Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Οκτωβρίου 31, 2020, 09:15:48 μμ

Αποστολέας Θέμα: Σπασμενη βαση κοντερ σε V7iii  (Αναγνώστηκε 387 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Capten

• Guzzi Wannabee
  • *
    • V7 iii Rough
Σπασμενη βαση κοντερ σε V7iii
« στις: Οκτωβρίου 08, 2020, 02:29:46 μμ »
Γεια σας εχω ενα V7iii με 10000km και παρατηρησα εναν περιεργο θορυβο κατα την επιταχυνση,μετα απο ψαξιμο τραβοντας το κοντερ ειδα οτι εβγαινε μεσα απο την βαση του.Ξεβιδωσα το πισω καπακι και βρηκα οτι οι βασεις του κοντερ ειναι σπασμενες.Το κοντερ στηριζετε μεσα στην βαση του με 3 βιδες οι οποιες βιδωνουν σε 3 πλαστικες προεξοχες οι οποιες ειναι σπασμενες.Εχει καποιος το ιδιο προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος aquile

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • Guzzi Maniac
Απ: Σπασμενη βαση κοντερ σε V7iii
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 12, 2020, 06:00:40 μμ »
Προσωπικά είχα το V7 classic το οποίο δεν είχε παρόμοιο θέμα. Ρώτησα λοιπόν το μάστορα και φίλο Πέτρο, expert στα Guzzi και μου είπε πως πράγματι υπάρχει αυτό το πρόβλημα στο V7 III.
Η εγγύηση το αντικαθιστά χωρίς πολλά-πολλά ενώ παίρνει και λύση με εύκολη πατέντα, μου είπε!  :mg:
Γυρνωντας προς τα πισω ολοταχως, προσπερασαμε δυστυχως και την εποχη του Carlo...

Αποσυνδεδεμένος villasg

• Guzzi Wannabee
  • *
Απ: Σπασμενη βαση κοντερ σε V7iii
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 18, 2020, 03:01:37 μμ »
Καλησπερα.
Εμενα μου το εκανε στα 350xlm επαιζαν και τα δυο οργανα ( milano) και αλλαχτηκανε στην εγγυηση ( μεχρι να περασει η εγγυηση και να ερθει το ανταλλακτικο μου ειχε κανει ενα fix ο μηχανικος του Λυμπεροπουλου στο γαλατσι).
Τα κανουργια ηρθαν μπηκανε και εκαναν το ιδιο ακριβως μετα απο 200xlm οποτε δεν μπηκα ξανα στην διαδικασια εγγυησης απλα ειπα στο μηχανικο να κανει μονο το fix ( καποια πιο μεγαλη βιδα απο μεσα ) και να το αφησει ετσι ( γιατι θα μηδενιζαν τα χιλιομετρα στον ολικο χιλιομετρτητη παλι με νεα οργανα αλλα και επειδη δεν ειχα εμπιστοσυνη οτι τα νεα θα ειναι παλι οκ)