Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Οκτωβρίου 20, 2019, 12:27:36 μμ

Αποστολέας Θέμα: Αγορά Breva 750 μεταχειρισμενο  (Αναγνώστηκε 740 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Νικος Πολυζος

• Guzzi Wannabee
  • *
    • Gs850r
Αγορά Breva 750 μεταχειρισμενο
« στις: Μαΐου 28, 2019, 11:36:45 μμ »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα είμαι στην διαδικασία αγοράς μιας Breva 750 επειδή δεν είχα άλλη φορά Moto guzzi είναι κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα η μηχανή έχει 40000 χιλ

Αποσυνδεδεμένος aquile

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
Απ: Αγορά Breva 750 μεταχειρισμενο
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 29, 2019, 12:07:03 πμ »
Καλώς ήρθες Νίκο στην παρέα της Ελλ. Λ. Moto Guzzi  :bier:

Και με το καλό να προχωρήσεις στη αγορά αυτής ή οποιασδήποτε άλλης Guzzi, ώστε να μείνεις!

Λοιπόν το Breva 750 κατά τη γνώμη μου, δεν έχει κάποιο γνωστό συγκεκριμένο "κουσούρι" το οποίο θα πρέπει να προσέξεις ειδικά.
Θα πρέπει να ακολουθήσεις τη συνηθισμένη διαδικασία ελέγχου μιας μεταχειρισμένης μοτό, για να σιγουρευτείς ότι είναι αυτό που περιμένεις και όχι κάτι υποδεέστερο.

Με άλλα λόγια μια επίσκεψη σε εξειδικευμένο μηχανικό Guzzi δεν θα σε έβλαπτε, ούτε συνήθως κοστίζει κάτι υπολογίσιμο, στο τέλος-τέλος ο μηχανικός θα προσβλέπει να σε κάνει πελάτη μετά την αγορά.
Κατά συνέπεα δεν θα σε "βαρέσει" για τον έλεγχο, και θα είναι προσεκτικός γιατί θα νοιώθει υποχρεωμένος εάν υπάρχει κάτι κακό στη μηχανή να το βρει, για να μην "σκάσει" αργότερα στα χέρια του και τον εκθέσει όταν θα σε έχει πελάτη. 

Πάντως τα 40.000 χλμ. δεν είναι καθόλου πολλά για τη μηχανή αυτή και αν είναι καλοσυντηρημένη θα την ευχαριστηθείς για πολλαπλάσια χλμ. από αυτά.

Με το καλό!  :mg:

Γυρνωντας προς τα πισω ολοταχως, προσπερασαμε δυστυχως και την εποχη του Carlo...

Αποσυνδεδεμένος Νικος Πολυζος

• Guzzi Wannabee
  • *
    • Gs850r
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 29, 2019, 12:22:43 πμ »
Βρήκα τον προηγούμενο ιδιοκτήτη μέσω του forum όποτε θα έχω τις πληροφορίες που θέλω με το καλό αν την πάρω τελικά μέσα στον Ιούνιο θα είμαι Αθήνα όποτε ελπίζω να τα πούμε και από κοντά στη λεσχη

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 29, 2019, 01:40:56 πμ »
Γεια σου Νικο,

Τα 40.000km είναι τίποτα! Να φανταστείς, η δική μου Μπρέβα έχει μόλις 100 κυβικά παραπάνω απ την δική σου μέλλουσα, αλλά έχει....115.000χλμ περισσότερα. :?   :hehe:

Και είναι ακόμα, όπως όταν την πήρα με μηδέν.

Σε περιμένουμε στην Λέσχη τον Ιούνιο για περισσότερα σχόλια.  :bier:
Never ride faster than your guardian angel can fly