Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Δεκέμβριος 11, 2017, 05:52:45 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΕΛΑΣΤΙΚΑ BREVA 850  (Αναγνώστηκε 1207 φορές)

Αποσυνδεδεμένος paco

• Guzzi Wannabee
  • *
    • breva 850
ΕΛΑΣΤΙΚΑ BREVA 850
« στις: Ιούνιος 09, 2016, 02:01:00 μμ »
Kαλημέρα παιδιά! θέλω να αλλάξω ελαστικά στο breva 850 (εχει από προηγούμενο ιδιοκτήτη Michelin pilot power) 180/55/17 & 120/70/17. Σκέφτομαι για Metzeler sportec m5 ή κάτι αντίστοιχο σε pirelli. Έχετε καμία πρόταση κανείς? Επίσης πέρυσι με τον καύσωνα πήγα Πήλιο και έπαθα εγκαύματα στα πόδια!!!(...στην πραγματικότητα!). Υπάρχει λύση σε αυτό? (καταλύτης?)
Ευχαριστώ !!!

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ BREVA 850
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 09, 2016, 03:04:31 μμ »
Απο μαμά είχα Μetzeler Roadtech Z6. Eκτοτε, εχω βαλει μία φορά τα Μetzeler Roadtech Z8 (όταν πρωτοβγήκαν) και κάπου πριν 7-8 χρόνια ακόμα μια φορά, κάποια Bridgestone....που ούτε (θέλω να) θυμαμαι. Τις υπόλοιπες 4-5 φορές βάζω τα Ζ6.

Τα Ζ6 με μονοκάβαλη οδήγηση θα σου δωσουν 20-25k χλμ. Με δικάβαλο, 18-20k χλμ. Κρατημα: Στο 95% του καλυτερου που υπαρχει στον πλανήτη.

Μαα τόσα ζευγαρια?!!....ναι!...εχω 140k plus.  :hehe:

H λύση να μην σου καίγονται οι γάμπες, είναι να μην φοράς στο Πήλιο (και πουθενά), βερμούδες και κοντά παντελονάκια. Αμα χάσει και καμιά σταγόνα λάδι απ τις φλάτζες κυλινδροκεφαλής,....εκεί να δείς πόστ που θα γράψεις στο φόρουμ!!  :mad:  :anigrin:
Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος Oil_and_fuel

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Crazy
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 09, 2016, 07:20:51 μμ »
Πολύ καλά έχουν βγει σε μένα τα Pirelli Angel II.

Για το κάψιμο, πράγματι ο καταλύτης βγάζει πολύ ζέστη. Η λύση είναι μία: Καλοκαιρινό μοτοσικλετιστικό μποτάκι ΜΕ κάλτσα... Θα ιδρώσεις ίσως, αλλά αυτό αντιμετωπίζεται με ευχάριστο δροσερό μπανάκι! Όπως άλλωστε αντιμετωπίζεις το ιδρωμένο από το full face κεφάλι.
Το σπασμένο κεφάλι λόγω έλλειψης κράνους, ή το κατεστραμμένο πόδι, πως αντιμετωπίζονται;;; :oldgit:

Αποσυνδεδεμένος paco

• Guzzi Wannabee
  • *
    • breva 850
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 09, 2016, 08:07:03 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΗΛΙΟ ΦΟΡΟΥΣΑ JEAN! ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΗΡΑ ΓΑΖΕΣ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΤΙΣ ΓΑΜΠΕΣ. ΛΑΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΗ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΕΡΥΣΙ ΕΒΑΛΑ ΦΛΑΤΖΕΣ ΜΑΜΑ-ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΠΟΙΟ ΧΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!