Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιούνιος 26, 2017, 06:31:39 μμ

Αποστολέας Θέμα: Pasta alla V Sette  (Αναγνώστηκε 665 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Edouard_Bracame

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
    • MG V7
Pasta alla V Sette
« στις: Ιούνιος 10, 2016, 06:11:32 μμ »
Ένας μήνας συμβίωσης με το V7, με παρά-κάτι 3500km. Σκεφτόμουν τις τελευταίες ημέρες, να γράψω κάτι για το μηχανάκι. Άρχισα 2-3 φορές να γράφω κάτι, αλλά δεν μου έβγαινε και τα έσβησα. Γυρνώντας χθες από την δουλειά, κάνοντας μία παράκαμψη για ξελαμπικάρισμα μου ήρθε η παρομοίωση που έψαχνα για να περιγράψω το V7.

Το V7,  λοιπόν, είναι σαν τα μακαρόνια.

Φτιαγμένο με μεράκι, απλό σαν μηχανάκι, αρκετά οικονομικό, εύκολο, με δυνατότητες να καλύψει όλες τις ανάγκες κάποιου που μετακινείτε καθημερινά με την μηχανή του, μπορείς να το φέρεις σχετικά εύκολα στα μέτρα σου. Ίσως δεν μπορεί να προσφέρει κάποια τρελή, ακραία, συγκίνηση(τουλάχιστον στην μορφή που είναι τώρα) αλλά σε κάνει και το αγαπάς. Το αγαπάς γιατί σε κάνει αβίαστα να θέλεις να το φορτώσεις χιλιόμετρα. Το αγαπάς γιατί σε κρατάει χαλαρό, όχι αδιάφορο. Το αγαπάς πραγματικά, το επιβεβαιώνει το χαμόγελο που έχεις κάθε φορά που πας βόλτα και το Mama Mia που λες όταν βγάζεις το κράνος σου.
What We See Depends Mainly On What We Look For

Αποσυνδεδεμένος Wile E Coyote

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
  • Αμα αργήσω, φάτε.
    • V7-2-special
Απ: Pasta alla V Sette
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 12, 2016, 09:10:42 πμ »
Καλούς δρόμους να έχεις.
Ωραία τα μακαρόνια γιατί τους βάζεις ότι σάλτσα θέλεις.
Από απλή ντομάτα με βασιλικό μέχρι κρέμα με αυγά μπαχαρικά και κρέας.
Έχω την εντύπωση πως είναι η καλύτερη βάση για εξατομικευση αυτή τη στιγμή στην αγορά.
Ειδικά εάν ξεφύγει κάποιος από το ράφι της εταιρείας και δημιουργήσει κάτι με φαντασία, είναι απεριόριστες οι επιλογές.