Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Οκτώβριος 18, 2018, 05:57:32 πμ

Αποστολέας Θέμα: 36 ώρες 2018 - απ' την απεδώ μεριά της όχθης  (Αναγνώστηκε 925 φορές)

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
36 ώρες 2018 - απ' την απεδώ μεριά της όχθης
« στις: Μάιος 02, 2018, 09:21:56 μμ »
Μετά από 4 χρόνια στην διοργάνωση επιστροφή στους δρόμους.

Οκ έχω βαρύνει (όχι σε κιλά - μάλλον έχω χάσει) έχω μεγαλώσει αλλά άμα βγαίνεις στον δρόμο γίνεσαι παιδί (λίγο βαρύ, Δημητράκη το αβγό* σου).

Πήγαινα για πολεμικό-καταδρομικό φέτος, έτσι το είχα βάλει στο μυαλό μου πέρσι που είχα αποφασίσει να τρέξω το φετινό, Μάλιστα υπήρχαν και πλάνα να κάνουμε ομάδα με κάτι καταδρομείς-αεροπόρους αλλά τσουπ τελευταία στιγμή σκάσανε μύτη οι ΑΣΤΡΑΧΑΝ και ήταν αδύνατο να αντέξω την προδοσία.

Ευτυχώς γλύτωσαν οι αεροπόροι από την συνοδεία Ντακότας και ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.

Βέβαια άμα κάτι δεν είναι να πάει, δεν πάει και από το Σάββατο κιόλας η ιδέα που λέγεται ΑΣΤΡΑΧΑΝ (ως ομάδα νοούμενη) παρέμεινε Πλατωνική στην σύνθεσή της, άνευ Αριστοτελικής ουσίας.

Τι τα θες, μετά από 15 χρόνια, things ain't that it used to be...

Όλα είναι ατμός (Θρασύβουλας et al) κλπ κλπ... gone with the wind... Αλλά ουδέν κακόν αμιγές καλού (γιν-γιανγκ φάση δηλ.) όλοι καλά περάσαμε.

Κι οι σκορπίσαντες κάνανε τον τουρισμό τους (και με τις βουβαλίσιες τους στην Κερκίνη και με tour de force sτο Σπήλαιο του Αγγίτη από μέσα - τι χάσαμε μεγάλε:::: :bhead) και οι εναπομείναντες ασχολήθηκαν με τον δρόμο και μόνον με αυτόν.

Κλείδωμα σε safe-mode με τον Λευτέρη (καλά αυτός είναι ΝΤΑΛΤΟΝ δεν είναι ΑΣΤΡΑΧΑΝ αλλά τον πήραμε με υποσχετική και αποδείχτηκε γκανιάν) και τον Χρήστο - old time classic. Και καταδρομικό εγένετο - τηρουμένων των αναλογιών δηλ. μην παίρνουν τα μυαλά σας αέρα.

Διαδρομικά (υπάρχει τέτοια λέξη;) δεν έλεγε και πολλά φέτος. Το tour de Pelion το είχα ξανακάνει και δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα, είχε αρκετή (πολλή;) Εθνική και κάποια υπέροχα κομμάτια στην Χαλκιδική μου έπεσαν βράδυ και δεν προλάβαμε να γνωριστούμε.

Οκ, ήξερα ότι η Εθνική με κουράζει αλλά στο κομμάτι Σπήλαιο - Κορινός έπιασα τον εαυτό μου να ψάλει απολυτίκια. 2 ώρες Εθνική ασταμάτητη. Την επόμενη φορά που θα έχει τόση Εθνική θα πάρω βιβλίο μαζί (βιβλίο - όχι το ψευτοroadbook που είχαμε φέτος), θα το βάλω στο tank-bag και θα το ρίξω στο διάβασμα. Σκέφτομαι κάτι μεγαλειώδες - το Πόλεμος κι Ειρήνη πχ. Ή μήπως να το πάρω σε podcast? (καλά το λέω;)

Σημασία έχει ότι οδηγούσα σκεφτόμενος μόνο την διαδρομή και τα panadol-extra (εξαιρετικό gadget για το 36ωρο, δοκιμασμένο από παλιά - ρωτήστε και τον Χρήστο).

Ακόμα μεγαλύτερη σημασία είχε που κάθε φορά που έβλεπα παιδιά της Λέσχης ένα ουφφφφ έβγαινε απ' τα χείλη, που ήμουν απ' την απεδώ και όχι απ' την απεκεί πλευρά της όχθης. Χίλιες φορές ρε φίλε απεδώ κι όχι απεκεί. Χίλιες φορές στον δρόμο για πάρτυ σου παρά μια στον δρόμο χωρίς πάρτυ, για πάρτυ άλλων. Να σέβεστε λοιπόν (που ξέρω ότι σέβεστε δηλαδή αλλά το λέω).

Τεχνικά και σχεδιαστικά λάθη υπήρχαν και τα έμπειρα μάτια τα είδαν αλλά στο δρόμο είσαι, καλό καιρό κάνει, καινούργια μέρη περνάς... Τώρα που το λέω, καινούργια μέρη δηλαδή, τι κλείδωμα κι αυτό ρε φίλε; Ούτε ένα κλικ εκτός προδιαγραφών; Να περνάς από τον οικισμό των ψαράδων στον Λουδία, να νομίζεις ότι είσαι στην Ταϊλάνδη (περνάει η Αθηνών-Θεσσαλονίκης απ' την Ταϊλάνδη;  ???) ας πούμε και ούτε ένα κλικ; Ούτε ένα ρε φίλε; Τι το πήρα το κανόνι μαζί δηλαδή; Για να τραβάω photo 13 - Ελασσόνα;

Τες πα και τα πολλά λόγια είναι φτώχεια - και είναι δηλαδή και πως να πεις για τον λογάριθμο της στροφής πχ αν δεν έχεις ανέβει τον Δομοκό μαλλιά (ξέπλεκα κι ας είναι άσπρα) με τον Λευτεράκη να γράφει π=3,14159265 με 8 δεκαδικά ψηφία...

Και τα παιχνίδια έξυπνα - πιάσε τον χθεσινό τάδε-δείνα ρυθμό που είχες 30% κάτω + 14 λεπτά. Και τι ρυθμό είχα είπαμε; 14 λεπτά, δεν κρατάει το Shine on you Crazy Diamond?

Και οι φωτογραφίες επιτυχία... Που είδατε τα Σιλό; Που δεν τα είδαμε ρε φίλε; Δηλαδή ευτυχώς που υπήρχε η Cytra και το σώσαμε κάπως...

Και του χρόνου να είμαστε καλά και εμείς απεδώ κι αυτοί απεκεί να το ξανακάνουμε... Απ' την απεδώ μεριά της όχθης όμως... απ' την απεδώ...

ΥΓ.1 Δεν ξανανοίγω το μεγάλο μου στόμα για στοιχήματα. Καλοπιοτες οι μπύρες Τάσο. Ας πρόσεχα...

ΥΓ.2 προς του κκ Διαχειριστάς. Διαπίστωσα ότι η κατηγορία "Αναμνήσεις" έχει μείνει στο 19ο 36ωρο. Είμαστε ήδη στο 21ο. Με σέβας και αγάπη.

* μοντέρνα γραφή...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2018, 10:44:48 μμ από gkot »
ex...

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
Απ: 36 ώρες 2018 - απ' την απεδώ μεριά της όχθης
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 02, 2018, 10:34:08 μμ »
Γεια μπάρμπαΚώστα, mega-Βετεράνε!  :bier:

Είτε καταδρομικά, είτε θρυλικά - είτε με μπούκλες, είτε γουλί όπως το '11, είτε by the roadbook, είτε by the sketo book - είτε απεδώ, είτε απεκεί -  είτε με Dalton, Αstrahan, ή και Ζορντάν,...όπως κι αν είσαι/είστε: στο 36ωρο προσθέτετε!

Ντεφινίτελυ!  :thumbsup:

Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος gkot

• Admin
  • Guzzi Maniac
    • http://www.promoweb.gr
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 02, 2018, 10:50:21 μμ »
...προς του κκ Διαχειριστάς[/i]. Διαπίστωσα ότι η κατηγορία "Αναμνήσεις" έχει μείνει στο 19ο 36ωρο. Είμαστε ήδη στο 21ο. Με σέβας και αγάπη.

fixed

Αποσυνδεδεμένος astrahan

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • ut tensio, sic vis
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 02, 2018, 11:13:03 μμ »
...προς του κκ Διαχειριστάς[/i]. Διαπίστωσα ότι η κατηγορία "Αναμνήσεις" έχει μείνει στο 19ο 36ωρο. Είμαστε ήδη στο 21ο. Με σέβας και αγάπη.

fixed

:thumbsup: :bier:
ex...

Αποσυνδεδεμένος Vagpap

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 03, 2018, 08:11:47 μμ »
"Ακόμα μεγαλύτερη σημασία είχε που κάθε φορά που έβλεπα παιδιά της Λέσχης ένα ουφφφφ έβγαινε απ' τα χείλη, που ήμουν απ' την απεδώ και όχι απ' την απεκεί πλευρά της όχθης. Χίλιες φορές ρε φίλε απεδώ κι όχι απεκεί. Χίλιες φορές στον δρόμο για πάρτυ σου παρά μια στον δρόμο χωρίς πάρτυ, για πάρτυ άλλων. Να σέβεστε λοιπόν (που ξέρω ότι σέβεστε δηλαδή αλλά το λέω)."

Μεγάλη κουβέντα... (όχι πως οι υπόλοιπες δεν είναι..)

Ευχαριστούμε πολύ Κώστα..ειδικά από εσένα, είναι πολύ σημαντικά τα καλά λόγια..

Υ.Γ Έχω και εγώ σεντόνι... αλλά έρχεται από το Lucy...πιο μακριά λίγο...

:oldgit:
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2018, 08:15:22 μμ από Vagpap »
This is Toumba.....

Αποσυνδεδεμένος golden arian

• Guzzi Wannabee
  • *
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 17, 2018, 09:24:35 μμ »
Για άλλη μια χρονιά περάσαμε ζάχαρη…

Ευχαριστούμε την λέσχη για την διοργάνωση και το τρέξιμο για εμάς. Προσωπικά θα ήθελα να ευχαριστήσω ειδικότερα τον διόσκουρο μου Σπύρο, που με άντεξε για ακόμα ένα 36ώρο, τον Βαγγέλη που έτρεχε σαν μλκς και εμείς τον πειράζαμε και ας είναι ΜΠΑΟΚ και τον Χασάπακλα που μας έκανε μάγκες, απλά του χρόνου να κόψει τελείως την Εθνική και να μας λιώσει στο επαρχιακό…

Και εις άλλα με υγεία μάγκες….

Αποσυνδεδεμένος ALX

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
  • ©2002-2018
    • R1150GS
    • facebike.gr
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 27, 2018, 03:24:19 μμ »
Ρε τι χάσαμε !!!  :fff: :hehe: :bier:
Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.