Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Ιούνιος 25, 2017, 08:23:34 μμ

Αποστολέας Θέμα: Μουδιασμένος μπροστά στο πληκτρολόγιο...  (Αναγνώστηκε 3419 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Wile E Coyote

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
  • Αμα αργήσω, φάτε.
    • V7-2-special
Απ: Μουδιασμένος μπροστά στο πληκτρολόγιο...
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 12, 2016, 10:42:13 μμ »
Καλώς σας βρήκα.

Βαλίτσας συνέχεια σήμερα.
Μετά από επίσκεψη εις Μοναστηρακίους Νήσους και στην γύρω περιοχή, ευρέθησαν διάφορα σχέδια και χρώματα τσαντών από 150 μέχρι 250 ευρώ.
Το πρόβλημα με δαύτες είναι πως δεν έχουν κλείστρο από πάνω και σε μια πιθανή βροχή θα μπάσουν νερό από τα πλάγια, όπως επίσης και το ότι ακόμα και τα μοτοσυκλετιστικά σαμάρια δεν μπορούν να μπούν στο V7 αν σκοπεύεις να πας δικάβαλο, γιατί κάθονται ακριβώς πανω από τα ποδωστήρια του συνεπιβάτη.
Οπότε οι βάσεις, είτε οι δικές του, είτε της Givi είτε της Ηepco είναι απαραίτητες.
Είναι όμως και πανάσχημες όταν δεν έχεις επάνω τις βαλίτσες.
Σαν να ετοιμάζεις σπίτι για βάψιμο και να έχεις αρματώσει σκαλωσιές στην πρόσοψη.
Αναγκαστικά πρέπει οι βαλίτσες να μπουν, πίσω και κάτω από τη σέλα λοιπόν.
Οπότενες, φιλαράκια μου καλά, εκτός και αν γυρίσουμε στο 60 και τραβήξουμε την κλασική οξυγονοκόλληση στο σκελετό, οι βάσεις είναι μονόδρομος.
Η ίσως μια ιδιοκατασκευή, που και πάλι θα πρέπει να μετατοπίζει προς τα πίσω την έδραση, οπότε που καταλήγουμε?
ότι θέλουμε ένα BackPak για να κουβαλάμε τα απαραίτητα της καθημερινής μας ζωής, και το "όπως γυρίζεις φέρε και δυό γιαούρτια, ένα τσαμπί μπανάνες και δυό πακέτα σερβιέτες" πλέον θα σημαίνει καμπανάκια συναγερμού στο κεφάλι μου καθώς θα είναι πρακτικά αδύνατον να κουβαληθούν έστω και αυτά με το Γκουζι.
Επόμενο κεφάλαιο για την εβδομάδα που έρχεται: Ασκήσεις αυθεπιβολής, - οι βάσεις είναι ωραίες και δεν χαλάνε το σουλούπι της μοτοσυκλέτας-
Θα το γράψω 500 φορές μέχρι να πείσω τον εαυτό μου.
Καλή εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος nikos900

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
  • ..keep on dreaming..
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 13, 2016, 10:59:10 πμ »
Ωραίος ! Welcome  :bier:

Αποσυνδεδεμένος gregoryp

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Fetish
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 13, 2016, 11:16:01 πμ »
Welcome! Εγώ πάντως κάθε άλλο παρά μουδιασμένο σε βλέπω στο πληκτρολόγιο, έχεις βαλθεί να περάσεις τον Zordan σε posts μου φαίνεται...

Στο V7 κάγκελα, σκαλωσιές κλπ εμένα μου μοιάζουν περιττά. Όταν το είχα κυκλοφορούσα πάντα με ένα δίχτυ πιασμένο στη σέλα και είχα λύσει το 99% των μεταφορών μέσα στην πόλη. Απλά πρόσεξε τα γατζάκια να είναι επικαλυμμένα με λάστιχο και να χωράνε να πιάσουν το κάγκελο του V7. Αν θυμάμαι καλά, αυτά που έβγαζε η oxford καλύπτουν και τα δύο παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος VAS

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ο θείος Νώντας...
    • 1000 SP, california 1100
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 13, 2016, 12:34:03 μμ »
καλοριζικη και καλοτάξιδη !!! :bier:
Όπως είχε πει ενας γνήσιος Guzzista πριν τον διώξει το καθεστώς : "Καιμε βενζίνη, οι υπόλοιποι καίνε το σάλιο τους!"

Αποσυνδεδεμένος Edouard_Bracame

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
    • MG V7
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 13, 2016, 02:38:38 μμ »
Αν θέλεις ρίξε μία ματιά και εδώ.

http://www.therealintellectuals.com/collections/bags/products/the-tri-pannier-bag
What We See Depends Mainly On What We Look For

Αποσυνδεδεμένος aquile

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 13, 2016, 05:39:03 μμ »
Καλώς ήρθες coyote! Γράφεις ωραία, συνέχισε έτσι.  :thumbsup:

Ως γνωστόν, το χιούμορ και ο αυτοσαρκασμός είναι χαρακτηριστικά των έξυπνων. Μην δίνεις σημασία στο παλιο-Zordan που θέλει να σε μεταγράψει στην αποτυχημένη ομάδα του. Όσο και να προσπαθεί, πάντα ένας μένει. Αυτός, μόνος του.. :youfail

Ρίξε και μια ματιά εδώ τι καστομιά είχε γίνει στο V7 μου που αποχωρίστηκα 2 χρόνια πριν. Τα καγκελάκια αόρατα, αρκετά λειτουργικά και οριακά χωράγανε και τα σαμάρια της Kappa και συνεπιβάτης!
Γυρνωντας προς τα πισω ολοταχως, προσπερασαμε δυστυχως και την εποχη του Carlo...

Αποσυνδεδεμένος Wile E Coyote

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
  • Αμα αργήσω, φάτε.
    • V7-2-special
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 13, 2016, 06:29:04 μμ »
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα όλους.
Η αλήθεια είναι πως το μουδιασμα έφυγε εντελώς.
Διαβάζω το φόρουμ εδώ και μέρες για να αποκτήσω το feeling της παρέας.
Μερικούς τους ξέρω ιντερνετικα από το 2000 και πριν και βλέπω ότι ισχύει το ρητό μου #δεν αλλάζει ο άνθρωπος#
Σιγά σιγά βλέπω την αγωγή και την παιδεία που υπάρχει στην παρέα, όπως και τις πιθανές λακουβες που πρέπει να προσέξω.
Το μουδιασμα αυτό το είχα γιατί έχω φάει μουρλη χλαπατσα από παλιές ιστορίες.
Στην αρχή είναι αστείο σαν τους καυγαδες στο χωριό του Αστεριξ όπου το διασκεδαζεις, αλλά όταν είναι επαναλαμβανόμενο καταντάει κουραστικό.
Εδώ ευτυχώς δεν βλέπω να ισχύει κάτι τέτοιο.
Βοηθάει βέβαια και ο θεσμός του 36ωρου που έχει καθιερώσει τη Λέσχη με σεβασμό στα μάτια των υπολοίπων.
Εύχομαι να κουμπωσω και φάτσες με ονόματα και σύντομα να τα πούμε από κοντά.

Για τα σαμαρια τώρα και τις βάσεις, αποφάσισα να κάνω το έξοδο και να πάρω τα δικά της. Ακριβά, ξεακριβα, της πάνε και είναι και μια λύση γιατί οι βάσεις από ότι βλέπω μπορούν να σηκώνουν και αλλου τύπου βαλίτσα.

Ιδιοκατασκευη θα μου άρεσε να κάνω αλλά οπότε το τολμησα το μάτι μου δεν ήταν χορτατο.
Πάντα έψαχνα το λάθος και τελικά (είμαι ψυχαναγκαστικος) ακυρωνα την προσπάθεια.

Καλούς δρόμους να έχουμε και ευχάριστες κουβέντες.
Ευχαριστώ όλους σας.