Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Σεπτεμβρίου 18, 2019, 11:19:06 μμ

Αποστολέας Θέμα: Δημήτρης - pasquali 995  (Αναγνώστηκε 1033 φορές)

Αποσυνδεδεμένος mastoras

• Guzzi Wannabee
  • *
Δημήτρης - pasquali 995
« στις: Μαρτίου 31, 2014, 09:08:30 πμ »
Καλημέρα φίλοι μοτοσυκλετιστές, αναβάτες, συνεπιβάτες, μαστόρια, και φίλοι των Ιταλικών μοτοσυκλετών. :thumbsup:

Η πολύχρονη ιστορία μου στον χώρο της μοτοσυκλέτας, ακόμα και σαν επαγγελματίας, δεν μου έδωσε την ευκαιρία να έχω κάποια επαφή με ένα moto GUZZI.....μια μικρή προσπάθεια απόκτησης ενός παλαιού μοντέλου είχε γίνει στα πρώτα μου μοτοποδηλατικά βήματα στην ηλικία των 16 ετών. Τυχαία σε κάποιο μαγαζί που τριγυρνούσα βρήκα μια στοίβα από ένα τελείως διαλυμένο moto GUZZI σε καλή τιμή που άμεσα το χρεώθηκα, και το κουβάλησα στο σπίτι.

Στην συνέχεια ξεκίνησα να το μοντάρω, έχοντας μόνο τις στοιχειώδεις γνώσεις προς τα ποια μεριά βιδώνει μια βίδα ένα κατσαβίδι  ??? Απο το μοτοποδήλατο piaggio στα 250c ενός moto guzzi το όνειρο ήταν μεγαλειώδης και ασύλληπτο, τόσο που κράτησε 1 μήνα.

Στην συνέχεια ο ιδιοκτήτης της στοίβας του διαλυμένου, ήρθε και μου τα πήρε όλα πίσω  :mad:......λόγω μη απόδοσης της συμφωνηθείσας προκαταβολής που έπρεπε να δώσω.

Μετέπειτα η μοτοσυκλετιστική μου πορεία αποτυπώθηκε επάνω στις σέλλες των Ιαπωνικών μοτοσυκλετών, και εκεί έμεινα πιστός 30 χρόνια, ώσπου κάποια στιγμή έριξα μαύρη πέτρα πίσω μου, μια για πάντα σε κάθε τι που είχε σχέση με τις δύο ρόδες.......και κατέληξα σήμερα Κτηνοτρόφος.

Ετσι λοιπόν γνώρισα το site σας, μέσα από τις αναζητήσεις μου περί των τρακτέρ.  :bier:

Αποσυνδεδεμένος mastoras

• Guzzi Wannabee
  • *
Απ: Δημήτρης - pasquali 995
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 31, 2014, 09:50:53 πμ »
Ταλαίπωρος κάτοχος και εγώ ενός pasquali 995, υποκλίνομαι με σεβασμό στην δουλειά του pto  - http://forum.motoguzziclub.gr/index.php/topic,5669.0.html -  επιθυμώ να με βοηθήσει να τον μιμηθώ.....έστω και στο ελάχιστο από αυτήν την μεγαλειώδη προσπάθεια που έχει κάνει.

Δημήτρης απο Χαλκιδική.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2014, 03:27:32 μμ από Vagpap »

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 31, 2014, 02:59:28 μμ »
μαυρη πέτρα γιατί?

συνέβη κάτι?

οσον αφορα τις αναζητησεις για τρακτερ, αφου βρεθηκες εδω, δεν επεσες και πολυ έξω! (βλέπεις έχουμε και χιούμορ! :hehe:)

χαίρε!
Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"

Αποσυνδεδεμένος p.t.o

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Fetish
  • «Move as fast as you possibly can»
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 31, 2014, 03:18:37 μμ »
οσον αφορα τις αναζητησεις για τρακτερ, αφου βρεθηκες εδω, δεν επεσες και πολυ έξω! (βλέπεις έχουμε και χιούμορ! :hehe:)

χαίρε!

..περι γεωργικών η συνέχεια... :hehe:

υγ. εχεις pm.. mastora

Αποσυνδεδεμένος Vagpap

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 31, 2014, 03:29:26 μμ »
Γεια σου Δημήτρη ...mastora!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας !
This is Toumba.....