Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Αύγουστος 19, 2017, 10:14:53 πμ

Αποστολέας Θέμα: Καλησπέρα...!  (Αναγνώστηκε 1035 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μώλωπας

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V7 classic
Καλησπέρα...!
« στις: Μάρτιος 02, 2016, 02:45:39 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

Με λένε Θωμά και είμουν μέχρι πρόσφατα ιδιοκτήτης ενός bmw 650gs. Πλέον είμαι χωρίς μηχανή, καθώς την πούλησα και προσδοκώ να γίνω ιδιοκτήτης ενός V7 ΙΙ. Η συγκεκριμένη μηχανή είναι έρωτας με την πρώτη ματιά και πραγματικά από τότε που την δοκίμασα δεν μπορώ να την βγάλω από το μυαλό μου. Ο ήχος της, η αισθητική της, η άνεση στην οδήγηση, τα μέταλα που χτυπούν όταν ζεσταίνεται...

Γενικά δεν γνωρίζω πολλά από Moto Guzzi και προσπαθώ να ζυγίσω τα υπέρ και τα κατά πριν προχωρήσω για αγορά. Θα ήθελα λοιπόν την άποψη σας σε μερικές απορείες:

1. Πόσο άνετος μπορεί να είναι πάνω σε ένα V7 ένας δεύτερος αναβάτης? Βλεπεται η γυναίκα μου είχε συνηθίσει στην πολυθρόνα του GS και θέλω να της εξασφαλίσω άνετες βόλτες...
2. Υπάρχει επαρκές aftermarket? Παραδείγματος χάριν: θα με ενδιέφερε να βάλω σχάρα πίσω, αλλά όχι απαραίτητα από την moto guzzi που την δίνει μόνο με τις βαλίτσες (αν έχω καταλάβει καλά) και είναι και πανάκριβες.
3. Θα συστήνατε την μηχανή σε κάποιον που πέρα από μερικές βόλτες εκτός πόλης, κυρίως θα κάνει καθημερινή χρήση εντός (σσ. αρκετό μποτιλιάρισμα & πολλές λακούβες στους δρόμους που κινούμαι...)

Γενικά οποιαδήποτε συμβουλή σας σε ένα υποψήφιο αγοραστή μιας V7 II stone/special θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα!

Θωμάς

KTiNoS

• Επισκέπτης
Απ: Καλησπέρα...!
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 02, 2016, 05:38:50 μμ »
Φίλε καλώς ήρθες Το μηχανάκι το έχω κάνει τεστ ντράιβ (δεν το έχω) και αυτά που κατάλαβα είναι

1. Μια χαρά είναι το 2ο άτομο
2 Υπάρχουν τα πάντα
3 εδώ υπάρχουν 2 προβλήματα
α αερόψυκτο μοτέρ -----> καλά λάδια
β λακούβες-----> ζάντα με ακτίνες
(αν θες την άλλη πρέπει να προσέχεις να μην την κοπανας γιατί στραβώνει και ξεφουσκώνει)

:bier:

Αποσυνδεδεμένος Oil_and_fuel

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Fetish
Απ: Καλησπέρα...!
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 02, 2016, 07:06:16 μμ »
Για την πόλη, η συμπεριφορά της είναι σαν παπί!

Για τις εκδρομές: Νέος αναβάτης ήρθε πέρσι στη Σικελία με την κοπέλα του. Σύνολο εκδρομής περίπου 2.000 χλμ. Πρώτο σκέλος (σε μία μέρα) Μπάρι - νότιο άκρο Σικελίας > 700 χλμ. Συμπέρασμα: Γύρισαν και οι δύο με το χαμόγελο τερματισμένο στ' αυτιά!!!! Τι άλλο να σου πω; :mg: