Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Αύγουστος 21, 2017, 02:00:37 πμ

Αποστολέας Θέμα: ας διάβαζες....  (Αναγνώστηκε 1933 φορές)

KTiNoS

• Επισκέπτης

Αποσυνδεδεμένος aquile

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
Απ: ας διάβαζες....
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 14, 2014, 09:14:09 μμ »
Ευτυχώς............

.....διαβάζω!  :hehe:  :thumbsup:
Γυρνωντας προς τα πισω ολοταχως, προσπερασαμε δυστυχως και την εποχη του Carlo...

Αποσυνδεδεμένος PanLampro

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 14, 2014, 09:47:49 μμ »
τι λεει ρε ιταλοπληκτοι?
Θα με φάει η περιέργεια...
Τί είναι μετά την επόμενη στροφή?

Αποσυνδεδεμένος DonRodrigo

• Guzzi Fetish
    • Griso 1100
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 15, 2014, 09:33:13 πμ »
Δε ξέρω Ιταλικά, αλλά είμαι απόλυτα σίγουρος πως λέει ότι το δικό μου μηχανάκι είναι το καλύτερο.  :hehe:

Αποσυνδεδεμένος nikosp

• Guzzi Wannabee
  • *
  • !@#$ ΤΑΧΩ ΧΑΜΕΝΑ
    • 2 Vespa Cosa II (Πρός το παρόν)
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 19, 2014, 11:33:47 μμ »
NON SONO SOVRAPPONIBILI

Dicevo: queste moto fanno mestieri diversi. Aggiungo: hanno due target che non sono sovrapponibili. La BMW R nineT pesa una trentina di chili di meno e costa anche qualche migliaio di euro in più; non essendo proprio una tutto-fare (scordatevi i viaggi lunghi con quella sella e poi non vorrete rovinarne l'estetica mettendole i valigioni?) è perfetta per la città e le sgroppate senza impegno in collina. La Moto Guzzi Griso in città è un Purgatorio e nelle manovre una rottura. Ma quando trova la strada libera si capisce perfettamente il motivo per cui tanti amano le Guzzi.

NON CAPISCO QUALE MI PIACE DI PIÙ

Alla fine non ci riesco a dire quale mi piace di più; probabilmente dovrei avere entrambe: una modella tedesca con un inaspettato caratterino da “wild girl” e un amico “tosto” di quelli che non ti mollano mai.

Το κείμενο είναι πολύ μακρύ για να το μεταφράσω όλο
Με λίγα λόγια όμως λέει ότι οι δύο μοτοσυκλέττες είναι για δύο διαφορετικούς πελάτες
Η μέν ΒΜW R ζυγίζει περίπου 30 κιλά λιγότερο αλλά κοστίζει περίπου χίλια ευρώ περισσότερο (στην Ιταλία) είναι τέλεια στην πόλη αλλά δέν συνιστάται για μακρυνά ταξείδια λόγω σκληρού καθίσματος και λόγω του ότι δέν θα ήθελε κανείς να χαλάσει τήν όμορφιά της με εξωτερικές βαλίτσες
Η δε Motoguzzi στην πόλη είναι κόλαση και στούς επι τόπου ελλιγμούς είναι βαριά αλλά όταν βρίσκει ελεύθερο δρόμο τότε καταλαβαίνεις γιατί μερικοί προτιμούν Motoguzzi
Τέλος δέν μπορεί να πεί εάν προτιμάει κάποια από τίς δύο
Θα ήθελε να έχει και τίς δύο

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 12:24:51 πμ »
Εδώ και 30+ χρόνια... μ' άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε.  :youfail

Ναι μεν το ένα... αλλά που να δεις και το άλλο.

Μην τυχόν και θάψουμε κανένα και δεν μας δώσει διαφήμιση του χρόνου.

Εγώ λοιπόν λέω ότι τα μηχανάκια  είναι πανομοιότυπα και αυτός που θέλει... θα πάρει Canon κι ο άλλος Nikon. Για τον ίδιο λόγο στα περίπτερα παίζουν και Μarlboro με 12mg νικοτινη και Camel με ίδια νικοτίνη.

Όπως και να 'χει,  Νίκο ευχαριστούμε  για το σάμαρυ της μετάφρασης.   :thumbsup:
Never ride faster than your guardian angel can fly

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 05:56:13 μμ »

Αποσυνδεδεμένος nikosp

• Guzzi Wannabee
  • *
  • !@#$ ΤΑΧΩ ΧΑΜΕΝΑ
    • 2 Vespa Cosa II (Πρός το παρόν)
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 09:24:07 μμ »
Εδώ και 30+ χρόνια... μ' άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε.  :youfail

Ναι μεν το ένα... αλλά που να δεις και το άλλο.

Μην τυχόν και θάψουμε κανένα και δεν μας δώσει διαφήμιση του χρόνου.

Εγώ λοιπόν λέω ότι τα μηχανάκια  είναι πανομοιότυπα και αυτός που θέλει... θα πάρει Canon κι ο άλλος Nikon. Για τον ίδιο λόγο στα περίπτερα παίζουν και Μarlboro με 12mg νικοτινη και Camel με ίδια νικοτίνη.

Όπως και να 'χει,  Νίκο ευχαριστούμε  για το σάμαρυ της μετάφρασης.   :thumbsup:
Εν μέρει έχεις δίκιο
Πώς όμως να πεί κανείς ότι μια BMW η Moto Guzzi δέν είναι καλή και δέν μου αρέσει ?
Εάν χρειάζεστε μεταφράσεις από και πρός Ιταλικά αλλά και όχι μόνο κάντε μου μία κλήση