Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Αύγουστος 20, 2017, 12:46:14 μμ

Αποστολέας Θέμα: Ζητείται V7  (Αναγνώστηκε 5786 φορές)

Αποσυνδεδεμένος tuluba

• Guzzi Let Me Be
  • *
    • V7 classic 10 (brat customization), Vespa GT 200 03
Απ: Ζητείται V7
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 15, 2016, 09:41:19 πμ »
Καταρχήν Καλή Σαρακοςτη σε όλους! Επειδή η συζήτηση περιστρέφεται πολύ γύρω από το συγκεκριμένο Βολιώτικο V7 να ξεκαθαρίσω τα εξής: Έχω ερωτευθεί το μηχανάκι αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν την αγορά Καινούργιου. Έκανα λοιπόν μια πρώτη υπέρβαση να μαζέψω το διόλου ευκαταφρόνητο ποσό των 5500. Έπειτα έκανα μια δεύτερη υπέρβαση και πήγα στον Βόλο ταξίδι για να το δω από κοντά με την ελπίδα ότι με αυτό το ποσό θα το πάρω μαζί μου στην Αθήνα. Δυστυχώς το παλικάρι δεν συμφώνησε. Ίσως έκανα λάθος που ξεκίνησα χωρίς προηγουμένως να κάνω μια κουβέντα για τα χρήματα. Όπως και να χει , η υπομονή περισσεύει, ειδικά για ένα μηχανάκι σαν κι αυτό, κι ελπίζω σύντομα ίσως και μέσo του forum, να μπορέσω να βρω κάτι.
Ναι ,  το ταξιδι ηταν λαθος , επρεπε να του πεις τι ποσο διαθετεις αν η μηχανη ηταν οπως σου ελεγε.

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 15, 2016, 01:13:42 μμ »
καλημερα σε όλους.
γιατι να το πουλησει στα 5500 αφου ζητά 400 παραπανω ?

Σ αυτό που λες εχεις μεγααάλο δίκιο!!  :thumbsup:

ελα όμως που ζουμε σε κόσμο πλήρους υποκρισίας:

- Γιατί λες <λεφτα υπάρχουν>, ενω χρωστας 5 καραβιές δισ?...γιατί δεν σε περνάνε καρκουργοδικείο?

- Γιατί λες οτι θα σκίσεις μνημόνια και αντ αυτού υπογραφεις επαχθέστερα?...Γιατί ο κόσμος δεν σε παιρνει με τις πέτρες?

- Γιατί λες θα καταργησεις ΕΝΦΙΑ, κι έτσι απλά, δεν το κάνεις ποτέ?...γιατί δεν σε στέλνουν δικαστηριο για δημόσιο ψέμα κατα συρροήν?

- Γιατί λαμβάνεις ΟΧΙ και το μετατρεπεις σε απόλυτο ΝΑΙ?...γιατί ακόμα κυκλοφορείς ελέυθερος?

.....

Διότι η υποκρισία,..τα λόγια στον αέρα,..η ατιμώρητη απάτη, - και η επιβράβευση του λαμόγιου και του φαφλατά ειναι οι "πυλώνες" της σαθρότατης κοινωνίας μας και της καθημερινότητας μας. Η ουσία των λόγων μας, εχει χάσει ΚΑΘΕ ΑΞΙΑ και ΝΟΗΜΑ. Πόσο δε μάλλον, όταν λες μια τιμή,...που δεν ειναι και στο πάτωμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2016, 01:15:27 μμ από ZORDAN »
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος gino

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
    • Stelvio NTX
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:22:02 μμ »
Παρακολουθω την συζητηση κ με καποιους συμφωνω με καποιους αλλους ναι με αλλα.....

Ας μιλησω κ εγω μιας κ δυο τρεις φορες ασχοληθηκα να δωσω το Stelvio.....

Την πρωτη φορα στα 6900 πριν δυο χρονια.....καποιοι απο εσας που το ξερουν μπορει να ελεγαν

καλη τιμη οριακη ουτε φτηνα ουτε ακριβα(υπερβολικα).....ο λογος ηταν ψυχολογικος για γεγονοτα

που σημαδεψαν ενα ονειρο......σας πληροφορω πως εν μεσω κρισης το μηχανακι εαν δεν νικουσε η λογικη

αυτη την στιγμη θα ειμουν χωρις μηχανακι.....

Την δευτερη φορα αποφασισα να το εδινα για καποια αλλαγη πριν εναμιση χρονο.....η τιμη του τοτε στα

6600.....

Εν μια νυκτι στο ξαφνου αφου ειχε προηγηθει συνομιλα με ατομο πριν απο κανα μηνα....εμφανιστηκε να

το τσεκαρει.....ετυχε να εχει κ μαιντανο μαζι του.....αρχισανε τα παζαρια.....μου λεει ενα 6αρι να το παρω....

ξερεις του λεω δεν καταλαβες.....το μηχανακι δεν ειναι ετσι οπως το βλεπεις κ του αρχιζω τα καλουδια....

εχει το ενα εχει το αλλο.....εγω τι να τα κανω να φυγουνε πακετο.....η τιμη ειναι ενα 7αρακι.....

Καγκελο ο τυπος.....ελα ομως που ψηθηκε κ εμεινε Κιατο να το παρει την αλλη ημερα......

Η συνεχεια κατ'ιδιαν.....

Το συμπερασμα πως παντα υπαρχει το ατομο που θα παρει αυτο που πουλας κ στην τιμη που εχεις επιλεξει

αρκει να μην ειναι υπερβολικη.....

Τωρα το Stelvio πουλιετε για τριτη φορα στα 6600.....πολυ οι ενδιαφερομενοι.....κ ετοιμαζετε καινουργιο....

Αποσυνδεδεμένος miraze

• Συντονιστής
  • I Live Here
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 15, 2016, 06:32:29 μμ »
Δλδ πόσο "τρελή" είναι η αγορά, stelvio να πωλούνται με 6μιση και τα v7 στα 6!!!!!!!!!  :?

Ρε bil πόσο είχες πουλήσει εσύ το v7 πρίν 4 χρόνια;
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος aquile

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 15, 2016, 09:37:01 μμ »
Αγαπητέ miraze μην απορείς. Η αγορά είναι θεό-στρεβλη!  :hehe:

Για το Stelvio αναρρωτιέσαι; Εδώ μηχανάρες που 3-4 χρόνια πριν ξεπέρναγαν τα 20Κ, με άλογα στη νιοστή, με βάρος πούπουλου, με ηλεκτρονικά να χάνεσαι, με χαρτογραφήσεις και προγράμματα όσα θες κλπ κλπ και τώρα κοντεύουν να πωλούνται κοντά στα λεφτά του ταπεινού V7...(πλην τίμιου όμως :ok: )

Τα απόλυτα προσόντα εξαφανίζονται μέσα στη κρίση και το μεταχειρισμένο αποκτά αξία με βάση και άλλα κριτήρια:
1. Πόσο σήμα πληρώνει;
2. Πόσο ασφάλεια;
3. Τι ετήσιο κόστος συντήρησης;
4. Πόσο καίει;
5. Κάνει και άλλα εκτός από αναψυχή;
6. Παίρνει τη γυναίκα δικάβαλο για το σινεμά να γλυτώνουμε και κανά καύσιμο στο αμάξι; Το παιδί για το φροντιστήριο;
7. Είναι διαχρονικό; Μα άλλα λόγια θα είναι ξεπερασμένο όταν θελήσω να το αλλάξω;
και πολλά άλλα παρόμοια που σε εποχές παλιότερες ίσως τα θεωρούσαμε μπανάλ σκέψεις βιοπαλαιστών... :shame:

Γυρνωντας προς τα πισω ολοταχως, προσπερασαμε δυστυχως και την εποχη του Carlo...

Αποσυνδεδεμένος miraze

• Συντονιστής
  • I Live Here
  • μπαλαλάικα
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 15, 2016, 10:06:04 μμ »
Δεν έχεις άδικο, το Stelvio είναι άλλωστε στο target group των GS τα οποία έχουν πέσει και κάτω των 4κ :rasta:

Οπότε το παίρνει και αυτό η μπάλα.

Στην κατηγορία των v7 δεν υπάρχει "άμεσος" ανταγωνισμός, τα βρετανικά εσώρουχα  :hehe: είναι πάνω από 6-7κ και τα γιαπωνέζικα ακόμα δεν έχουν κλείσει 3ετία.  :think:
Raduno baby .........

Αποσυνδεδεμένος tuluba

• Guzzi Let Me Be
  • *
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 16, 2016, 10:16:39 πμ »
καλημερα σε όλους.
γιατι να το πουλησει στα 5500 αφου ζητά 400 παραπανω ?

Σ αυτό που λες εχεις μεγααάλο δίκιο!!  :thumbsup:

ελα όμως που ζουμε σε κόσμο πλήρους υποκρισίας:

- Γιατί λες <λεφτα υπάρχουν>, ενω χρωστας 5 καραβιές δισ?...γιατί δεν σε περνάνε καρκουργοδικείο?

- Γιατί λες οτι θα σκίσεις μνημόνια και αντ αυτού υπογραφεις επαχθέστερα?...Γιατί ο κόσμος δεν σε παιρνει με τις πέτρες?

- Γιατί λες θα καταργησεις ΕΝΦΙΑ, κι έτσι απλά, δεν το κάνεις ποτέ?...γιατί δεν σε στέλνουν δικαστηριο για δημόσιο ψέμα κατα συρροήν?

- Γιατί λαμβάνεις ΟΧΙ και το μετατρεπεις σε απόλυτο ΝΑΙ?...γιατί ακόμα κυκλοφορείς ελέυθερος?

.....

Διότι η υποκρισία,..τα λόγια στον αέρα,..η ατιμώρητη απάτη, - και η επιβράβευση του λαμόγιου και του φαφλατά ειναι οι "πυλώνες" της σαθρότατης κοινωνίας μας και της καθημερινότητας μας. Η ουσία των λόγων μας, εχει χάσει ΚΑΘΕ ΑΞΙΑ και ΝΟΗΜΑ. Πόσο δε μάλλον, όταν λες μια τιμή,...που δεν ειναι και στο πάτωμα.
Σ αυτά που λες εχεις μεγααάλο δίκιο!!  :thumbsup:   :thumbsup:

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 16, 2016, 03:18:01 μμ »
Σ αυτά που λες εχεις μεγααάλο δίκιο!!  :thumbsup:   :thumbsup:

Bαρέθηκα πιά να έχω δίκιο,...κανα μηχανάκι θα βρούμε να πάρει ο Μώλωπας?  ???  :hehe:

Αποσυνδεδεμένος tuluba

• Guzzi Let Me Be
  • *
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 17, 2016, 09:07:56 πμ »
Καλημερα , εχω παρει δυο V7 και τα δυο μεταχειρισμένα .
Το πρωτο του 2009, το πηρα με γυρω στα 25κ χμ το 2013 στα 5000. Εφαγα ένα τακαρισμα και βγηκε ΠΕ.
Το δευτερο του 2009, το πηρα με γύρω στα 33κ χμ το 2015 στα 5500.
Η αγορα δεν είναι τρελη , αυτορυθμίζεται συμφωνα με την αγορα και την ζητηση.
Αν ο υποψήφιος αγοραστης μπει στη λογικη να υπολογισει τα μηνιαια εξοδα , δεν προκειτε να καταληξει σε 1200cc ακομα και αν του το χαρισουν. Τα 1200 θα πανε σε αυτόν που δεν θα υπολογισει κοστος αλλα μόνο τα γουστα του.   
Να’στε καλα.

Αποσυνδεδεμένος Edouard_Bracame

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
    • MG V7
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 23, 2016, 01:55:25 μμ »
Δεν ξέρω αν αυτό καλύπτει...

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7785640/
What We See Depends Mainly On What We Look For

Αποσυνδεδεμένος Μώλωπας

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V7 classic
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 23, 2016, 05:05:33 μμ »
Edouard_Bracame ευχαριστώ. Το έχω ήδη τσεκάρει όπως και όλα τα διαθέσιμα στο car (είναι το πρώτο πράγμα που κάνω ανοίγοντας τον υπολογιστή μου...).

Ελπίζω σε κάποιον από το forum που σκέφτεται την πώληση ή κάποιον γνωστό που ξέρετε οτι πουλάει κτλ....

Αποσυνδεδεμένος Edouard_Bracame

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
    • MG V7
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 23, 2016, 06:21:14 μμ »
Edouard_Bracame ευχαριστώ. Το έχω ήδη τσεκάρει όπως και όλα τα διαθέσιμα στο car (είναι το πρώτο πράγμα που κάνω ανοίγοντας τον υπολογιστή μου...).

Ελπίζω σε κάποιον από το forum που σκέφτεται την πώληση ή κάποιον γνωστό που ξέρετε οτι πουλάει κτλ....

Always a pleasure...

Με το καλό εύχομαι
What We See Depends Mainly On What We Look For

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 24, 2016, 01:18:51 πμ »
Το έχω ήδη τσεκάρει όπως και όλα τα διαθέσιμα στο car (είναι το πρώτο πράγμα που κάνω ανοίγοντας τον υπολογιστή μου...).

To ότι το car το έχεις σκουπίσει το έχουμε πιάσει.  :thumbsup:

Αυτο που δεν κατάλαβα (προσωπικά),...αφού τα 5 είπαμε υπάρχουν - εδώ στο παράδειγμα του Edouard, τι μας χάλασε?  :think:

Αποσυνδεδεμένος Μώλωπας

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V7 classic
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 24, 2016, 09:26:09 πμ »
Δεν μας χάλασε. Είμαστε σε επαφή... :think:

Αποσυνδεδεμένος Μώλωπας

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V7 classic
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 25, 2016, 10:08:01 πμ »
Αναζήτηση τέλος...Πλέον περήφανος ιδιοκτήτης V7 Classic. Σύντομα κι από το ρουφ για αίτηση εγγραφής και αυτοκολητάκι της λέσχης.