Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Νοέμβριος 23, 2017, 12:08:20 πμ

Αποστολέας Θέμα: Bobber v9  (Αναγνώστηκε 550 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Ηλίας bobber

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V9 bobber
Bobber v9
« στις: Σεπτέμβριος 03, 2017, 10:10:09 πμ »
Καλημέρα σε όλους  !! Είμαι νέο μέλος στην κοινότητα μια και πριν από δύο μήνες απόκτησα το Bobber μου .
Είμαι χαρούμενος με το μηχανάκι super  αλλά πρόσφατα παρατήρησα δάκρυσμα στον άξονα !!! Δεν ξέρω τι να κάνω μιλάμε ότι έχω κάνει μόνο 340 χλμ , διάβασα στο forum ότι γενικά αυτό συμβαίνει αλλά το θεωρώ αδιανόητο! !! Πρέπει να ανησυχούμε η όχι , βέβαια η αλήθεια είναι ότι την αγόρασα για βόλτες το ΣΚ , και δεν την παίρνω καθημερινά . Παρακαλώ για δικές ΣΑΣ οδηγίες η διευκρίνησεις !!! Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος jumba

• Guzzi Wannabee
  • *
Απ: Bobber v9
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 03:09:46 μμ »
Μη μασάς,σε δοκιμάζει πόσο είσαι του χεριού της..,σε θέλει δούλο :notworthy:!Σκίσε την γάτα τώρα που είναι νωρίς
και αγνόησέ την.( ρίξε και καμιά ματιά στις ροπές στις βίδες και στην ποσότητα του λιπαντικού,μπάς και δεν το κάνει επίτηδες η κοπελίτσα!-Δευτεριάτικη ή της Παρασκευής κόρη θα είναι-) :hehe:
οχι άλλα 36ωρα..μη βασανίζετε τα μηχανάκια!

Αποσυνδεδεμένος DonRodrigo

• Guzzi Fetish
    • Griso 1100
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 09, 2017, 08:45:02 μμ »
Αν είναι ακόμα στην εγγύηση, επίσκεψη στο μαγαζί - συνεργείο, μην το αφήσεις, και μη κάνεις τίποτα μόνος σου. Ακόμα και τα ανταλλακτικά έχουν εγγύηση, αν πχ αλλαχτεί κάτι, αυτό το συγκεκριμένο "κάτι" θα έχει εγγύηση που θα αρχίζει απο την ημερομηνία εγκατάστασής του. Με αυτό τον τρόπο, αν ο υπάρχει κατασκευαστικό λάθος, ο όποιος κατασκευαστής δεν ξεμπλέκει ποτέ - η εγγύηση της μηχανής μπορεί να λήξει, το "βλαμμένο" εξάρτημα που χαλάει συνέχεια, αλλάζεται αιωνίως υπό εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος Spitfire

• Guzzi Let Me Be
  • *
  • Rider on the storm
    • V7 classic
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 02:20:28 πμ »
Αν δάκρυσε στο σημείο που έρχεται σε επαφή με τον τροχό, μην ανησυχείς. Μου το έκανε και εμένα το V7 όταν το πήρα γιατί ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το χε σε ακινησία κ "στέγνωσε" η φλάτζα του άξονα. Τώρα που το έχω εγώ του πίνω το αίμα και δεν χάνει σταλιά. Βρέχει χιονίζει με το v7 πάω παντού, είναι σκυλί! Καβάλα το όσο μπορείς για να μην έχει παράπονο και δακρύζει  :hehe:

Αποσυνδεδεμένος jumba

• Guzzi Wannabee
  • *
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 12, 2017, 06:55:54 μμ »
Ηλία bobber,άν θέλεις πές καναδυό κουβέντες για το v9 σου..Πώς σου φαίνεται,αν είναι η πρώτη μεγάλη μηχανή σου( ή η πρώτη μικρή!),η οδηγική σου εμπειρία,εντυπώσεις,..το πρόβλημά σου λύθηκε;..έρωτας ή λογική..τελικά;
-φτού-φτού και καλορίζικο!!! :bier:
οχι άλλα 36ωρα..μη βασανίζετε τα μηχανάκια!