Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιουνίου 26, 2019, 12:48:14 μμ

Αποστολέας Θέμα: Tank lock για Griso1200  (Αναγνώστηκε 1688 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Αποστόλης

• Guzzi Wannabee
  • *
    • griso 1200 / ktm lc4 620
Tank lock για Griso1200
« στις: Μαρτίου 09, 2015, 07:34:08 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
επανήλθα στην οικογένεια μετά από 25 χρόνια (V35 Imola)  με μία κούκλα Griso 1200. Μήπως έχει κάποιος εικόνα για tank lock για το Griso? Έχω δεί ένα στο ebay που είναι ιδιοκατασκευή, το έχει κανένας? Επίσης, από αλεξινέμιο (wind shield) υπάρχει καμμία πρόταση? Όπως το βλέπω σε φωτό μάλλον το μαμά Guzzi θα πρέπει να κάνει δουλειά. Τι ισχύει?
Thanks in advance
Καλά χιλιόμετρα σε όλους
Αποστόλης

Αποσυνδεδεμένος aquile

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
Απ: Tank lock για Griso1200
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 10, 2015, 03:22:18 μμ »
Αγαπητέ Αποστόλη, δεν γνωρίζω την απάντηση στην ερώτηση σου σχετικά με το tank lock αλλά σου εύχομαι ένα θερμό καλώς ήρθες στη παρέα μας, ιδιαιτέρως μια και είσαι παλιός Guzz-αιος(**)!  :bier:

Το Griso είναι μια φανταστική μηχανή, σίγουρα μετά από χρόνια θα έχει τη θέση της στο σχεδιαστικό πάνθεον της δίτροχης αυτοκίνησης και από τα πιο κοντά στη παλιά συνταγή του εργοστασίου, έχω προσωπική εικόνα γιατί έχω γράψει σε τέτοιο τουλάχιστον 2,5 χιλ. χλμ. σε 36ωρο και τράκες από φίλους..  Να την χαίρεσαι για πολλά πολλά χρόνια! :mg:

(** δεν το είπα, δεν το είπα  :hehe:)!
Γυρνωντας προς τα πισω ολοταχως, προσπερασαμε δυστυχως και την εποχη του Carlo...

Αποσυνδεδεμένος Αποστόλης

• Guzzi Wannabee
  • *
    • griso 1200 / ktm lc4 620
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 11, 2015, 01:48:58 μμ »
mille grazzie
Πέρασα και μια βόλτα από τη Λέσχη και ήταν perfecto. Μάλλον θα τα λέμε συχνά.

Αποσυνδεδεμένος DonRodrigo

• Guzzi Fetish
    • Griso 1100
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 18, 2015, 01:55:02 πμ »
Κάλιο αργά παρά αργότερα... μεγιές!!!

Το μαμά τζαμάκι (το μεγάλο) κάνει δουλειά. ΠΟΛΥ. Τουλάχιστον για 'μενα (1.7τοσο)

Tank Lock, μοιάζει καλή ιδέα, εγώ δεν θα 'βαζα, μιας που στηρίζεται στις βίδες της τάπας του (πλαστικού) τεπόζιτου.
Έχοντας ένα από τα πρώτα Griso που ήρθαν στην Ελλάδα, μέχρι στιγμής κατάλαβα ότι ναι μεν δε πρόκειται να βγάλει σοβαρή βλάβη, με έχει πήξει όμως στις μικρομ@κίες... Σίγουρα δεν έχω κανένα λόγο να πιστέψω ότι το πλαστικό είναι καλής ποιότητας - και αντοχής.
Οπότε... το μεγάλο tank bag της μαμάς είναι όσο μεγάλο γίνεται ενώ μπορείς να οδηγείς άνετα, ενώ για μικρότερο όγκο και βάρος για καθημερινή χρήση, και σιγουριά απο την κλοπή... σακίδιο πλάτης...