Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιούνιος 25, 2017, 08:09:34 μμ

Αποστολέας Θέμα: stelvio  (Αναγνώστηκε 3468 φορές)

Αποσυνδεδεμένος xarisiero

• Guzzi Wannabee
  • *
    • MOTO GUZZI STELVIO
stelvio
« στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 11:20:51 πμ »
Καλημερα σε ολους ...φρεσκος στο forum...Κατοχος ενος tdm 900, και το ονομα μου ειναι Χαρης..
Λογος υπαρξης της μοτοσυκλετας για μενα ειναι το ταξιδι και τα εντονα συναισθηματα...Ηρθε ομως η ωρα να δωσω το τδμ και ο ερωτας ειναι ενας το STELVIO...τον οποιο προσπαθω να κρυψω ανεπιτυχως κοιταζοντας για κανενα gs αλλα ματαια....Την πρωτη φορα που πηρε μπροστα διπλα μου ενα τετοιο εχω κολλησει ασχημα :?
Τα οσα διαβαζω ....απογοητευτικά ...αλλα ποιος ξερει μπορει και να σταθω κολοφαρδος...
Θελω λοιπον να ρωτησω δυο πραγματακια μιας και τα χρηματα μου φτανουν μονο για μεταχειρω του 2008...!
1ον αν παω με τον αριθμο πλαισιου σε μια piagio μπορω να δω αν εχουν γινει οι προβλεπομενες ανακλησεις???
2ον Θεωρειτε οτι ενα stelvio με 30.000 χλμ εχει περασει τις παιδικες ασθενειες η να φοβαμαι???
3ον Να το παρω η να πνιξω την κ@@λ@ μου με τιποτα αλλο με κινδυνο να παθω ψυχολογικα??? ???

Αποσυνδεδεμένος miraze

• Συντονιστής
  • I Live Here
  • μπαλαλάικα
Απ: stelvio
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 11:34:44 πμ »
Καλώς μας βρήκες xaris  :bier: :mg:

Ο έρωτας παραμένει έρωτας πώς να το κάνουμε......... :shame:

Το σημαντικό είναι να βρείς το μηχανάκι πρώτα που θές στο "σωστό" ποσο.
Για τις ερωτήσεις σου τώρα
1) εννοείται ότι θα ενημερωθείς

2) πολύ σωστά σκέφτεσαι, μη φοβάσαι τίποτα

3) αν μπορείς να την πνίξεις τι να σου πώ, πάντως κ@@λ@ θα συνεχίσει να ναι. Καλύτερα να κάνεις αυτό που αισθάνεσαι παρά να ακούς τη λογική. Αν άκουγες τη λογική θα έπαιρνες ένα megascouter ή ένα vstrom όμως απλά θα βαζες το συναίσθημα σε μια αδράνεια για λίγο καιρό.

Για πές, ποιά stelvio βρήκες; πάνω κάτω κάποιος από δω μέσα θα τα ξέρει  :hehe:
Raduno baby .........

• Guzzi Wannabee
  • *
    • MOTO GUZZI STELVIO
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 11:58:56 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Vagpap

• Συντονιστής
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 03:27:12 μμ »
Καλησπέρα,

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το stelvio σου... Καλές βόλτες θα έχεις!

Αυτό το μηχανάκι που έχει στο car, έχει κάνει 30000 χλμ σε 5 χρόνια? Είναι μια χαρα, εγώ πήρα το νέο μοντέλο το 2012 και έχω κανει 29000. Φίλοι που έχουν το 2012 και πριν, είναι μια χαρά ευχαριστημένοι και με το παραπάνω.

Θα ήθελα όμως να σε ρωτήσω πραγματικά  τι διαβάζεις και σε κάνει να φοβάσαι? Αν φοβάσαι τόσο, πάρε μια gs του 2008, και νοίκιασε και ένα σπίτι δίπλα από ένα συνεργείο... :anigrin: , να προλαβαίνεις!

Για να μη σε κουράσω λοιπόν, προτείνω να πάρεις όχι τον αριθμό πλαισίου, αλλά καλύτερα όλο το μηχανάκι, και πήγαινε προς Θησέως μεριά, που έχει ένα καλό μηχανικό να σιγουρευτείς.

Μετά, αν τα βρεις στα οικονομικά με τον πωλητή, τότε καλορίζικο και καλές βόλτες!

Θα ξετρελαθείς!

Με το καλό η επιλογή σου , και πάλι καλώς ήρθες!

This is Toumba.....

Αποσυνδεδεμένος PanLampro

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 04:12:47 μμ »
H....κρατα το TDM ναχεις το κεφάλι σου ήσυχοοο :hehe:

Πλακα κανω,
μηχανακι παιρνεις πρωτα και πανω απ ολα, με την καBλα!

Καλως ήρθες
Αν εισαι Αθηνα, περνα μια Δευτερα απο τη λέσχη, να δουμε
ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ το μηχανακι....
Θα με φάει η περιέργεια...
Τί είναι μετά την επόμενη στροφή?

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 08:09:05 μμ »

Τα οσα διαβαζω ....απογοητευτικά ...αλλα ποιος ξερει μπορει και να σταθω κολοφαρδος...

Δεν θα σταθείς....
Περίμενε και πάνε και πάρε από το 12 και μετά.

Αποσυνδεδεμένος kasba

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Let Me Be
  • *
    • Stelvio 1200
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 10:31:50 μμ »
Εγώ έχω του 2009 με ΑΒS. To πήρα μεταχειρισμένο εδώ και 14 μήνες. Έχει συνολικά 36.000 km (τα 10.000 από εμένα) και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό, εκτός από μία τσιμούχα μπροστινού. Δεν το έχω μετανοιώσει ούτε λεπτό και αξίζει κάθε ευρώ που έδωσα για την αγορά του.
 Μερικές φορές σε ταξίδια μοναχικά σε επαρχιακούς δρόμους, όταν το θηρίο βρυχάται, έχω πιάσει τον εαυτό μου να ουρλιάζει από την χαρά του μεσα από το κράνος. :rasta:
Αν ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το φρόντιζε όπως έπρεπε και έκανε τα σέρβις του σε εξουσιοδοτημένο(γιατί ακόμα και αν λήξει η εγγύηση, για κάποια ζητήματα έχει εγγύηση για πάντα), μην το σκέφτεσε. :mg:

• Guzzi Wannabee
  • *
    • MOTO GUZZI STELVIO
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 10:44:56 μμ »
Καλησπέρα,

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το stelvio σου... Καλές βόλτες θα έχεις!

Αυτό το μηχανάκι που έχει στο car, έχει κάνει 30000 χλμ σε 5 χρόνια? Είναι μια χαρα, εγώ πήρα το νέο μοντέλο το 2012 και έχω κανει 29000. Φίλοι που έχουν το 2012 και πριν, είναι μια χαρά ευχαριστημένοι και με το παραπάνω.

Θα ήθελα όμως να σε ρωτήσω πραγματικά  τι διαβάζεις και σε κάνει να φοβάσαι? Αν φοβάσαι τόσο, πάρε μια gs του 2008, και νοίκιασε και ένα σπίτι δίπλα από ένα συνεργείο... :anigrin: , να προλαβαίνεις!

Για να μη σε κουράσω λοιπόν, προτείνω να πάρεις όχι τον αριθμό πλαισίου, αλλά καλύτερα όλο το μηχανάκι, και πήγαινε προς Θησέως μεριά, που έχει ένα καλό μηχανικό να σιγουρευτείς.

Μετά, αν τα βρεις στα οικονομικά με τον πωλητή, τότε καλορίζικο και καλές βόλτες!

Θα ξετρελαθείς!

Με το καλό η επιλογή σου , και πάλι καλώς ήρθες!

Καλα μια αναζητηση στο γοογλε για το stelvio σε κανει ν θες αντικαταθληπτικα ...... Λιγη βοηθεια για το μαστορα στην θησεως θελω...

Αποσυνδεδεμένος gkot

• Admin
  • Guzzi Maniac
    • http://www.promoweb.gr
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 11:07:26 μμ »
Αχ Χαρούλη.....
Πάρτο εσύ και μη μασάς. Follow your "κ@βλα" που λέει και ο panlampro

Τα προβλήματα του Stelvio εκείνης της φουρνιάς είναι γνωστά - και δε βγαίνουν σε όλα:

• Εκκεντροφόρος: Μετά από ανακλήσεις και αλλαγές κόντρα στις αλλαγές το Νο.3 κιτ έλυσε το πρόβλημα. Η μαμά Piaggio καλύπτει ακόμα και σε μηχανάκια πάνω από 2 χρόνια το ανταλλακτικό - χρεώνεται η εργασία 150-250Ε (με την προϋπόθεση να υπάρχει service book)
  • Μπότα: Υπάρχει ανάκληση. Problem Solved
  • Χάσιμο αέρα από τις ακτίνες: Μαθαίνεις να ζεις με αυτό. Κάθε 10-15 μέρες θα βάζεις λίγο αέρα στα λάστιχα.

Το μηχανάκι έχει πολλά πολλά καλούδια που άλλα μοντέλα τα βλέπουν με το κυάλι!
Είναι τρένο, είναι γκάζι, είναι γκομενάρα, φορτώνεις, πας παντού... και ΧΑΙΡΕΤΑΙ

Προχώρα λέμε...

Για ψυχολογική υποστήριξη ένας είναι ο γιατρός σου

http://www.vrisko.gr/details/4h5ccc43cfdg3j7h_14e67cj060h_d1a

Αφού το κουράρει θα τον κοντράρεις ισάξια μιας και έχει την ίδια "νύφη"   :anigrin:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 04, 2015, 11:10:36 μμ από gkot »

• Guzzi Wannabee
  • *
    • MOTO GUZZI STELVIO
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 07, 2015, 02:09:10 μμ »
Eπιστρεφω στο θεμα ....
Σημερα εγινε το ραντεβου με τον ιδιοκτητη, η ιταλιδα εχει κανει την επισκευη με τον εκκεντροφορο με το τελευταιο κιτ τα χλμ ειναι τουριστικα καθως ο ανθρωπος εχει και δευτερο δικυκλο για τα καθημερινα και δεν του εχει παρουσιασει αλλο θεμα..εξωτερικα ειναι σε αριστη κατασταση...απο τα αλλα θεματα δεν εχει ραγισει η μποτα και δεν χανει αερα απο τους τροχους...οδηγικη συμπεριφορα ακρως ερωτευσιμη...και απο εξτρα φουλ με τις βαλι**** του τα καγκελακια του...
-αρνητικο οτι δεν υπαρχει βιβλιο σερβις και οτι δεν λειτουργουν τα λαμπακια εκει που ειναι το λαμπακι της νεκρας.....

Παρακαλω να συνεχιστει η ψυχολογικη υποστηριξη αν θελετε αλλον εναν στην παρεα σας (αν και με το τδμ να μεινω μαλλον θα συνεχισω να σας διαβαζω γιατι I like the way you think.......) :bier:

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 07, 2015, 07:23:47 μμ »
(αν και με το τδμ να μεινω μαλλον θα συνεχισω να σας διαβαζω γιατι I like the way you think.......) :bier:

Για διάβασε μας ρε Χάρη,....γιατί ένας παπάς που μας διάβασε, δεν έπιασε.  :hehe:

Υγ. Πάρε το passo dello STELVIO να τελειώνουμε κι έλα Λέσχη να κεράσεις λέμε!  :mg:

Never ride faster than your guardian angel can fly

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 07, 2015, 09:17:14 μμ »
Έλα και με το ΤΔΜ. Κι έγω τέτοιο έχω.....
 :hehe:

Αποσυνδεδεμένος aris xj

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 07, 2015, 09:51:05 μμ »
και εγω ΤΔΜ εχω...
κρυφολεσχη ΤΔΜ ειμαστε αλλα δε το λεμε.... :hehe:
στους φιλους που δε προλαβα να δω
κανω κοντρες με τον μαρινοπουλο...!

Αποσυνδεδεμένος tcbart