Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Δεκέμβριος 16, 2017, 01:39:27 πμ

Αποστολέας Θέμα: Καλησπέρα,,,  (Αναγνώστηκε 2810 φορές)

Road67

• Επισκέπτης
Καλησπέρα,,,
« στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 02:37:18 πμ »
Καλησπέρα στους απανταχού MGάκηδες  :rasta: ...
 Σε λιγότερο από 6 μήνες θα κλείσω τα 28, δουλεύω, διαβάζω και πάω βόλτες με τη μηχανή, άντε και κανά pc game. Αυτά από 'μενα και μεγειές για το ολοκαίνουργιο φόρουμ σας   :mg:

Αποσυνδεδεμένος Bicilindrico

• I Live Here
  • *
  • The Way the "V" is meant to Be...
Re: Καλησπέρα,,,
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 02:56:48 πμ »
Γειά σου Road67! Καλωσήρθες και από εδώ!
Η 1200sport είναι πράγματι μια υπέροχη μοτοσικλέτα. Το οτι μετακινείσαι μετάξυ Αττικής και Ηπείρου και Κρήτης -κατά τη γνώμη μου- δεν θα έπρεπε καθόλου να σε προβληματίζει. Μπορείς κάλλιστα να προγραμματίζεις τα σέρβις της μοτοσικλέτας στην Αθήνα, όπου έχει και κάποιες καλές επιλογές για σέρβις. Όποτε θα βρίσκεσαι εκεί ή όποτε θα ξέρεις πως θα βρεθείς θα φροντίζεις να την πηγαίνεις. Άσε που απ'ότι κατάλαβα, αυτά τα "τακτικά" πήγαινε-ελα μεταξύ Αθήνας, Κρήτης και Ηπείρου, έστω τις καλοκαιρινές και ανοιξιάτικες περιόδους, θα αποτελούν την καταλληλότερη δικαιολογία για να απολαμβάνεις πολλά πολλά χιλιόμετρα πάνω της!

:mg:

“Despite its sport tag it’s actually a very good all-rounder – it’s a sports bikes for people who don’t want to ride everywhere at 180mph with their legs wrapped up round their ears.
http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/ ... irst-ride/
Τι είναι η Μoto GUZZI μπαμπά;
Ό,τι και το τραγανό και ζουμερό λιπάκι στην άκρη της μπριζόλας παιδί μου

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 03:22:30 πμ »
Καλως-ήρθες Road67 στο forum.
Η δουλεια που κανεις φιλε, ειναι μαλλον...η τελεια δικαιολογια για να παρεις το συγκεκριμενο μηχανακι. Προσωπικα πιστευω, θα...ερωτευτεις την δουλεια σου. :thumbsup:
Never ride faster than your guardian angel can fly

Road67

• Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 10:35:24 πμ »
Δυστυχώς οι εξορμήσεις δεν είναι καλοκαιρινές. Βρίσκομαι 2 βδομάδες Αθήνα και 2 βδομάδες Ήπειρο κάθε μήνα και περίπου 2 φορές το χρόνο Κρήτη. Αν λέτε πως δεν υπάρχει πρόβλημα με το πόσα χλμ θα κάνει αυτό είναι καλό γιατί κάνω γύρω στα 95 χλμ την ημέρα όταν είμαι στην Ήπειρο τουλάχιστον κι αυτός ήταν κι απ' τους ουσιαστικότερους λόγους που τελικά δεν πήρα τη Haya, τα χιλιόμετρα που μηνιαίως είναι πολλά.Καινούργια δεν έχω τη δυνατότητα να την πάρω αλλά μάλλον ελαφρά μεταχειρισμένη. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.
Καλημέρα   :bier:

Carcano

• Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 10:39:47 πμ »
Φιλε Road

σου ειχα γραψει και στο μοτο (με αλλο νικ) οτι επρεπε να την παρεις την 1200....

ειναι φοβερη μοτο και εχω ψηθει να την παρω...μολις βγει με το καλο μοτερ με τα 110ΗΡ.....

Το σερβις ειναι απλο και μπορει ευκολα να γινει απο οποιονδηποτε...ποσο μαλλον μηχανικο.

Καλως ηλθες στην παρεα μας.!!

:rasta:

Road67

• Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 11:13:46 πμ »
Να σου πω : Άμα έχεις ακούσει το αμίμητο έχοντας το fazer που βγαίνει πάρα πολλά χρόνια και πρόκειται για μοντέλο με μεγάλες πωλήσεις σε συνεργείο να σε κοιτάνε με ύφος βοδιού και να σε ρωτάνε ''τί είναι αυτό'' τρομάζεις. Και φαντάσου πως απλά είχε αποφορτιστεί η μπαταρία μου. Φαντάσου λοιπόν την αγωνία μου να θέλω κάτι τόσο απλό (τα χέρια μου δεν πιάνουν καθόλου δυστυχώς) και να εμφανιστώ με το ''διαστημόπλοιο''...

Αποσυνδεδεμένος Bicilindrico

• I Live Here
  • *
  • The Way the "V" is meant to Be...
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 11:39:21 πμ »
Παράθεση από: "Road67"
Να σου πω : Άμα έχεις ακούσει το αμίμητο έχοντας το fazer που βγαίνει πάρα πολλά χρόνια και πρόκειται για μοντέλο με μεγάλες πωλήσεις σε συνεργείο να σε κοιτάνε με ύφος βοδιού και να σε ρωτάνε ''τί είναι αυτό'' τρομάζεις. Και φαντάσου πως απλά είχε αποφορτιστεί η μπαταρία μου. Φαντάσου λοιπόν την αγωνία μου να θέλω κάτι τόσο απλό (τα χέρια μου δεν πιάνουν καθόλου δυστυχώς) και να εμφανιστώ με το ''διαστημόπλοιο''...
Το "διαστημόπλοιο" είναι το τετρακύλινδρο HiTech ιαπωνέζικο.
Στη περίτπωση της 1200 sport, μιλάμε για έναν όλο-έξω, φανερωμένο, αερόψυκτο 2κύλινδρο κινητήρα.

Αλλά φυσικά, τα σέρβις του στην Αθήνα και από εξουσιοδοτημένο ακόμα καλύτερα (επιλογές έχεις!!). Το οτι κάνεις πολλά χιλιόμετρα και μάλιστα όχι σε πόλεις πάντα είναι ότι καλύτερο για το Guzzi. Και μην ξεχνάς...αργούν να μπούν στην εφηβεία...πόσο μάλλον να ενηλικιωθούν..

Να σαι καλά και πάντα όρθιος που λέμε!!
Τι είναι η Μoto GUZZI μπαμπά;
Ό,τι και το τραγανό και ζουμερό λιπάκι στην άκρη της μπριζόλας παιδί μου

Road67

• Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 11:48:01 πμ »
Όλοι όρθιοι και full armed   :bier:

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 12:00:54 μμ »
Παράθεση από: "Road67"
..... Αν λέτε πως δεν υπάρχει πρόβλημα με το πόσα χλμ θα κάνει αυτό είναι καλό γιατί κάνω γύρω στα 95 χλμ την ημέρα όταν είμαι στην Ήπειρο....Καλημέρα  :)

Αποσυνδεδεμένος mourat

• I Live Here
  • *
  • ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    • STELVIO 1200 4V
    • SP walk Guzzi
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 06:49:45 μμ »
καλησπερα κ καλως ορισες Road67, κανε οτι σου λεει η καρδια και η λογικη θα ακολουθησει.
αλλωστε αν αποφασιζαμε με την λογικη δεν θα κυκλοφορουσαμε
πανω σε δυο ροδες και εκτεθημενοι
σε τοσους κινδυνους   :mg:

Αποσυνδεδεμένος Dakota

• I Live Here
  • *
    • 1200sport & YBR 125
    • Του Μήτσου το μπλοκάκι
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 03:45:02 μμ »
Καλώς όρισες, για το sport σου έγραψα σε άλλο ποστ. Ότι άλλη απορία έχεις για το μηχανάκι εδώ είμαι.

Αποσυνδεδεμένος ArisR67

• Guzzi Wannabee
  • *
    • MG 1200 SPORT / SUZUKI GSXF600
Απ: Καλησπέρα,,,
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:19:37 μμ »
 Καλησπέρα σας, μετά από πάρα πολύ καιρό.

Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Το θεωρώ ανόητο να ανοίξω άλλο θέμα. Είχα γραφτεί κάποτε ως Road67 οπότε προτιμώ να συνεχίσω έτσι. Άλλωστε θέλω μόνο να κάνω μια ερώτηση, φοβάμαι πως δεν έχω πια καθόλου χρόνο παρότι οι περισσότεροι είμαστε θύματα των τεράστιων κινητών που μόνο φραπέ δε φτιάχνουν, εντούτοις ακόμη κι έτσι ένα email με το ζόρι προλαβαίνω να κοιτάξω.

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει με υπευθυνότητα αν υπάρχει συνεργείο άξιο εμπιστοσύνης στα Δωδεκάνησα; Μένω εδώ απ' το 2012 αλλά ως τώρα επειδή έχω εγχειρισμένα σύνδρομα καριπιαίου σωλήνα δεν οδηγούσα απλά τις κοίταγα. Είμαι καλύτερα και θέλω να ξανακαβαλήσω. Αλλά θέλουν service. Δεν έχω πρόβλημα να πάω σε οποιοδήποτε νησί των Δωδεκανήσων αρκεί να βρω ένα αξιόπιστο συνεργείο που να βάζει χέρι σε Guzzi και σε Katana.

Ευχαριστώ.
Che fece il gran rifiuto

Αποσυνδεδεμένος ZORDAN

• Μέλος Ε.Λ.M.G
  • I Live Here
  • *
  • Minority Report
Απ: Καλησπέρα,,,
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 12:30:59 πμ »
Πού'σαι ρε μεγάλε?!!  :clap ...μου 'χει μείνει, που είχες πει,...αν έγραφα βιβλιο θα με αγόραζες!!  :hehe:

Παραμένω ζάμφτωχος,..δεν έχω γράψει ούτε σελίδα,..άξουαλυ,..δεν εχω διαβάσει και σελίδα.  :hehe:

Στο θέμα μας:

Δεν έχω ιδέα από συνεργεία MG στα 12νησα, ας μιλήσεις κανας άλλος αν ξέρει...εγω αν θες ξερω εκεί,...πολλά συνεργεία για ρεγουλάρισμα Σκανδιναβών καλλονών.  :hehe: