Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Σεπτεμβρίου 20, 2019, 09:03:25 μμ

Αποστολέας Θέμα: V7iii αχχχχχχχχ  (Αναγνώστηκε 713 φορές)

Αποσυνδεδεμένος gmkerkira

• Guzzi Wannabee
  • *
V7iii αχχχχχχχχ
« στις: Αυγούστου 20, 2019, 12:46:21 πμ »
Καλησπέρα κι από εμένα, μόλις που έγινα μέλος,ο λόγος προφανής v7iii,έχω πάθει πλάκα και θα ήθελα από τούς κατόχους τα φώτα τους.Για αρχή να πω ότι μένω στην Αυστρία και σε λίγους μήνες επιστρέφω στην Κέρκυρα μόνιμα και θέλω ένα όχημα όχι μόνο για κυριακάτικες βόλτες,τα βασικά μου ερωτήματα έχουν να κάνουν με:a)ποιο είναι το κόστος συντήρησης μιας τέτοιας μηχανης τον χρόνο?b)ποια είναι η κατανάλωση της σε
μικτή χρήση όχι και τόσο μέσα σε πόλη;c) υπάρχει στην Κέρκυρα κάποιο συνεργείο για τα σέρβις του;d)τα ανταλλακτικά της σε σχέση με άλλες εταιρείες όπως Honda είναι πιο ακριβά;προς το παρόν αυτά με απασχολούν ειδικά το θέμα συντήρησης,στην Κέρκυρα στις διακοπές μου πέρασα από σημείο πώλησης της εταιρείας και δεν είχε ούτε ένα δειγμα γενικά από moto guzzi, όμως εδώ στην Αυστρία την είδα από κοντά και θα κανονίσω ένα testaki να την πάρω μια βόλτα.Σχετικα με εμένα είμαι 33 χρόνων 1,72 με εμπειρία από σκουτερακια 300cc και την πρώτη μου αγάπη sachs50cc του 81.ευχαριστω εκ των προτέρων και περιμένω την οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με όσα ανέφερα και ότι άλλο νομίζουν οι γνωστές που θα μου φανεί χρήσιμο.η αγορά θα είναι από Ελλάδα και εκτός απροόπτου καινούργια!

Αποσυνδεδεμένος nikos900

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Lover
  • **
  • ..keep on dreaming..
Απ: V7iii αχχχχχχχχ
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 24, 2019, 12:17:36 πμ »
Καλησπέρα, έτσι όπως τα περιγράφεις το μηχανάκι θα σου ταιριάξει μιά χαρά! Αλλά κάτσε να γυρίσουν οι γνώστες, προφανώς τώρα είναι όλοι ανάσκελα στις παραλίες ή σε διηπειρωτικά ταξίδια  :hehe:

Το v7 τα κάνει όλα (πόλη, χαλαρές βόλτες, ταξίδια κλπ) και είναι και κουκλάρα !

Καλώς ήλθες και μακάρι να το πάρεις, το σημαντικό ειναι ότι σου αρέσει !

• Guzzi Wannabee
  • *
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 25, 2019, 12:25:16 πμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση, περιμένω μέρα με την μέρα να πάρω πληροφορίες από τούς γνωστές,,το v7 είναι πανέμορφο, θέλω μια μηχανή που να την ευχαριστηθω στην καθημερινότητα μου,γι αυτό και ρωτάω για σέρβις, κατανάλωση, κόστος συντήρησης κτλ,το ιδανικό θα ήταν αν κάποιος από εδώ μέσα είναι από Κέρκυρα να με κατατοπίσει για το θέμα συντήρησης, φυσικά όλοι οι κάτοχοι v 7 ότι και να μου πουν από την εμπειρία τούς θα μου φανεί χρήσιμο!

Αποσυνδεδεμένος Oil_and_fuel

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Crazy
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 25, 2019, 11:32:31 πμ »
Καλό μέλος της Λέσχης στην Κέρκυρα είναι ο Δημήτρης Μαρκάτης.
Ιδιαίτερα φιλικός, ιδιοκτήτης Stelvio και πολύ έμπειρος.
Αν έχεις facebook, δες το προφίλ του και κάνε του αίτημα φιλίας: https://www.facebook.com/profile.php?id=100030141091079 :mg:

• Guzzi Wannabee
  • *
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 25, 2019, 11:09:19 μμ »
Πολύ καλή πληροφορία, έστειλα αίτημα φιλίας κιόλας, ευχαριστώ πολύ! :thumbsup:

• Guzzi Wannabee
  • *
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2019, 10:36:24 μμ »
Καλησπέρα σε όλους σας, σήμερα λοιπόν έκανα τεστραιντ σε ένα v7,τα λόγια είναι λίγα μπροστά στα τόσα συναισθήματα,οι ενδοιασμοί που είχα έφυγαν στα πρώτα 100 μέτρα,για να πω την αλήθεια περίμενα να με φοβησει λίγο γιατί δεν έχω ξανά πάρει κάτι τέτοιο, όμως από την αρχή ένιωσα πολύ άνετα σαν να την οδηγούσα χρόνια, γκάζι αρκετό, πιο πολύ απ' ότι χρειάζομαι, φρένα πολύ καλά και θέση οδήγησης επίσης,δεν έχω αρνητικά ερωτεύτηκα,την επόμενη φορά ελπίζω να στείλω φωτογραφία με την δικιά μου v7... μέχρι τότε να είσαστε όλοι καλά και καλούς δρόμους! :mg: