Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Δεκεμβρίου 13, 2019, 06:43:14 πμ

Αποστολέας Θέμα: Διαλέξτε  (Αναγνώστηκε 2765 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Oil_and_fuel

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Crazy
Απ: Διαλέξτε
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 14, 2019, 06:10:56 μμ »
ΠΑΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ για Laverda, δεν ακούω τίποτα άλλο ουτε ντουκατια ουτε λεμαν.

Τάλεγα εγώ, τάλεγα... Όλοι σας λοξοκοιτάτε τα περίεργα...

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 14, 2019, 09:11:03 μμ »
O κατάλογος μάλλον είναι του ’84.
Α) Διαχωρίζει το Yamaha DT 125 με το power valve – απ το προηγούμενο χωρίς, του ’83.
Β)  Σεπτέμβριο του ’83 πήρα καινούργιο το RD 125 με 144.000δρχ. Αρα λογικά με τον πληθωρισμό τότε, την επόμενη χρονιά είχε 169.000δρχ. Επίσης ισχύει κι αυτό που λέει ο Τάσος για τις πινακίδες.

Επιλέγω.

1) (και μακράν του 2)….Ηonda VF 750. To καλοκαίρι του’84 το είδα με Γαλλικές πινακίδες στα Κρέστενα και το έχω φωτό σε slide. Μόνο του. Κάδρο! Στον μαγικό χρωματικό συνδυασμό Μπλε, κόκκινο, λευκό. Το σχόλιο μου σε φίλο δίπλα μου θα το θυμάμαι για πάντα. «Πες μου πως είναι δυνατόν, αυτό το σουλούπι, αυτή η ομορφιά, να θεωρηθεί ξεπερασμένη σε κάποια χρόνια»  :wub:

2) Θα έβαζα το RD 350LC, αλλά επειδή το όνειρο αυτό πραγματοποιήθηκε και το είχα – θα κλέψω λίγο το παιχνίδι και θα πω Suzuki RG250Γ που είναι μοντέλο της επόμενης χρονιάς -1985  (τι νόμιζες? …μόνο οι 36ωροι ξέρουν να κλέβουν?  :youfail )

3) Τέλος θα ήθελα μια Bultaco – όποια να ‘ναι. Μιας και δεν έχουν τιμή στον κατάλογο παίρνω την πιο ψηλή, ως 2μετρος άντρας που είμαι. Απωθημένο που δεν είχα ποτέ Cross μηχανάκι.

ΒMW δεν θα έπαιρνα ποτέ – τα θεωρούσα γεροντίστικα. (και ήταν – μέχρι το ’95 που έβγαλαν το Funduro). Ιταλικό επίσης ποτέ, διότι ως συντηρητικός political correctly, θέλω αντιπροσωπία και σέρβις.

Θα έπαιρνα όμως ΑΝΕΤΑ, το Κawasaki το τούμπο, όπως επίσης και το Suzuki το Κατάνα. Αλλά δεν φτάνουν τα μπικικίνια.

Never ride faster than your guardian angel can fly

Αποσυνδεδεμένος nikos900

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
  • ..keep on dreaming..
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 15, 2019, 07:12:31 μμ »
επειδή μου φαίνεσαι καλό παλληκάρι και κάτι λές για αντιπροσωπείες και σερβις, εγώ, σαν τίμιος έμπορος, πρέπει να σε προστατεύσω: :oldgit:

Μου λές πας μακράν για το VF του 84, αλλά όσο ωραίο και αν είναι θα τρέχεις συνέχεια Σαρακάκη να αλλάζεις εκκεντροφόρους..(και θα μας χαλάς και τις βόλτες). ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ.
Τρόμαξε η Honda να σώσει το όνομά της από τα προβλήματα που βγάζανε τα πρώτα VF..  Βέβαια μετά έβγαλε ένα από τα κορυφαία της όλων των εποχών, το VFR, εκείνο μάλιστα, πάρτο με κλειστά τα μάτια.

Για τα άλλα τα δίχρονα τι να πώ, να στα δώσω αφού είσαι και boy racer αλλά μοντέλο 85.... είπαμε να κλέβουμε αλλα το παρακάνεις

Σου δίνω σεκονντ τσανς, δεν χτυπάς κανα τοπ-γκαν Καβάσο?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2019, 07:14:45 μμ από nikos900 »