Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Σεπτεμβρίου 18, 2019, 03:44:23 πμ

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα moto gyzzi v7 classic  (Αναγνώστηκε 973 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Jazzjunior7

• Guzzi Wannabee
  • *
    • Brixton
Πρόβλημα moto gyzzi v7 classic
« στις: Ιουνίου 21, 2019, 02:40:36 μμ »
Πήρα πριν μια βδομάδα μια moto Gucci v7 classic μεταχειρισμένη και μου άναψε το πορτοκαλι λαμπάκι . Η μηχανη ήταν σαν μπουκωμένη την πήγα στον μάστορα που της άλλαξε τα μπουζι ομωσ συνέχισε να μην δουλεύει σωστά.μετα σταμάτησε να δίνει ρεύμα στο μπουζι.τα ηλεκτρικά της δουλεύουν και η μίζα. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να ειναι να με βοηθήσει;είμαι από νησί κ ψάχνω να βρω μια ακρη θα την στείλω αθηνα για φτιάξιμο.ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Oil_and_fuel

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Crazy
Απ: Πρόβλημα moto gyzzi v7 classic
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 21, 2019, 06:38:45 μμ »
Καλημέρα!
1. Μην αγχώνεσαι, κανένα Guzzi δεν παθαίνει ποτέ κάτι που να τερματίζει τη ζωή του. :mg:
2. Επί τη ευκαιρία αγόρασες guZZi και όχι guCCi. Προφανώς σφάλμα πληκτρολόγησης, αλλά λέμε τώρα! Άλλο μηχανή, άλλο τσάντα...:fff:
3. Θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε, αν μπορούσες να δώσεις κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω. :think:
4. Που μένεις; Και σε νησιά υπάρχουν δικοί μας άνθρωποι... Μήπως σε στείλουμε σε μηχανικό που να ξέρει από Guzzi... :rasta:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2019, 06:41:22 μμ από Oil_and_fuel »

Αποσυνδεδεμένος aquile

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 21, 2019, 08:34:14 μμ »
Με γεια το νέο σου απόκτημα και καλώς ήρθες στη παρέα μας!  :bier:

Τα guzzi ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ, κουβαλώντας το Ιταλικό ταμπεραμέντο μιας ντίβας, κάνουν ένα τρανταχτό "ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ" στο νέο ιδιοκτήτη, για να του δείξουνε ποιός είναι το αφεντικό... :mg:

Αμέτρητες ιστορίες...Μάλλον και η δική σου περίπτωση είναι τέτοια.

Λοιπόν ρωτώντας πράγματι "μηχανικό που ξέρει από Guzzi" όπως ανέφερε και ο φίλος μου Oil_and_Fuel, η απάντηση που πήρα είναι ότι για να κόβει τα ρεύματα στα μπουζί μάλλον είναι ο αισθητήρας θέσης στροφάλου.
Για επιβεβαίωση και αντικατάσταση θα χρειαστείς μηχανικό με το κατάλληλο διαγνωστικό των Guzzi. Δεν πρέπει να είναι τίποτα σημαντικό πάντως.
Καλές βόλτες αμέσως μετά!  :rasta:
Γυρνωντας προς τα πισω ολοταχως, προσπερασαμε δυστυχως και την εποχη του Carlo...

Αποσυνδεδεμένος Jazzjunior7

• Guzzi Wannabee
  • *
    • Brixton
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 22, 2019, 12:23:35 πμ »
Είμαι από Ναξο κ θα τη στείλω στην αθηνα σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα τελικά!ευχαριστω πολυ για τη βοήθεια απλά την εχω μια βδομάδα κ τρόμαξα πολυ!οσο για το Gucci η κοπέλα μου έγραψε το προηγούμενο μνμ και καταλαβαίνετε...