτελεί το "μαύρο πρόβατο" σε πάρα πολλά θέματα και να τη "λέει" στη malakoFIM....

Τώρα, τον papάρα το Biaggi, τι τον θυμήθηκες;; Θες να με εκνευρίσεις;;;;
Bέβαια, αν θες να μιλήσουμε σοβαρά για "μαϊντανούς" και "τσαρλατάνους", τότε, μάλιστα. The roman paparor

υγ: Gamώ της Μόσχας τη βροχή. Αει στο διάolo. Andrea Antonelli, world Supersport, R. I. S
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2013, 12:31:26 πμ από I. t. A »
MG-S, γιατί έτσι μας αρέσ'!

Αποσυνδεδεμένος I. t. A

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 24, 2013, 05:23:38 μμ »
G afternoon!

Θα επανέλθω, αλλά ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΓΑΜΙΟLA ΝΑ ΠΕΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ Marquez ΣΤΟ Rossi.

Ούτε καν ο Suppo, που τράβαγε τα μαλλιά κι έσκιζε τα ρούχα του όταν έφαγε "πόρτα" ο Casey πίσω στα 2008....

ΠΟΣΗ ρε πούstη μου υποκρισία.....
Α! Και δεν ήταν η Valentino ο πρώτος. Υπήρξε και άλλος παλιότερα και μάλιστα ΜΕ "τουτού".... Κρατηθείτε!
http://youtu.be/ywsB65YfLOQ

ΧΑΧΑΧΑ! Ιt is still called racing μωρή γαμωFIM! Hardly, but still
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2013, 01:00:31 πμ από I. t. A »

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 24, 2013, 05:57:17 μμ »
Ποιός τον γαμεί το γερορόσσι...?

:hehe:

Αποσυνδεδεμένος I. t. A

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 26, 2013, 12:39:45 πμ »
Καλησπέρα σας!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ. True to his legend (όσο κι αν πρόκειται περί ΠΙΛΟΤΟΥ):

Στα δοκιμαστικά της Suzuka, αγόρασε "οικόπεδο" ο Pepsi Man.... Τούμπα ο Kevin....

Κακούργο KTiNoS. Το γλωσσόφαγες το..., πουρό   
(τρελλή φωτο. Δέκατα του δευτερολέπτου πριν το ξξξξξξξξξξξ, χρρρρρρρρρρρρ, ψιλομπαμ)

Αποσυνδεδεμένος I. t. A

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 28, 2013, 05:58:27 μμ »
Καλό σας απόγευμα!

Ας κάνουμε μια ήρεμη βόλτα στην πίστα της Suzuka....

Και για τα γνωστά παλιόπαιδα, προσέξτε ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ατελείωτη είναι η "Spoon"....
http://youtu.be/UmelzSBuL3M

Ωραία βόλτα, ρομαντική

Αποσυνδεδεμένος I. t. A

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 28, 2013, 06:05:36 μμ »
Aς το δούμε και λίγο "εναλλακτικά"....
http://youtu.be/KUCaN5u_nXo
Αει να χαθείτε παλιοχελώνες Ιαπωνέζοι
(το "ίσιωσε" το πρώτο εσσάκι)