Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Δεκέμβριος 10, 2018, 02:14:21 πμ

Αποστολέας Θέμα: Τι θυμάμαι από το 36ώρο και διάφορα άλλα  (Αναγνώστηκε 9436 φορές)

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
Απ: Τι θυμάμαι από το 36ώρο και διάφορα άλλα
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 18, 2015, 12:12:55 πμ »
@sarantk Αντώνη, το ήξερα ότι θα κράταγες την τελευταία πρόταση κι ας ήσουν από τους λίγους που θα έπιανες και όλα τα προηγούμενα (και περισσότερα από αυτά)

και ο Καζαντζάκης επιβεβαιώνοντας σε, έλεγε ότι η καρδιά είναι τα πανιά και η λογική το τιμόνι

@ALX... Αλέξη, deauville έχει ο άνθρωπος κι όχι varadero... δεν ξέρω αν ισχύει η ανάλυση σου και για το deauville... πάντως επειδή τον έχω δει να οδηγάει δεν νομίζω καθόλου ότι παλεύει μ' αυτό... μάλλον με τον εαυτό του παλεύει, όπως όλοι...

@nikos900... Νίκο έτσι όπως τα λες είναι... το έχω γράψει από πολύ παλιά ότι το 36ωρο είναι εγκεφαλικό παιχνίδι... αυτό βέβαια ισχύει για τα περισσότερα πράγματα που κάνουμε (εξαιρείται το ζεϊμπέκικο). Συμφωνώ επίσης απόλυτα με την χρήση των δυο ημισφαιρίων (αν και δεν νομίζω να μπορείς να τα διαχωρίσεις - εξαιρείται πάλι το ζεϊμπέκικο)
ex...

Αποσυνδεδεμένος ALX

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
  • ©2002-2018
    • R1150GS
    • facebike.gr
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 18, 2015, 01:06:46 μμ »
Πωπωωωωω... τι κόλλημα έφαγα τώρα!?!? Ενώ είχα στο μυαλό μου ότι δεν έχει πια το Varadero κι ότι αυτά που έγραφα αφορούσαν την τότε κατάστασή του, ξαφνικά διαπιστώνω μετά τη παράθεσή σου ότι τα έγραφα λες κι έχει ακόμα το Varadero! :?

Πάντως με το Vara πάλευε. Ακόμα θυμάμαι την προ 6ετίας-7ετίας? πτώση του από μπροστινό που την είδα live μέσα από τον δεξί μου καθρέφτη (κατάλαβα ότι η στροφή γλιστρούσε όταν την πέρασα και κοίταξα να δω τι θα κάνει ο Αντώνης που ερχόταν ακριβως πίσω μου)
 Ευτυχώς ανώδυνη γι' αυτόν και το μηχανάκι.
Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.

Αποσυνδεδεμένος sirax

• Guzzi Lover
  • **
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 18, 2015, 09:34:47 μμ »
Τόση φαιά ουσία??? ωχ ρε μάνα μου!!!!

Βροουμμμ και φυγαμε