Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιούνιος 26, 2017, 08:27:52 πμ

Αποστολέας Θέμα: Ζητείται V7  (Αναγνώστηκε 5364 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μώλωπας

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V7 classic
Ζητείται V7
« στις: Μάρτιος 10, 2016, 12:39:42 μμ »
Ζητείται V7 2008 και μετά

Αποσυνδεδεμένος tuluba

• Guzzi Let Me Be
  • *
    • V7 classic 10 (brat customization), Vespa GT 200 03
Απ: Ζητείται V7
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 11, 2016, 10:55:31 πμ »
καλως τον. Ευχομαι να το βρεις , το δικο μου δεν στο δινω  :hehe:

Αποσυνδεδεμένος Μώλωπας

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V7 classic
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 11, 2016, 12:29:18 μμ »
ο έχων δύο χιτώνας, να δίδει τον έναν... αγαπητέ tuluba... :hehe:

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 12, 2016, 12:08:33 πμ »
Στην θέση σου θα μέτραγα 5.200 σ αυτόν...και στην θέση του θα στο πούλαγα.  :anigrin:

σσ. Αν ψάχνεις v7 σκοτωμένη τιμή, δεν είναι καθόλου εύκολο. Σε όλα τα μοντέλα MG εχω τύχει σε περιπτώσεις που "χαρίστηκαν",...V7 κανένα.  :oldgit:
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος Μώλωπας

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V7 classic
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 12, 2016, 11:49:54 μμ »
Zordan ευχαριστώ για την σύσταση. Τη συγκεκριμένη την είδα από κοντά στον Βόλο! έκανα πρόταση περισσότερα από το ποσό που ανέφερες και λιγότερα από αυτά που ζητούσε, αλλά δεν δέχθηκε. Τσάμπα το ταξίδι... :mad: και με τρώει από τότε...θεωρείς ότι μπορεί να πιάσει αυτή τη τιμή;

Αποσυνδεδεμένος aquile

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 13, 2016, 12:02:45 πμ »
Αγαπητέ μου δεν είμαι ο Zordan αλλά αν θέλεις κι άλλη μια γνώμη, επειδή με ότι έγραψες υποθέτω ότι η πρόταση που του έκανες είναι 5.500, άρα τα 5,5κ τα έχεις, είναι κρίμα να χάσεις ένα καινούριο V7 για 2-3 εκατοστάρικα διαφορά... ???

Η γνώμη μου λοιπόν είναι:
Βουρ στο ψητό!!!

Δανείσου, πάρε από αδερφό, από δουλειά προκαταβολή επόμενου μήνα, λήστεψε, βρες τα.

Το V7 classic αξίζει. Στο πρώτο του χρωματικό συνδυασμό, ακόμα περισσότερο! :mg:
Γυρνωντας προς τα πισω ολοταχως, προσπερασαμε δυστυχως και την εποχη του Carlo...

Αποσυνδεδεμένος kostasmito

• Guzzi Let Me Be
  • *
    • V7 cafe classic
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 13, 2016, 10:33:01 πμ »
Εγώ πάντως V7 που κάθεται από το 2008, δεν θα έπαιρνα. Θα το σκεφτόμουν μόνο εάν η ακινησία του είναι στα πρότυπα των κλασσικών (χωρίς ίχνος βενζίνης μέσα, με αλλαγές λαδιών κάθε χρόνο κτλ.).
Ενα V7 που κινείται καθημερινά και έχει κάνει 20-30-40000χλμ. έχει σίγουρα περάσει τις παιδικές του ασθένειες και ο κινητήρας του εχει περιθώριο για πολλααα απροβλημάτιστα χλμ.
Το Cafe στην Καλαμάτα το έχεις δει; Εάν έχει κρατήσει και τα clip on του, δεν φαίνεται κακό.

Αποσυνδεδεμένος miraze

• Συντονιστής
  • I Live Here
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 13, 2016, 10:45:05 πμ »
Εγώ θα το πώ και ας φανώ κακός.

Sorry αλλά μηχανάκι που έχει μοσχοπουλήσει, υπάρχουν τα περισσότερα από τα guzzi εκεί έξω και έχει χάσει την αξία του περίπου στο ⅓ της αρχικής του;;;;;;

Και επιπλέον το καινούργιο v7 δεν έχει καμία σχέση με το παλιό.

Εγώ αν είχα "κασέρι" τα 5 δε θα τα δινα για μεταχειρισμένο του 2008 αλλά για προκαταβολή για το καινούργιο και θα βαζα στην αιωνιότητα δόσεις τα άλλα 3.

:mg:

Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος p.t.o

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Fetish
  • «Move as fast as you possibly can»
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 13, 2016, 01:38:02 μμ »

Sorry αλλά μηχανάκι που έχει μοσχοπουλήσει, υπάρχουν τα περισσότερα από τα guzzi εκεί έξω και έχει χάσει την αξία του περίπου στο ⅓ της αρχικής του;;;;;;

Και επιπλέον το καινούργιο v7 δεν έχει καμία σχέση με το παλιό.

Εγώ αν είχα "κασέρι" τα 5 δε θα τα δινα για μεταχειρισμένο του 2008 αλλά για προκαταβολή για το καινούργιο και θα βαζα στην αιωνιότητα δόσεις τα άλλα 3.

:mg:

Ορθή σκέψη !  :thumbsup:

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 13, 2016, 07:39:31 μμ »
Αν καταλάβαινα τι θέλει να πει ο Μιράζ, ίσως να σχολίαζα κι εγώ.  :hehe:

Η πρώτη παράγραφος...ασύντακτη, μόνο ο ίδιος καταλαβαίνει τον εαυτό του, - η δεύτερη παράγραφος δεν διευκρινίζει τι είναι παλιό και τι νέο. Το μοντέλο 2008 σε σχέση με το μοντέλο 2016?....ή τα σύγχρονα σε σχέση με τα ορίτζιναλ του '70 ?

Την τρίτη παράγραφο την έπιασα.  :hehe:

Edit Συμφωνώ απόλυτα με Aquile - όταν κάνεις ψαλιδάκι, δεν έχει νόημα το μείον 5%.
Διαφωνώ με τον πωλητή, που αν δεν σκύψει λίγο...σύντομα θα το δώσει 5k, παρακαλώντας ή θα το φάει..με πατάτες στο φούρνο 4ever and ever.  :oldgit:
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 13, 2016, 07:48:16 μμ από ZORDAN »
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος Vagpap

• Συντονιστής
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 14, 2016, 09:35:23 μμ »
Γεια σου φίλε,

Ακου και την δική μου γνωμη..

Σηκώνεις για τις επομενες εβδομαδες, (αν δεν τα εχεις μετρητα), όσα σου επιτρέπονται  (capital control).

Πας στον φίλο που ζηταει 5+,  εχοντας πανω σου 5 χαρτιά, και το πηρες.

Υ.Γ 1. : Eγώ λεω ότι το ακυκλοφορητο είναι 0. όχι 500+. (λουλούδι μεν το μηχανάκι, αλλά και η αλήθεια αλήθεια)

Υ.Γ 2. : Άλλο χαρτιά, άλλο μεταφορά...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2016, 10:10:36 μμ από Vagpap »
This is Toumba.....

Αποσυνδεδεμένος aquile

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 14, 2016, 09:57:22 μμ »
Βλέπω ότι συμφωνούμε όλοι!  :hehe: :hehe:

Σώθηκε ο άνθρωπος από την ξεκάθαρη πρόταση μας.... :crazyb
Γυρνωντας προς τα πισω ολοταχως, προσπερασαμε δυστυχως και την εποχη του Carlo...

Αποσυνδεδεμένος Μώλωπας

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V7 classic
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 14, 2016, 10:22:27 μμ »
Καταρχήν Καλή Σαρακοςτη σε όλους! Επειδή η συζήτηση περιστρέφεται πολύ γύρω από το συγκεκριμένο Βολιώτικο V7 να ξεκαθαρίσω τα εξής: Έχω ερωτευθεί το μηχανάκι αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν την αγορά Καινούργιου. Έκανα λοιπόν μια πρώτη υπέρβαση να μαζέψω το διόλου ευκαταφρόνητο ποσό των 5500. Έπειτα έκανα μια δεύτερη υπέρβαση και πήγα στον Βόλο ταξίδι για να το δω από κοντά με την ελπίδα ότι με αυτό το ποσό θα το πάρω μαζί μου στην Αθήνα. Δυστυχώς το παλικάρι δεν συμφώνησε. Ίσως έκανα λάθος που ξεκίνησα χωρίς προηγουμένως να κάνω μια κουβέντα για τα χρήματα. Όπως και να χει , η υπομονή περισσεύει, ειδικά για ένα μηχανάκι σαν κι αυτό, κι ελπίζω σύντομα ίσως και μέσo του forum, να μπορέσω να βρω κάτι.

Αποσυνδεδεμένος miraze

• Συντονιστής
  • I Live Here
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 15, 2016, 12:56:15 πμ »
Του δινες 5500 και δε στο πούλησε; :?

Την άλλη φορά "φόρτωσε" τον Ζόρνταν μαζί σου, κέρασέ τον και μια πάστα φούρνου στη Μινέρβα στο Βόλο μπάς και γλυκάνει λιγάκι το φαρμάκι του  :hehe:...........και θα γυρίσεις και με 500 στην τσέπη  :hehe:
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος tuluba

• Guzzi Let Me Be
  • *
    • V7 classic 10 (brat customization), Vespa GT 200 03
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 15, 2016, 09:38:39 πμ »
καλημερα σε όλους.
γιατι να το πουλησει στα 5500 αφου ζητά 400 παραπανω ?

Το θεμα ειναι οτι ο φιλος εχει μαξιμουμ 5500 , αν δεν μπορει να το ανεβασει το εχασε. Θα βρεθει καποιος με τα 5900 και θα το παρει ή οταν ο πωλητης το ριξει  ο Μωλωπας θα έχει ηδη βρει κατι αλλο.

Αν ειχα στο χερι 5500 θα δανειζομουν (αν μπορουσα - γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι) τα αλλα 400 και θα το επαιρνα.

καλη τυχη.